STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DALET
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

06.10.2009 r. Dalet odszedł za Tęczowy Most.

 

Starszego, posiwiałego boksera przywiązano sznurkiem do drzewa i pozostawiono w lesie samemu sobie. Na szczęście został szybko zauważony i 11 lutego 2009 r. trafił do domu tymczasowego.
Dalet jest zdrowy i w dobrej formie psychicznej. Ma wesołe usposobienie i okazuje ludziom serdeczność. Jest dobrze wychowany.

 
20.03.2009 r.
Dalet mimo swojego wieku jest psem bardzo aktywnym, chętnym do zabawy i strasznym pieszczochem. Na zewnątrz zachęca cały czas do zabawy, w domu chciałby się ciągle przytulać.
Od 14 marca 2009 r. ma nowy dom tymczasowy. Tym razem mieszka z trójką dzieci i bokserką rezydentką.
Dalet jest teraz pod wspólną opieką Fundacji SOS bokserom i Fundacji w Obronie Zwierząt Maja, która finansuje jego leczenie.


21.05.2009r.
Dalet zaczął mieć problemy żołądkowe objawiające się biegunką i wymiotami. Badania wykazały obecność guza na jelicie. 18 maja 2009 r. Dalet przeszedł operację usunięcia guza wraz z kawałkiem jelita.
Ze względu na nagłą chorobę i konieczną opiekę pooperacyjną Dalet się przeprowadził - mieszka teraz w domu tymczasowym z innymi wiekowymi bokserami. Rezydenci przyjęli go życzliwie, Dalet dochodzi więc do siebie w dobrym towarzystwie.
Czuje się coraz lepiej i wraca do zdrowia, jednak musi być na ścisłej diecie zaleconej przez lekarza weterynarii.
03.07.2009r.
Dalet to pies o wyjątkowym charakterze – jest miły, pogodny i spokojny. Nie złości się i nie daje sprowokować - atakowany przez inne psy lub suczkę rezydentkę ustępuje i zachęca do zabawy. Bardzo potrzebuje uwagi i miłości – lgnie do ludzi i z radością przyjmuje pieszczoty.
Daleta czeka jeszcze operacja guza na łokciu i będzie gotowy do adopcji.


17.08.2009r.
Dalet przez kilka dni wymiotował. W związku z tym zalecono wykonanie badania USG – na szczęście nie wykazało ono żadnych niepokojących zmian.
Przy okazji wizyty u weterynarza Dalet został skonsultowany u chirurga, który orzekł, że nie można dłużej czekać z wycięciem guza na łokciu. Zmiana jest na granicy operowalności – za jakiś czas może brakować skóry, by zaszyć miejsce po wycięciu zmiany.
W związku z powyższym ustalono termin operacji na najbliższy czwartek, 20 sierpnia. Wszystkie osoby, które śledzą losy Daleta, prosimy o trzymanie kciuków!26.08.2009r.
Mija już tydzień od operacji Daleta. Rana goi się „jak na psie”, a bokser cierpliwie znosi nietypowy strój, którym jest zabezpieczana.
Najtrudniejszym elementem rehabilitacji Daleta jest ograniczenie jego ruchu. Przez kilkanaście dni po operacji bokser musi odbywać spacery tylko na smyczy. Nie ma możliwości biegania czy dokazywania. To jest zupełnie niezgodne z jego radosną naturą.
Według karty wypisu z kliniki: „[...] usunięto guza na granicy operacyjności”.
Teraz czekamy już tylko na wyniki badania histopatologicznego.10.09.2009r.
Dalet po operacji błyskawicznie dochodzi do siebie. Odzyskał radość życia i typową bokserzą energię, którą niestety spożytkował między innymi na zdjęcie bluzki zasłaniającej ranę i wyrwanie części szwów. Jest więc teraz pod jeszcze pilniejszym dozorem, a rana goi się także dzięki maści i jodynie.

09.10.2009r.
13 sierpnia Dalet miał wykonane kontrolne badanie usg jamy brzusznej. Badanie miało na celu sprawdzenie, czy po operacji usunięcia guza jelita, którą bokser przeszedł w maju, nie ma przerzutów.
Badanie nie wykazało zmian o charakterze rozrostowym.
Dalet 20 sierpnia miał usunięty guz ze stawu łokciowego, materiał został wysłany do badania histopatologicznego.
Wynik histopatologii nie pozostawiał złudzeń - Dalet miał włókniakomięsak.
W ostatni weekend - 3-4 października - Dalet nie bardzo chciał jeść, opiekunka w Dt musiała go karmić z reki. Pies był smutny, osowiały, miał powiększony brzuch.
W poniedziałek rano Dalet został zawieziony do lecznicy, gdzie zrobiono mu badanie krwi oraz rtg.
Zatarty obraz rtg wskazywał na nowotwór oraz płyn w jamie brzusznej.
We wtorek Dalet miał zrobione usg oraz rtg płuc. Usg jamy brzusznej potwierdziło obecność rozległego guza i płynu w jamie brzusznej, natomiast rtg nie wykazał zmian w płucach.

Dalet zostal natychmiast zawieziony do chirurga na operację. Podczas laparotomii diagnostycznej stwierdzono w jamie brzusznej obecność litego twora o średnicy ok. 20 cm zawierającego w sobie jelito, wątrobę, żołądek i okrężnicę. Prawa nerka była nowotworem wręcz przeżarta.

Została podjęta decyzja, ta najtrudniejsza z możliwych, że Dalet już się nie obudzi. Pozostał żal, że opiekunowie nie zdążyli się z nim pożegnać. Bo kto mógł spodziewać się, że pies, który jest jedną wielką radością i serdecznością umiera...

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.