STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NIKO
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Schronisko
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Schronisko
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

07.05.2012

Niko to mix boksera w wieku ok 4 lat, na początku kwietnia trafił do jednego z najgorszych schronisk. Niko jest w coraz gorszym stanie, chudnie i nie chce wychodzić z budy, popada w depresję, a tam gdzie jest nie ma szansy na dom.

17.05.2012

Niko zamieszkał w nowym domu w Łodzi.

Relacja Marty:

 

"Psiak wygląda na mixa boksera z…labradorem? Charakter ma typowo boksiowy, kręci pupcią i rozdaje buziaki, jest bardzo łagodny i przyjazny. Państwo byli dzisiaj z nim u weterynarza, jutro będzie miał pobrany wymaz z uszu, ponieważ ma stan zapalny oraz zostanie zaczipowany. Niko troszkę musiał przejść w swoim życiu, ma twarde odciski na łokciach oraz na pośladkach. Dodatkowo uszy w strasznym stanie, brak ząbka, powiększone sutki oraz widoczna blizna ( chyba po przepuklinie). Pies będzie wykastrowany do końca maja, po kastracji weterynarz zajmie się powiększonymi sutkami, być może są to zmiany hormonalne, które znikną same po kastracji. W każdym razie, Niko trafił do bardzo fajnych ludzi, Pani Basia zadowolona jest z adopcji psa, jak to ona sama stwierdziła, dla niej Niko jest najpiękniejszy. W domu mieszka również urocza rezydentka kotka, którą Niko w pełni zaakceptował. Zachowanie psa świadczy o tym, że kiedyś ktoś musiał go dużo nauczyć, podaje łapę, siada grzecznie na komendę, jest bardzo mądrym i pojętnym psem. Pies prawie wcale nie szczeka, na spacerach nie wykazuje agresji do innych pobratymców. Poniżej pierwsze zdjęci, a za kilka dni kolejna relacja plus nowe zdjęcia z nowego domu."

30.05.2012

Dostaliśmy relację i zdjęcia z nowego domu Niko:

"Niko to grzeczny i pogodny piesek.Trafił do naszego domu w środę 3 tygodnie temu. Piesek doskonale się czuje w naszej rodzinie, bardzo zżył się z domownikami i jest mu smutno kiedy ktoś z nas musi na chwilę go opuścić. Niko jest bardzo grzeczny i przyjacielski. Zaakceptował nawet naszego kota. Jest bardzo pojętny i pamiętliwy, jeśli raz już mu się na coś pozwoli, on próbuje to wyegzekwować, trzeba jednoznacznie wyznaczyć granice i trzymać się tego konsekwentnie. Gdy jestem w domu, to leży spokojnie na swoim miejscu, jest prawie niezauważalny, przypomina o sobie głównie w porach posiłków i wieczorami, gdy ma ochotę na zabawy. Bardzo lubi spacery, choć początkowo strasznie go męczyły, nie gania za kotami i nie szczeka na inne pieski. Zna podstawowe komendy i ładnie prowadzi się na smyczy. Generalnie na spacerach starał się nas trzymać. Jego ulubioną zabawą jest siłowanie się z domownikiem i przeciąganie sznurka na swoją stronę, lubi aportować i zabawy z piłką. Piesek został zaszczepiony przez nas na wściekliznę niestety ma problemy z uszami, ropieją i bardzo swędzą. W środę  po odebraniu wyników badań okazało się, że w uszach rozwijają się bakterie Gronkowca. Lekarze jednak uspokajają i jednogłośnie twierdza, że piesek będzie zdrów. Pies przez 2 tyg otrzymywał sterydy na zmniejszenie opuchlizny, teraz jednak otrzymuje szereg leków mających na celu zatrzymanie oraz zwalczenie wirusa.
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do adopcji Niko. Bez waszej pomocy adopcja pieska byłaby niemożliwa. Ten, kto był w tym schronisku oraz widział warunki w jakich przebywał pies, doskonale zdaje sobie z sprawę z tego, że przyczynił się do uratowania życia  naszego nowego przyjaciela. Pomoc przy wyciągnięciu ze schroniska, zaszczepieniu oraz transporcie Niko okazała się bezcenna,  za co jesteśmy wam niezmiernie wdzięczni."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.