STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DOSIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Schronisko
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Schronisko
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

06.04.2013

Dosia przebywa w schronisku. Dostaliśmy relację od wolontariuszy z prośbą o poszukanie domu dla bokserki.
Relacja:
"Dosia bardzo źle znosi pobyt w schronisku, nie może przytyć pomimo największych naszych starań. Dosia musiała być psem wychowanym w domu, ale z pewnością w ostatnim czasie spędziła życie na łańcuchu. Dosia niestety nie toleruje kotów i innych psów".
Pilnie szukamy dla Dosi domu.
26.04.2013
Dosia nadal czeka w schronisku, jest bardzo chudziutka...
Relacja:
" Bokserka trafiła do nas już jakiś czas temu, taka kupka nieszczęścia... Nazwana przez uczniów jednej z odwiedzających nas szkół DOSIA. Dosia to bardzo spokojna sunia, do tego niesamowicie łagodna i grzeczna. Widać, że lubi kontakt z ludźmi i bardzo chętnie wychodzi na spacery. W przeszłości koszmarnie głodzona i trzymana prawdopodobnie na łańcuchu. Od jakiegoś czasu mieszka w ogrzewanych, wewnętrznych boksach, dostaje puszkę dwa razy dziennie (po niej chociaż lepiej wygląda, bo za suchym nie przepada) i wszelkie możliwe witaminy na wzmocnienie."
11.05.2013
Dosia nadal czeka w schronisku. Sunia była przez jeden dzień w nowym domu, wydawało się, że w końcu uśmiechnęło się do niej szczęście. Niestety opiekunowie, którzy wydawali się być ludźmi odpowiedzialnymi następnego dnia odwieźli bokserkę do schroniska, nie zastanawiając się nawet jak bardzo ją w ten sposób krzywdzą.
Dosia bardzo nerwowo przeżywa czas bez człowieka. Życie za kratami schroniskowego boksu odbija się na jej zdrowiu. Chudnie w oczach - waży TYLKO 14kg!! Potrzebuje domu, w którym nauczy się normalnego życia, dzie będzie mogła zaufać i poczuje się kochana i bezpieczna. Domu, który zaakceptuje ją taką, jaka jest i powoli nauczy wszystkiego. Ta delikatna kruszynka potrzebuje pomocy!
Szukamy dla Dosi PILNIE odpowiedzialnego domu tymczasowego lub stałego.
25.05.2013
Dosię odwiedziła dzisiaj w schronisku nasza wolontariuszka Ania:
"Dosieńka zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie, taka prawdziwa boksereczka, wszystkich obwąchała i byla zaciekawiona każdym najdrobniejszym szczegółem. Przesłodkie stworzenie. Z relacji kierownika schroniska wynika, że Dosieńka jest jak kartka zapisana smutną historią. Napewno nigdy nie przebywała w domu i nie została nauczona choćby czystości. Nie jest nam znana jej przeszłość, najprawdopodobniej dziewczynka uciekła, bądź została wyrzucona z miejsca, w ktorym nikt o nią nie dbał, być może była to jakaś pseudohodowla. Dosia do schroniska trafiła w złym stanie, była bardzo wychudzona, ma zmiany na skórze i grzybicę. Obecnie dziewczynka przybrala już na masie, przytyła do ok. 20kg :). W schronisku czuje się dość dobrze, była wesoła i zadowolona ze spaceru ze swoim opiekunem. Zaciekawiona moim synkiem, pozwalała mu się glaskać i wąchała wszelkie kwiatki podsuwane pod boksiowy nosek. Jednak jej opiekun zaznaczył, że Dosia raczej nie nadaje się do domu z dzieckiem, gdyż podczas spontanicznej zabawy moze skrzywdzić dziecko swoją nieostrożnością. Dosieńka jest pieskiem, którego trzeba nauczyć wszystkiego i wymaga dużo pracy, poświęcenia i miłości, a co najważniejsze cierpliwości. Jest psem, który potrafi dominować i bez skrupułów wykorzystuje tę swoją cechę. A w sytuacjach, w których jest nie zadowolona z czynności wykonywanych tj. zastrzyk potrafi "dziabnąć". Najlepiej gdyby trafiła do domu z ogrodem i zamieszkała w ocieplonym i dobrze przystosowanym boksie, a następnie należy rozpocząć z nią prace przystosowawczą do zasad wspólżycia z ludźmi i zwierzetami, a dopiero do zamieszkania z ludźmi w domu. Dosia już w schronisku zaczęła sie uczyć, pod okiem swoich opiekunów. Bardzo ladnie szła na smyczy, wiedziała też, że nie wolno na nas skakać. Generalnie jest sliczną boksereczką, która szybko jedna sobie ludzi. Chyba każdy kto ją pozna, od razu pała do niej sympatią."

26.05.2013

Dosia znalazła dom, została adoptowana bezpośrednio ze schroniska, zamieszkała pod Wrocławiem.
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.