STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
AMELIA
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

21.03.2012

O Ameli dowiedzieliśmy się wczoraj od Pani Joanny K. Jej mąż zauważył bokserkę na poboczu jadąc samochodem, sunia stała zgięta wpół, słaniała się. Państwo K. postanowili się zająć sunią, przywieźli ją do domu, byli z nią u lekarza.

Amelia była bardzo wychudzona, słaba, nie miała siły chodzić, robiła pod siebie. Opiekunowie dowiedzieli się o naszej Fundacji od lekarza i zwrócili się do nas o pomoc. Bokserka musiała się błąkac dłuższy czas, godowała, jadła muł i patyki, podczas pobytu u opiekunów wydaliła z siebie tylko znaczne ilości mułu i patyków.

Relacja Germaine:

"Opiekunowie Ameli dowieźli ją pół drogi z Zamościa w stronę Warszawy, drugą połowę wyjechaliśmy my. Dziękujemy Pani Joannie i jej mężowi za opiekę i pomoc w transporcie. Bez ich pomocy sunia na pewno już by nie żyła. Amelia trafiła do nas bardzo słaba, nie miała siły stać, w samochodzie całą droge dyszała, miała dziwne tiki oka, głowa jej drżała, bałam się, czy dowieziemy ją żywą. W lecznicy straciła przytomność i nie było z nią żadnego kontaktu. Wykonaliśmy jej badania i sunię na noc przywiozłam do domu. Amelię trzeba nieść na rękach, ona nie ma siły stać, od razu się przewraca, nie wiemy czy jest to spowodowane tym, że jest bardzo osłabiona, czy tym, że być może została uderzona w głowę. Sunia musi trafić jutro rano ponownie do szpitala, zostanie tam do końca dnia. Mamy nadzieję, że przeżyje, wyjdzie z tego stanu i zacznie chodzić."

Opis badania z lecznicy:

Wykonano rtg klatki piersiowej oraz jamy brzusznej, pobrano krew na morfologię oraz biochemię, podano kroplówki.

Osłuchowo dość wolna akcja serca, trzeszczenia na wdechu nad polami płucnymi, katar. Brzuch bolesny. Pies traci przytomność, nie raguje na głos, słaby kontakt lub nawet całkowity brak z otoczeniem. Suczka przewraca się, ma zaburzenia równowagi. Liczne nadziąślaki.

OBECNIE MAMY POD OPIEKĄ DUŻO PSÓW, KTÓRE SĄ POD STAŁĄ OPIEKĄ LEKARZY...

BEZ PAŃSTWA POMOCY NIE PORADZIMY SOBIE Z KOSZTAMI LECZENIA I HOSPITALIZOWANIA AMELI, a ona bez pomocy i leczenia nie ma szans na przeżycie. Prosimy Państwa o darowizny na konto Fundacji z dopiskiem: "leczenie Ameli".

22.03.2012

Amelia odzyskała nad ranem świadomość, rano została zawieziona do lecznicy, gdzie pozostała do wieczora w szpitalu.

Opis badania:

Wykonano usg jamy brzusznej, które nie wykazało żadnych niepokojących zmian.
Pies przytomny, świadomość ograniczona. W szpitalu pies prezentuje cały szereg objawów neurologicznych, jest niespokojny, dopiero po 4 godzinach pierwszy raz się położył. Źrenice nieaktywne, zwężone, brak odruchów z nerwu twarzowego.

Ameli wykonano dodatkowe badanie krwi pod kątem tarczycy, które wykazało gigantyczną niedoczynność tarczycy, co może być powodem osłabienia i takiego stanu suni.

Relacja Germaine:

"Amelka w nocy zeszła ze swojego posłanka, żeby załatwić potrzeby fizjologiczne, po chwili przewróciła się, nie miała siły stać. Zaniosłam ja do posłanka i usnęła. Rano wyszła na dwór, przez jakiś czas ją podtrzymywałam, żeby się nie przewróciła, po jakimś czasie zaczęła sobie radzić sama, chociaż cały czas się chwiała i szła jak pijana."

23.03.2012

Amelia została dzisiaj zawieziona ponownie do lecznicy, pozostała w szpitalu do wieczora.

Opis badania:

"Amelia czuje się nieco lepiej, ma problem z pobieraniem pokarmu. Nie było już utrat przytomności, tiki nerwowe w mniejszym stopniu. Jest apatyczna, chodzi z głową w dół. Nie pobiera wody. Po 14 znaczna poprawa stanu ogólnego, około 18:30 pies samodzielnie zjadł i wypił wodę."

26.03.2012

Amelia spędziła sobotę w szpitalu, jej stan się poprawił, w niedielę została zawieziona tylko na wizytę kontrolną, dostała leki podskórnie oraz tabletki do domu.

Niestety stan Ameli się dzisiaj bardzo pogorszył ...

Relacja Germaine:

"Amelia powoli odzyskiwała siły, w sobotę sama zjadła, napiła sie wody, długo chodziła po ogrodzie. W niedzielę samodzielnie zeszła po schodach do lecznicy, nie musiałam jej nieść, sama też weszła po schodach na górę po wizycie. Wydawałoby się, że wszystko jest na dobrej drodze, że idzie ku dobremu.

Dzisiaj wieczorem przeżyliśmy horror, Amelia nagle zrobiła się sztywna, przednie łapki miała nienaturalnie wyprostowane, po chwili załatwiła się pod siebie, wysikała samą krew. Chciałam ją podnieść i przesunąć, żeby nie leżała w swoim moczu, ale dostała bardzo silnego ataku padaczki. Na polecenie lakrza, do którego natychmiast zadzwoniłam podałam dootbytniczo czopki Luminalu i Amelka się uspokoiła, usnęła. Mam wielką nadzieję, że nie będzie miała żadnych ataków w nocy, jutro rano jedziemy od razu do szpitala. Najbardziej obawiamy się tego, że tego, że Amelka może mieć nowotwór i ucisk w mózgu, stąd te tiki, kręcenie się w kółko i dzisiejszy atak padaczki :-( "

27.03.2012

Amelia po wczorajszym pierwszym ataku padaczki miała kolejny atak, bokserka trafiła natychmiast do kliniki całodobowej.

W lecznicy wykonano morfologię krwi, liczba płytek krwi dramatycznie spadła wskazując przyczynę jej obecnego stanu oraz krwi w moczu: Babeszjozę.

Amelia została w szpitalu, jej stan jest bardzo ciężki, sunia jest cały czas nieprzytomna i walczy o życie.

29.03.20122

Amelia przeszła dzisiaj za Tęczowy Most, bokserka była cały czas nieprzytomna, nie załatwiała się samodzielnie, musiała być cewnikowana.

Deficyty neurologiczne pogłębiły się, trzustka przestała dobrze funkcjonować, wyniki wątrobowe i nerkowe były złe. Bokserka schudła jeszcze bardziej.

Żałujemy, że nie zdążyliśmy pomóc...

Żałujemy, że zaznała tylko głodu, cierpienia, że nie zdążyła się nacieszyć miłością i poczuciem bezpieczeństwa...

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.