STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FAZA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

09.12.2012

Faza miała kiedyś dom, swoją panią...

Jej opiekunka oddała ją swojej babci na czas remontu, ale już nie odebrała. Nowa opiekunka buldożki postanowiła się jej jak najszbciej pozbyć, Faza mogła trafić do pseudohodowli, gdzie rodziłaby szczeniaki, potem wyeksploatowana i już bezużyteczna trafiłaby zapewne na ulicę. Zostaliśmy poproszeni o pomoc, sunia przeszła pod naszą opiekę, zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie.

Faza przyjechała do lecznicy na wizytę kontrolną, pobrano jej krew, wykonano zdjęcie RTG. Sunia nie miała żadnych wcześnieszych szczepień, nie była odrobaczana. Jej opiekunka zaszczepiła ją tylko przeciw wściekliźnie tuż przed oddaniem.

Faza ma zaawansowane zapalenie uszu na skutek inwazji świerzbowców usznych, silny świąd miejscowy, dostała lek do zakraplania. Została również odrobaczona.

Największym problemem Fazy jest jednak problem z oddychaniem, sunia ma cechy zaawansowanego zespołu oddechowego psów krótkoczaszkowych, czeka ją badanie gardła i krtani w premedykacji oraz zabieg chirurgiczny. Faza ma bardzo zwężone skrzydełka nosowe, szybko się męczy, chrapie, dusi się.

Fazę czeka zabieg poszerzenia skrzydełek nosowych oraz korekcji krtani, zabieg który będzie kosztował około 1200 zł, pozwoli jej lepiej i swobodniej oddychać. Prosimy Państwa o pomoc w uzbieraniu tej kwoty, prosimy o wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem: "operacja Fazy".

25.01.2013

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Fazy:

"Witam,

Faza jest kochanym psem. Na początku miała kłopoty z aklimatyzacją, była nieufna, siedziała tylko na kocyku na którym ją do nas przywieźliśmy. Teraz widać, że czuje się u nas jak w domu :) na łóżka wchodzi, ale tylko jak się ją zawoła, sama raczej woli leżeć koło nóg. Ale jak już wejdzie na łóżko w sypialni od razu cała zakopuje się pod kołdrę :) Lubi się bawić psimi zabawkami, ale niechętnie je oddaje. Raczej nie broni miski, chybaże dostaje smakołyk, wtedy lepiej jej nie zaczepiać.
Bardzo ładnie chodzi na smyczy, chociaż nie umie przechodzić przez ulicę (nie zatrzymuje się przed przejściem). Typem długodystansowej spacerowiczki nie jest, raz dwa i chce wracać do domu.

Faza bardzo się męczy przez to, że nie może swobodnie oddychać. Dłuższe spacery lub dłuższe zabawy sprawiają jej trudność. Zdarza się jej zwymiotować po jedzeniu, według lekarza jest to również związane z kłopota,i oddechowymi."

10.04.2013

Faza była wczoraj na wizycie kontrolnej w lecznicy, pobrano jej krew oraz wykonano RTG w dwóch projekcjach.

Wyniki krwi są dobre, brak zmian na terenie klatki piersiowej.

Fazę czeka za dwa tygodnie operacja z powodu dużych problemów oddechowych.

25.05.2013

Zaplanowany zabieg Fazy musiał być przesunięty z powodu wyjazdu opiekunów, czekamy na potwierdzenie z lecznicy, żeby umówić nowy termin.

Relacja z DT:

"Faza fantastycznie się przystosowała do życia z nami. Nie wyobrażamy sobie teraz, że możemy otwierać drzwi od mieszkania i nie słychać jej szczekania :) Faza jest przyjaznym pieskiem ale broni mieszkania przed obcymi. 
Po tych 6 miesiącach razem widać znaczną poprawę w zachowaniu. Faza stała się radosnym psem, który bardzo lubi zabawę :) Oczywiście dalej lubi leniuchować i spać (co widać na zdjęciach) ale to jak każdy buldożek. 
Stresuje się jazdą samochodem i wtedy automatycznie ogromny problem sprawia jej oddychanie :( Ciepło niestety też jest dla niej prawdziwą męczarnią :("

10.07.2013

Faza pojechała dzisiaj do lecznicy na operację:
Opis wywiadu: operacja obstrukcyjnego brachycefalicznego syndromu oddechowego.

Stwierdzono:
przedłużone i grube podniebienie miękkie
wynicowane kieszonki krtaniowe
obrzęknietą i przerośnietą błonę śluzową w okolicy szpary krtani
nadmierne rosrosty śluzówki w ok podniebienia twardego
przerośnięte, wysunięte z krypt migdałki
zwężone nozdrza


Wykonano:
plastyke podniebienia - techniką zagiętego płata
usunięto migdałki
wycięto nadmiar prerośniętej śluzówki w ok podniebienia twardego, poszerzono nozdrza

Relacja z domu tymczasowego:

"Witam
Niedawno wróciliśmy z Fazką z kliniki. Miała w dniu dzisiejszym operację. Wykonano jej plastykę podniebienia, usunięto migdałki, wycięto nadmiar przerośniętej śluzówki w ok podniebienia twardego, poszerzono nozdrza. Operacja przebiegła pomyślnie, Faza podobno była bardzo dzielna :) Po operacji była intubowana ale podobno to bardzo częste u psów tej rasy. Zdarza jej się wymiotować krwią której się opiła podczas intubacji, ale to przy tym zabiegu podobno też jest normą. Faza ma założony wenflon, być może jutro po wizycie kontrolnej, jeśli wszystko będzie dobrze, zostanie wyjęty.
Odkąd weszła do domu jest o wiele spokojniejsza, ostatni raz krwią wymiotowałą przed samym wyjściem z kliniki. Liże bardzo łapkę na której jest wenflon, i która jest lekko spuchnięta, oraz wylizuje nosek, na którym robią się skrzepy po poszerzeniu skrzydełek. Jest bardzo cicha - w porównaniu do tego co było przed operacją - tzn nie sapie ani nie zadusza się tak strasznie jak wcześniej.
Teraz Fazka odpoczywa, po tym męczącym bardzo dniu, co widać na załączonych zdjęciach. Nie zrobiliśmy zdjęć z kliniki jak ją odbieraliśmy, chyba z euforii ze wszystko poszło dobrze, i dlatego że Faza jak najszybciej chciała stamtad wyjść (bardzo się boi każdej wizyty u weterynarza).
Bardzo dziękujemy Fundacji za pomoc, ale przede wszystkim wszystkim ludziom, którzy przekazali na operację Fazki pieniądze. Oczywiście serdeczne podziękowania dla prof Galantego, dr Saby i dr Wiśniewskiej za przeprowadzenie operacji oraz pomoc Fazie po niej. Jesteśmy przekonani że codzienne życie Fazy będzie o niebo łatwiejsze, kiedy będzie mogła swobodnie oddychać :)
Dziękujemy i pozdrawiamy!
Fazy ludzie :)"

21.08.2013

Opiekunowie z domu tymczasowego Fazy podjęli decyzję, że buldożka zostaje u nich na stałe. Bardzo się cieszymy, że nasza podopieczna ma już swój wymarzony dom i kochających opiekunów. Sunia ma się dobrze, oddychanie nie sprawia jej już problemów, czeka ją jeszcze tylko zabieg sterylizacji.
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.