STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SADI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Bydgoszcz
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

13.06.2012

Sadi to młody , który trafił do schroniska przywieziony przez straż miejską z okolic miasta. Najwyraźniej wyrzucił go ktoś z samochodu. Ma niecałe 2 lata. Jest spokojnym, posłusznym bokserem. Zna podstawowe komendy. Podaje łapkę, tuli się, chce być jak najbliżej człowieka.

17.06.2012

Sadi przeszedł pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym u Angeliki i Jarka w Bydgoszczy, którym bardzo dziękujemy za wielkie serce.

Relacja Angeliki:
"Zgodnie z umową przekazuję swoje informacje po krótkiej obserwacji pupila.
Churchil (tak mu dałam na imię, oczywiście czyt. Czerczil) jest bardzo spokojnym i ułożonym psiakiem. Podczas spaceru zwraca uwagę przechodniów swoim dystyngowanym wyglądem i taką samą postawą, kiedy robi sobie krótkie przerwy. Przy dorosłych i dzieciach zachowuje pełen spokój, jedynie pieski wzbudzają jego ciekawość, ale nic poza tym. W ogóle nie musiałam korygować jego zachowania, smycz była cały czas luźna, ponieważ Churchil sam idzie ładnie przy nodze.
Jest naprawdę mądrym stworzeniem, wystarczyło raz mu pokazać, który kocyk jest jego, gdzie stoi miska z wodą oraz, że nie może ruszać niczego, co znajduje się na stole. Bardzo lubi towarzystwo i głaskanie, kiedy jest czesany wręcz zasypia. Gdy przygotowuję posiłki, co chwila zagląda do kuchni, ale nie domaga się nachalnie jedzenia tylko grzecznie czeka. Zmyka natomiast, gdy włączę odkurzacz, chyba nie lubi dużego hałasu. Boi się silnych grzmotów podczas burzy, więc w okresie sylwestrowym niezbędne mogą okazać się tabletki uspokajające. Obecnie jest w dość dobrej kondycji, chociaż nie jest jeszcze tak bardzo wesoły jak inne pieski, które mają domy na stałe. Niestety, podejrzewam również, że musiał zostać wyrzucony dość brutalnie (chyba, że to w schronisku doszło do urazu), ponieważ ostrożnie stawia łapki, szczególnie lewą przednią, tak jakby była potłuczona, czasem też ma zachwiania równowagi, wtedy widać jak cały tył jest niestabilny. Nie wiem czy to w wyniku osłabienia organizmu (bo wygląd sierści wskazuje, że dłuższy czas nie był dobrze odżywiany) czy też stłuczeń. Jeśli chodzi o jedzenie to za samą suchą karmą nie przepada. Natomiast zmieszana z makaronem, dwiema łyżkami oliwy z oliwek i polana trochę wywarem z warzyw, smakuje mu wyśmienicie, a przynajmniej na to wygląda.

Z przyjacielskim pozdrowieniem. Angelika"

 

21.06.2012

Sadi zmienił imię na Maks, zamieszkał w Rodzinie, która kilka miesięcy temu straciła swoją ukochaną bokserkę:

"Witam!
Po wyjściu Pani, Maksiu próbował otworzyć drzwi. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ dość szybko oddał się pieszczotom domowników. Na pierwszym spacerze zaznaczał teren bardzo dokładnie i spokojnie maszerował przy nodze. Podczas burzy w poniedziałek cały czas chodził za nami. We wtorek w południe Maksiu zaczął kaszleć. Wieczorem pojechaliśmy z nim do kliniki. Dostał antybiotyki na zapalenie gardła (myślałam, że pogryzie lekarza). W samochodzie siedział na miejscu pasażera w zapiętych pasach. W środę się Maksiowi pogorszyło. W klinice potwierdzili Pani diagnozę. Pan Słodki zdecydował o prześwietleniu płuc. Na szczęście nic złego nie wykazało.
Dostał antybiotyki i enkorton. Jutro jedziemy na wizytę kontrolną.
Jesteśmy zadowoleni, że to kaszel kenelowy, który można wyleczyć, a nie coś poważniejszego. Już się zaczęliśmy bać, że to może przez nas, że to my nie możemy dać szczęśliwego i zdrowego domu dla pieska.
Pani Olu dziękuję za radę i uspokojenie.
Pozdrawiam"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.