STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FADO
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Częstochowa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

05.11.2012

Fado siedział od kilku dni przy głównej drodze w Kłyżowie, prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu i czekał, aż właściciel po niego wróci...

Fado został nam zgłoszony przez Panią Joannę, zauważyła go przy drodze i nie pozostała obojętna. Zabrała go do samochodu i zadzwoniła do nas. Bokser spędził noc u Pani Joanny, został wykąpany i odpchlony, dziś przyjechał do Częstochowy i przenocuje w domu tymczasowym u Beaty.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie i jej mężowi za opiekę i pomoc w transporcie. Dziękujemy również Beacie i jej mężowi za pomoc w transporcie i przenocowanie boksera w Częstochowie.

Fado est bardzo łagodnym bokserem, bez problemu dogaduje się z innymi psami, jest trochę zagubiony i przestraszony. Jutro czeka go wizyta kontrolna w lecznicy.

08.11.2012

Dostaliśmy relację i zdjęcia od Beaty, opiekunki z domu tymczasowego Fado:

"Fado odebraliśmy od Pani Joanny na parkingu, gdzie przywitał się z moimi bokserkami - przywitanie odbyło się bez spięć. Do samochodu nie chciał wejść, musiałam go wsadzić. Przez pół drogi był niespokojny, dyszał nie wiedział co się dzieje. Kiedy się już ułożył do drzemki musieliśmy wysiadać. Do domu nie chciał wejść i również musiałam go wnieść na rękach. Kiedy wszedł do domu przywitał go kot, na którego on nie zwrócił szczególnej uwagi. Pierwsze co to zobaczył miski więc dostał posiłek, który szybko zjadł (jedzenie nie było z prędkością światła). Z ręki je bardzo delikatnie i niełapczywie. Noc minęła nam dość spokojnie, chociaż wędrował po mieszkaniu, nie umiał znaleźć sobie miejsca. Na łóżko nie chciał wejść, dopiero nad ranem znalazł sobie miejsce na posłaniu zrobionym dla niego. Swoje potrzeby załatwia na podwórku i bardzo pilnuje się rezydentek. Na obecną chwilę przychodzi bez problemu.

Fado jest psem, który nie zaznał w życiu pieszczot, nie zna przytulania ale chce być blisko człowieka . Nie umie się przytulić, nie zna zabawy, nie wie co to jest piłeczka, ale szybko się uczy. Kiedy włączyłam telewizor Fado zaczął warczeć przekrzywiając głowę - chyba nigdy nie widział telewizora. Fado jest psem bardzo mądrym i grzecznym - kiedy wraca z podwórka czeka żeby mu wytrzeć łapki. Dziś czeka nas wizyta u weta.
Pani doktor stwierdziła, że Fado jest bardzo ładnym i zdrowym psem. Został zaczipowany, odrobaczony i zaszczepiony przeciw chorobom wirusowym i przeciw wściekliźnie. Nasz ulubieniec bardzo otwiera się na nasza rodzinę. Cieszy się kiedy wracamy z pracy i pięknie zaczyna reagować na swoje imię. Ponadto zaczyna podawać łapkę na naszą prośbę. Fado to psiak posłuszny, mądry, a jak pokocha swoich ludzi to na całe życie."


22.11.2012
Fado zamieszkał w nowym domu w Kluczborku, czekamy na relację i zdjęcia.
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.