STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
AMPER
Wiek: 3-5
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

19.04.2009r.
Amper zamieszkał w nowym domu razem z pręgowaną Boną :)
Fundacja "SOS bokserom" finasuje utrzymanie i leczenie Ampera.

 

Amper jest w schronisku od stycznia 2009 roku. Nie widzi z powodu uszkodzeń w jednym oku - odklejonej siatkówki i uszkodzonego nerwu. Mimo to bardzo dobrze sobie radzi.

Relacja wolontariusza:
"Amper jest niezwykle towarzyski, strasznie sympatyczny i pocieszny. Uwielbia towarzystwo człowieka, cieszy się na jego widok, a w odpowiedzi na pieszczoty wije się jak wąż".
20.03.2009 r.
Amper na początku pobytu w schronisku miał problem ze sprawnym poruszaniem się, ze względu na swoją ślepotę.
Teraz radzego boksu i okolicznych ścieżek.
Dla psa pozbawionego tak ważnego zmysłu orientacji, jakim jest wzrok, potrzebny jest dom, w którym będzie miał ciszę i spokój, a może także drugiego psa-przewodnika.25.04.2009r.
Realacja wolontaruszki z podróży i pierwszych chwil Ampera w nowym domu:
"W sobotę, osiemnastego kwietnia, zabraliśmy Ampera ze schroniska w Rzeszowie. Piesio powitał nas bardzo radośnie.
Okazało się, że to niesamowity zwierzak, po prostu nie sposób się w nim nie zakochać! Przez całą drogę przytulał się do mnie. Zatrzymaliśmy się kilka razy na "siku" i kiełbaskę. Amper był bardzo grzeczny, nie ciągnął na smyczy, chodził przy nodze... ale nie dało się niczego zjeść kiedy był w pobliżu. Kawałek kiełbaski czy kurczaka na stole to dla niego nie lada gratka :) Jest w stanie wejść na stół żeby sprawdzić co tak pięknie pachnie!
Wyprawa zajęła nam cały dzień. Do nowego domu Ampera dotarliśmy przed zmrokiem, no i zaczęło się.
Pierwsze spotkanie Bony i Ampera było "rezolutne". Psiak nie mógł jej zobaczyć więc starał się wszystko "wywąchać", ale sunia szybko pokazała mu, że trzeba się z nią obchodzić delikatnie. Poszliśmy na wspólny spacer, a kiedy wróciliśmy do domu ich przyjaźń kwitła już na dobre.
I Bona i Amper mają wreszcie swojego ukochanego człowieka i wytęskniony dom :)
"
12.08.2009 r.
Amper w nowym domu czuje się doskonale. Przytył – już nie widać kości, żebra lekko rysują się pod skórą, jak u prawdziwego bokserzego przystojniaka. Poznał wszystkie kąty w domu, w ogródku i pobliskim lesie, więc na pierwszy rzut oka trudno dostrzec, że jest niewidomy. To on dyżuruje przed domem, nasłuchując, czy do furtki nie zbliżają się goście, których trzeba powitać, lub intruzi, których trzeba przegonić. To Amper alarmuje domowników, gdy dzieje się coś niespodziewanego.
Ma ogromne zaufanie do swojej Pani – gdy Ona go przywołuje, Amper wchodzi za nią w najmniejsze kąty, także tam, gdzie niewidomemu psu jest trudno się poruszać. Przednie łapy podnosi wtedy wysoko, stawia je ostrożnie.
Jest niesamowitym pieszczochem – kolana swojej Pani widzi chyba oczami wyobraźni, bo bezbłędnie na nie wskakuje, żeby się poprzytulać.
Co ciekawe, gdy ktoś mówi do Ampera czy w jego towarzystwie, niewidomy bokser zwraca w jego kierunku swój pysk, tak, jakby chciał się przyjrzeć mówiącemu.
Bardzo chętnie bawi się z Boną. Często sypiają na jednym posłaniu. Na spacerach poza podwórkiem Amper kroczy pewnie obok Bony.

