STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KENO
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

Młodziutki Keno został znaleziony na ulicy 21 Grudnia przez lokalną wolontariuszkę, błąkał się w okolicy ponad tydzień przeganiany przez mieszkańców.

Pies trafił do punktu przetrzymań, gdzie nie ma ocieplanych bud.

Keno jest młodziutkim, przyjaznym psem bardzo spragnionym kontaktu z człowiekiem.

Szukamy pilnie domu dla niego.

14.01.2013

Keno przeszedł pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym u Pani Aleksandry w Warszawie, której bardzo dziękujemy za pomoc.

Dziękujemy bardzo Kamili za przywiezienie boksera z Szydłowca do Warszawy oraz przekazanie worka karmy.

Relacja z domu tymczasowego:

"Pies dotarł do nas wczoraj po 20. Początkowo był bardzo onieśmielony nowym otoczeniem, ale nie przeszkadzało mu to wciągnąć pełnej michy jedzenia i dwóch gryzaków (suszone kurze łapki). Pierwszej nocy nie miał smiałości wejść na łózko pomimo, że został zaproszony. Wszedł nieśmiało dopiero po kilku godzinach i ułożył się tak, żeby nie przeszkadzać. Przytulił się dopiero nad ranem.

Dzisiaj na spacerach o 8.30 i 11.00 Boksio miał lekką biegunkę. Myślę, że to po odkleszczaczu, który został mu wczoraj zaaplikowany - chłopak się niestety mocno lizał. Na późniejszych wyjściach już problemu nie było. Dzisiaj Boksio ma już za sobą puszkę 800g, filiżankę suchej karmy, 2 żwacze, dostanie jeszcze 300g białego sera na kolację. Między nami mówiąc, on zdecydowanie woli coś konkretnego, niż suchą karmę. :)
Postanowiłam poznać Boksia z Suką. I tu zdziwienie - Boksio wcale nie palił się do zabawy. Suczyna zapraszała jak mogła, a on ja traktował per noga, nawet zawarczał. Żadnej wrogości między nimi nie było, po prostu Sucz jest trochę upierdliwa, a że jest większa od niego, to musial ją trochę postraszyć. Jutro poznam ze sobą panów. Jeśli nic nie zazgrzyta, to od wtorku całe towarzystwo będzie mieszkać razem.
Moje dotychczasowe wrażenia - to jest bardzo sympatyczny i grzeczny pies. Jak się już przekona do kogoś, to wyłazi z niego pieszczoch. Nie bardzo pali się do samodzielnego wychodzenia na dwór (znaczy na ogrodzonu teren), zdecydowanie woli mieć człowieka na oku. Na smyczy ciągnie, ale się nie wyrywa.
Zdjęcia są kiepskiej jakości (niestety nie dysponuję lepszym sprzętem), ale mam nadzieję, że cos uda się zobaczyć.
Pozdrawiam serdecznie"
Kolejna relacja:
"Pomimo, że teoretycznie nazywa się Keno, i tak cąłą rodzina mówi na niego Boksio - i on rozumie. Z resztą wszystko rozumie, jest bardzo pojętny.
Zapoznał się z moimi psami, dzisiaj był zdecydowanie bardziej chętny do zabawy. Przez dwie godziny przeżywałam w domu armagednon jak już weszły na górę. Bokserowaty zainstalował się oczywiście na głównej kanapie i zabezpieczył sobie zabawki. Dezintegracja jeżyka zajęła mu jakies pół godziny.
Biegunka się nie powtórzyła, z trawieniem wszystko gra. Tylko z nogą jest coś nie tak - cały czas odciąża lewy tył.
Pozdrawiamy z zafaflunionego pokoju :)"
01.03.2013
Keno jest już po zabiegu kastraci i usunięcia narośli na głowie.
Relacja Pani Aleksandry:
"To już nie jest taki nieśmiały piesek, jak na początku. Widać, że czuje się u siebie, ładnie "wszedł" w stado i korzysta z życia. Lubi kontakt fizyczny - przytula się i do nas, i do psów. Śmiało zajmuje miejsce w łóżku, bo mu się NALEŻY. Bezstresowo obgryza obuwie - zabierałam mu kapcie, traperki, półbuty, niestety moje klapki nie przeżyły :) Co ciekawe, Boksio zajmuje się głównie moimi butami, buty męża i chłopaków zostawia w spokoju. Wciąż jeszcze kradnie jedzenie. Już mniej, ale jednak.
Myślę, że on najlepiej czułby się w domu z innymi psami. Nie wykazuje żadnych cech dominujących, a uwielbia bawić się z Suką i Klockiem (o ile dziadzio ma akurat ochotę na harce)."


03.10.2013
Keno zamieszkał w nowym domu w Warszawie.
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.