STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ZENA
Wiek: 7-9
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

11.06.2012

Zena jest starszą bokserką, która żyje dzięki Panu Tomaszowi. Sunia jest obecnie pod opieką lekarza weterynarii pod Toruniem, nie może tam zostać długo, pilnie potrzebuje domu tymczasowego lub stałego.

Relacja Pana Tomka:

"W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, proszę o pomoc w sprawie znalezieniu domu dla starszej bokserki. Jadąc tydzień temu do pracy, spotkałem ją jak chodzila środkiem drogi, cudem nie wpadła pod koła nadjeżdżających aut. Była w kiepskim stanie, zaniedbana, dlatego zawiozłem ją do gabinetu weterynaryjnego w Czernikowie. Jestem po rozmowie z lekarzem, podadzą psu kroplowkę i leki na wzmocnienie."

22.06.2012

Ania, która uratowała i zgłosiła nam kilka miesięcy temu niewidomego i skatowanego boksera Boryska, zwróciła się do nas z prośbą o pomoc dla bokserki staruszki, która była w bardzo ciężkim stanie. Okazało się, że jest to Zena.

Bokserka wymagała natychmiastowej operacji z powodu podejrzenia rozległego ropomacicza. Zena przeszła pod opiekę naszej Fundacji, jest już po zabiegu sterylizacji i usunięcia guzów na listwie mlecznej.
Aktualnie przebywa w szpitaliku w Warszawie, gdzie walczy o życie, jej stan jest bardzo ciezki.

W klinice Zena dostała od razu kroplówkę dożylnie, pobrano jej krew, wyniki są bardzo złe!!!

Oznaczenia biochemiczne:

AspAT 122 U/L przy normie od 1-37
AlAT 361 U/l przy normie od 3-50
ALP 1470 U/l przy normie od 20-155
Kreatynina 3,4 przy normie 1-1,7
Mocznik 133,1 przy normie 20-45

Wyniki wątrobowe u Zeny są znacznie podwyższone, bokserka ma również dużą anemię. Rokowania są złe, mamy jednak nadzieję, że Zena będzie wlaczyć i przeżyje.

Prosimy o pomoc w ratowaniu bokserki, dotychczasowe leczenie, operacja i pobyt w szpitalu kosztowały 629 zł, sunia nadal przebywa w szpitalu i koszty rosną.
Prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem: "leczenie Zeny"

23.06.2012

Pomoc dla Zeny przyszła zbyt późno, ponieważ nie dane nam było się nią zaopiekować wcześniej ...

Stan Zeny uległ znacznemu pogorszeniu.

Badanie kliniczne: pies nie jest świadomy, spastyczne porażenie kończyn z przodu i z tyłu, źrenice leniwe symetryczne, odruchy rdzeniowe wzmożone.

Nerki bokserki przestały funkcjonować i po podaniu kilku kroplówek po zacewnikowaniu wyprodukowały tylko 50 ml moczu przez całą noc.

Zena przeszła za Tęczowy Most...

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.