19.09.2014

Opiekunka Ampera zgłosiła nam problem ze zdrowiem boksera. Pies bardzo dużo pił i siusiał.
Umówiliśmy Ampera na wizytę w lecznicy:

,
.
a.nej
,
. a
.
okulisty
.
a
,
a
.
a.ej
,
miałymi naczyniami krwionośnymi
,.
wego oka
.
zny pomiar ciśnienie śródgałkowego i wizyta u okulisty
.
.
W

W badaniu USG bez szczególnych zmian, pęcherz moczowy bez zmian, ściana pęcherza niezmieniona. Pobrano krew do badania. Wytrzeszcz lewej gałki ocznej ,białkówka z nabrzmiałymi naczyniami krwionośnymi, oczy zaczerwienione. Zapalenie spojówek. Obrzęk rogówki lewego oka. Konieczny pomiar ciśnienie śródgałkowego i wizyta u okulisty. Rozszerzone źrenice ,obustronna zaawansowana zaćma. W związku z występującymi u Ampera zapaleniami bakteryjnymi pęcherza moczowego zadecydowano o podaniu antybiotyk i leku przeciwzapalnego.

Umówiliśmy Ampera na wizytę do dr Garncarza, bokser dostał leki do zakraplania oczu, a po tygodniu pojechał na wizytę kontrolną.

Pani Bożena, opiekunka Ampera przyjechała z bokserem do siedziby Fundacji, żeby przekazać faktury do zapłacenia. Amper od razu bardzo zainteresował się Pyzunią, ale Pyzia nie była zachwycona jego zalotami.

Leczenie Ampera kosztowało: 646,36 zł.

 

09.10.2014

Amper był kilka dni temu na wizycie kontrolnej u Dr Garncarza, niestety ciśnienie w gałce ocznej jest wciąż bardzo wysokie, w zwiążku z czym bokser dostaje krople do oczu: Azopt, Duotrav oraz Tobrex.
Wizyta i leki kosztowały naszą Fundację: 161,72 zł.

Amper przeszedł wczoraj zabieg usunięcia kilku zębów oraz sanacji jamy ustnej, zabieg oraz leki po zabiegu kosztowały: 400 zł.

Bardzo prosimy  wpłaty na pokrycie długów za leczenie Ampera z tytułem: "dla Ampera"

 

23.10.2014

U Ampera nadal utrzymuje się problem z piciem dużej ilości wody i posikiwaniem. Bokser przyjechał do lecznicy na badania, został tam dobę, żeby przejść próbę z odstawieniem wody, zrobiono mu również badania pod kątem choroby Cushinga. Po badaniach bokser zamieszkał tymczasowo u Germaine.

Relacja Germaine:

"Amper przyjechał do mnie wczoraj, bałam się, że niewidomy pies w nowm miejscu będzie zestresowany, tyle innych psów, tyle zapachów. Ale Amper sobie świetnie poradził, zaprzyjaźnił się z resztą stada i cały czas merda ogonem, świetnie sobie radzi wchodząc i schodząc po schodach, potrafi sam otwierać drzwi. Uwielbia się przytulać i kocha jeść. Jutro kolejna wizyta w lecznicy i decyzja co do dalszego leczenia."

 

03.11.2014

Amper po dwóch dniach pobytu u Germaine i przejściu szczegółowych badań wrócił do swojego domu tymczasowego u Pani Bożeny. Bokser dostaje obecnie lek Minirin, ponieważ nie zagęsczcza moczu, siusia mniej niż wcześniej.  Potrzebne są bardzo duże ręczniki, koce i prześcieradła i proszki do prania, ponieważ Amper często zasikuje swoje posłanie.

Leczenie w lecznicy w dniach: 21-24 Października kosztowało naszą Fundację w sumie: 582,60 zł.

Za leki do zakraplania oczu oraz kolejną wizytę u Dr Garncarza zapłaciliśmy: 274,44 zł.
Za Minirin zapłaciliśmy 95,92 zł
Nie jesteśmy w stanie pomóc Amperowi bez Państwa pomocy!

