STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NELKA
Wiek: 3-5
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

31.12.2012

Nelka to około 3-letnia bokserka podrzucona na posesję do pana, który kocha zwierzęta i posiada własne psiaki. Pan nie mógł zatrzymać Nelki i zawiadomił właścicielkę pobliskiego hotelu dla zwierząt, która poprosiła nas o pomoc w znalezieniu domu dla bokserki.
Nelka przeszła pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkała w domu tymczasowym u pani Ali. Jest bardzo grzeczną, łagodna i przyjazną sunią. Musiała jeździć samochodem, gdyż wskoczyła do niego ochoczo, oczywiście lokując się na przednim siedzeniu:) Obwąchała wszystkie kąty w domu i ulokowała się w sypialni koło łóżka i tam sobie odpoczywała. Nelka najprawdopodobniej była wykorzystywana do rodzenia szczeniaków, o czym świadczą wyciągnięte sutki. Wieczorem czeka ją kąpiel, a po niedzieli odwiedzi weterynarza.

Relacja z domu tymczasowego:

"Witam !

Nela śpi więc mam chwilę czasu na pisanie. Sunia jest bardzo zapchlona i kupiłam dzisiaj specjalny preparat na skórę. Niestety przez 2 dni nie możemy jej teraz wykąpać , a nadal niezbyt ładnie pachnie. Dzisiaj jest na nas trochę obrażona ponieważ ze względu na pchły i zapach nie pozwalamy wchodzić na łóżko. Pazurki ma za długie, ale weterynarz powiedział, że jak będzie regularnie chodzić na spacery to same się zetrą. On nie widzi potrzeby ich obcinania. Waży 24 kg. Została zaszczepiona przeciwko wściekliźnie i jutro rano będzie odrobaczona. Ma założoną książeczkę. Stawy ponoć w dobrym stanie. Żeby określić ogólny stan zdrowia trzeba zrobić dodatkowe badania. Ma stwierdzony przodozgryz i prawdopodobnie taka się urodziła. Lekarz stwierdził, że z tym wystającym zębem Nelka jest bardzo sexy, ale trzeba go trochę wybielić . Dzisiejsza noc nie była taka spokojna jak poprzednia. Kilka razy przychodziła do nas do sypialni i wracała na posłanie. Myślę, że sprawdzała czy jesteśmy. Ale do końca nie byłam pewna więc o godz. 3 wymaszerowałam z nią do ogródka.
Niestety nadal nie zaprzyjaźniły się z naszą sunią i chyba nic już nie da się z tym zrobić. Jak Nela jest na dworze, to nasza w ogóle nie chce wyjść. W domu tez muszą być w oddzielnych pokojach. Nasza się jej boi i unika kontaktu. Trochę jest to uciążliwe.

Niestety Nela nie zna żadnych zabawek. Od wczoraj próbujemy zainteresować ją piłeczką, ale na razie bez rezultatu. Buziaków też jeszcze nie rozdaje. Tylko dupką potrafi kręcić. Polubiła już głaskanie i mizianie. Na spacerach ciągnie trochę mniej. Dzisiaj jak wracałyśmy z lasu to sąsiad stwierdził, że do twarzy mi z tym bokserem.
O dziwo na razie nie boi się petard. Już strzelają a ona smacznie śpi. W załączniku kolejne zdjęcie Nelki. Brakuje nam tylko zdjęć ze spaceru ,bo na razie chodzimy pojedynczo a jej nie spuszczamy ze smyczy. Pozdrawiamy. Ala i Nela"

21.04.2013

Nelka zamieszkała w nowym domu w Sosnowcu, czekamy na relację i zdjęcia.

17 Sierpień 2017

Dostaliśmy relację z domu Nelki.

" Witamy :)

Po dłuższej przerwie postanowiliśmy napisać co u nas słychać :)
Otóż Nelka ma się dobrze, chociaż jej pyszczek posiwiał. Czasami mamy wrażenie, że nie do końca dobrze słyszy, choć dźwięk stawianej miski z jedzeniem zawsze dokładnie słyszy i przybiega do jedzenia. Apetyt Nelusi dopisuje, chęć do zabawy również ma, chociaż zauważyliśmy, że już teraz dużo więcej  lubi odpoczywać. Teraz ma w zasadzie raj, bo jest ciepło, więc drzwi są cały czas otwarte. Nelka wychodzi w dzień na podwórko, kiedy tylko chce :)
Od listopada ubiegłego roku Nelusia  ma nową towarzyszkę życia Cocę. Dziewczyny się zżyły, co widać na zdjęciach. Musimy przyznać, że Coca dużo się uczy od Nelki. Mimo, że mają dwa legowiska, to one jednak śpią na jednym wtulone w siebie :)
Fajnie jest obserwować jak się razem bawią, jakie są zaprzyjaźnione i jak Coca nabiera manier od Nelki :)

Pozdrawiamy Irena i Paweł "

 

02.01.2018

Jakiś czas temu dostaliśmy smutną wiadomość, że Nela po krótkiej, ale ciężkiej chorobie przeszła za Tęczowy Most.
Biegaj za TM szczęśliwie i bez bólu Maleńka.

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.