STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NIKODEM
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Dom Stały
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

03.04.2013

Nikodem szuka nowego domu.

Relacja opiekuna:

"Nikuś urodził się 18.07.2008r. Jest fantastycznym pieskiem, bardzo lubi dzieci, jest bardzo cierpliwy. Nie jest agresywny. Bardzo lubi się przytulać i jest strasznym pieszczochem. Nic nie niszczy w domku, ale nie lubi zostawać sam. Jest przyjacielski do innych zwierząt najchętniej by się z nimi bawił, jeśli zostaje na spacerze zaczepiony przez agresywnego psa nie pozostaje obojętny, toleruje koty w domu. Uwielbia się bawić. Po kryjomu włazi na łóżko i uwielbia spać pod kołdrą.
Niki jest wykastrowany, ma stwierdzoną alergie pokarmową."

01.05.2013

Nikodem zamieszkał w nowym domu w Łodzi, czekamy na relację i zdjęcia.

22.06.2013

Dostaliśmy relację i zdjęcia z nowego domu Nikodema:

"Nikodem - Niko - zamieszkał z nami pod koniec kwietnia. Ponieważ Niko był kochanym psiakiem w swoim poprzednimi domu, to bardzo przeżył podróż (dziękuję fantastycznemu Panu Krzysztofowi za pomoc w transporcie).
Po przybyciu do nowego domu był mocno wystraszony, szukał wszędzie swoich Państwa, ale powoli się do nas przekonywał. Następne tygodnie były dla nas i dla Nikodema testem - ale Niko szybko zadomowił się. Wybrał kilka miejsc w domu, w których potrafi zasnąć, ważne żeby mieć domowników na oku. Do tej pory zostało mu "sprawdzanie" wieczorem czy jesteśmy na miejscu, a kiedy wracamy z pracy, radość jest ogromna. Hm nie dodałam, że radość ogromna - bo Niko jest dobrze odżywionym i bardzo umięśnionym bokserskim łobuzem. Prawie 25 kg wagi, zakończone radośnie merdającym ogonem. Jest psem wesołym, czujnym, chętnie bawiącym się. Potrafi nas zaczepiać obardzo dziwnych porach - środek nocy - aby rzucić mu ulubioną zabawkę. W stosunku do dzieci wykazuje duży spokój, a dzieci uwielbiają go głaskać.
Z kotem sąsiadów chciałby się bawić, lecz kot się jeszcze nie przekonał;) Za to z psami sąsiadów szaleje tak, że po powrocie do domu od razu zasypia. Prawie nie szczeka, lubi się bawić, na spacerach biega za zabawkami i skacze wysoko, a wszyscy zachwycają się jego skokami. A na spacerach w pole, szaleje.
Jeśli Nikodem się bardzo postara, i nie będzie zbyt dużo się działo dookoła, to wykona różne polecenia: siada, kładzie się, podaje łapę, prosi, skacze. Ale komend "Złaź z łóżka" oraz "Nie chrap" udaje że nie rozumie. Obawiałam się jak na psa wpłynie podróż, przeprowadzka, zmiana diety, inni ludzie - ale chyba jest tu z nami szczęśliwy. Niko nie lubi zostawać sam w domu, kiedy wychodzimy potrafi się gdzieś zaszyć, wczołgać pod łózko, zakopać się w koc, byle opóźnić nasze wyjście z domu. W pierwszych tygodniach bardzo pomógł mi kontakt z poprzednią właścicielką Nikosia - która rozwiała różne moje wątpliwości, w szczególności w kwestii diety dla psa alergika. Nikodem jest karmiony pokarmem gotowanym i karmą suchą dla alergików - my musimy się bardzo kontrolować żeby starym zwyczajem nie podrzucać Nikosiowi kąsków."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.