Relacja Pani Bożeny:

"Dlaczego wzięłam Ampera? Miałam już Bonę, wielką, trochę pokraczną, ze złamanym ogonem, krzywym pyskiem, ale Amper utknął mi w głowie. Te niewidzące oczy "patrzące " w oczy człowieka. Niewidzący pies w schronisku jest podwójnie pokrzywdzony: nie widzi, kiepsko słyszy bo ten potworny hałas, cóż, zostaje mu węch, więc go wzięłam, ale do domu zastępczego, z powodu kiepskiej emerytury. Amper od pierwszej chwili zaczął zwiedzać dom, ogród, poruszał się coraz lepiej, ale któregoś dnia wróciłam, a on zza przymkniętego oka, błyskał jakąś ranką. Skaleczył się, nadział na coś. Musiałam oczyścić cały ogród z gałązek poziomych. Pojechaliśmy szybko do przychodni, dostał antybiotyk. Amper nie zwalniał, na dzwonek przy furtce leciał jak oszalały, był pierwszy, nikt nie wiedział, że to ślepy pies. Bawił się z Boną, póki ona nie zwolniła. Jednak najbardziej lubił bawić się ze mną, podcinałam mu jedną przednią łapę swoją nogą, potem drugą i zaczynała się walka, warkot był straszny. Najwspanialszą zabawą była gonitwa dookoła kominka, w berka z moim wnukiem: kuchnia, pokój, holl to otwarta przestrzeń z kominkiem w środku. Amperek przytył, stał się pewny siebie i zaczął się domagać siedzenia na fotelu lub na kolanach, spania w łóżku, więc musiałam zamykać sypialnię na klucz, bo świetnie otwierał sobie drzwi. Kiedyś zablokowałam psy w dużym pokoju, żeby ojciec miał spokój: Bona siedziała na miejscu, a ślepy Amper przeslizgnął się pod ławą. Amper bardzo lubi jabłka, nie wiem jak, węch  czy słuch, zawsze wie, że obieram i momentalnie stoi przy mnie. Oczywiście obierałam tak długo, że dla mnie zostawał ogryzek. Pięć lat za nami, ile ma teraz lat Amper, nie wiadomo. Niestety, bokser zachorował na jaskrę, niewidzące oczy też mogą chorować na jaskrę, bardzo bolesna choroba, wiedzą Ci, co chorują. I problem... lekarstwa bardzo drogie. Jedna maleńka butelka to 50 zł na miesiąc, a na miesiąc potrzebne dwa różne lekarstwa. Amper dużo pije, właściwie bardzo dużo, sika chyba jeszcze więcej i co gorsze, nie zawsze zdąży wyjść na dwór, a nawet zejść z posłania. Kolejne badania i leki, za które musi zapłacić Fundacja. Amper wciąż ma chęć życia, apetyt na jedzenie, zabawę, kocha spacery, na dźwięk brania smyczy leci do furtki i szczeka jak najęty. Niech mi kto powie, dlaczego jak wyprowadzam samochód i zostawiam otwarte drzwi, to Amper zaraz siedzi w środku? Może dużo jeździł w poprzednich latach, a może kocha zmiany? Dla tych, którzy boją się wziąć do siebie niewidomego psa, Amper to przekaz, nie bójcie się, pies zachowuje się jak każdy inny, no może prawie, bo lepiej dla niego nie zmieniać za bardzo położenia mebli i zabezpieczyć schody jak dla małego dziecka. Jak nauczy się psa poruszania po terenie, to nikt nie pozna, że jest ślepy."

27.11.2014

Kolejny raz przegraliśmy ..... przegraliśmy walkę z nowotworem...

Leczyliśmy problem z jaskrą u Dr Garncrza, robiliśmy liczne badania, żeby znaleźć przyczynę nietrzymania moczu. Lek Minirin nie pomógł. Został wprowadzony Propalin, również bez skutku. Badania moczu, posiew, badania na zagęszczanie moczu, nic nie przyniosło nam odpowiedzi.

Amper bardzo dużo pił i bardzo dużo siusiał, z wizyty na wizytę był coraz chudszy.

Dzisiaj Amper trafił do lecznicy z powodu silnego wytrzeszczu prawej gałki ocznej. Z relacji opiekunki wynikało, że pies nie je, nie pije.

Opis badania:

Amper od dzisiaj rano ma silny wytrzeszcz prawej gałki ocznej. Nie je, nie pije, jest mocno osowiały. Problem z oddawaniem moczu nie ustąpił pomimo stosowania różnych terapii. Okolica prawej gałki ocznej bolesna. Pies cały czas chudnie.

Pozwoliliśmy Amperowi odejść .......

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.