STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BARBI
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

10.06.2013

Trzy sześciotygodniowe sunieczki, mixy bokserki z labradorem, trafiły do schroniska... To maleństwa, które jeszcze powinny być przy swojej mamusi...

Kolejny raz, brak odpowiedzialności i wyobraźni człowieka doprowadziły do psiej tragedii.

Barbi, piękna, nietuzinkowa białaska z czarną łatką na lewym uszku i czarną oprawą prawego oczka...

Odmień jej los i daj ciepły, kochający dom...
Barbi jest odrobaczona i czeka...

Czeka na swojego człowieka...

15.06.2013

Barbi przeszła dzisiaj pod naszą opiekę, dzięki pomocy Pana Marcina oraz Krzysztofa mogła przyjechać ze swoją siostrą Lili do Warszawy, do siedziby Fundacji.

20.06.2013

Barbi zamieszkała w nowym domu w Poznaniu. Męska część domowników postanowiła zmienić jej imię. Została przechrzczona i od teraz nazywa się Mika.

 

10.08.2013

Wieści z domku Miki (Barbi). Relacja Pani Ani:

"Najpierw krótko o zdjęciach. Dwa pierwsze pochodzą z pierwszego dnia u nas, następne oczywiście z dni późniejszych. Te z Atosem są najnowsze. Głównie są to zdjęcia śpiące, bo Miśka to taki żywioł, że zwykle cała w ruchu jest trudna do złapania i zanim ogarnę aparat ona zajmuje się już czymś innym.

To po kolei. Mika ma spory apetyt, kiedy zje już wszystko w swoich miskach często jeszcze sprawdza, co się chowa w miskach Atosa. Atos ma 10 lat i jest karmiony inaczej niż ona, więc pod tym względem trzeba jej pilnować, natomiast jest on niejadkiem, więc o jedzenie sporów w naszym domu nie ma. Gorzej, że mała nie ma żadnych skrupułów w kwestii wyciągania jedzenia z rączek naszych domowych dzieci. Tak samo próbuje zbierać wszystko na spacerach oraz z przydomowego karmnika dla ptaków (suche bułki).

Udało nam się ograniczyć sikanie w domu, chociaż nadal jej się zdarza.

Jest bardzo żywotna, energiczna, z tego powodu jeszcze jest izolowana od naszego starszego psa, bo traktuje go jak taką nieco większą zabawkę. Atos znosi to ze stoickim spokojem (zwykle po prostu się usuwa), ale widzimy, że się męczy, więc staramy się je rozdzielać (np. jeszcze nie mogą spędzać razem nocy). Dużo biega po ogrodzie, podgryza rośliny, próbuje obgryzać większe kamienie, zdarza jej się kopać dziury w miejscach bez trawy. Jeśli chodzi o gryzienie - podgryza nas wszystkich, ciąga  swoje kocyki i zabawki, na szczęście nie rusza mebli.

Nie przepada za obrożą i smyczą, ale generalnie lubi spacery. Na spacerach wykazuje duże zainteresowanie innymi psami, wszędzie węszy i gdyby jej pozwolić wcisnęłaby się w każdą dziurę i weszła w każdą kałużę. Lubi dzieci, chociaż bywa, że przed nimi ucieka, kiedy są za głośne i zbyt natarczywe. W ogóle głośniejsze dźwięki ją trochę przerażają. Bardzo przeżywa burzę, garnie się wtedy do nas, popiskuje i nawet drży.

Gania naszego szczura, Tyfus dzielnie się broni, więc Misia chyba uważa go za taką bardziej zadziorną zabawkę. Pilnujemy oczywiście, żeby nic im się nie stało.

8 lipca byliśmy u weterynarza (drugie szczepienie), ważyła wtedy prawie pięć kilo, wylizała panią weterynarz po twarzy i szyi, mam jednak wrażenie, że skoro już wie z czym się wiąże to miejsce nie będzie taka chętna do ładowania się do gabinetu następnym razem.

Jest bardzo towarzyskim psem. Jeśli przysypia, ale nie śpi bardzo głęboko, a ja się kręcę po mieszkaniu (np. sprzątając różne pomieszczenia) to po krótkiej chwili Mika przenosi się zaraz za mną do kolejnego pokoju. Ładnie przesypia i wytrzymuje bez toalety całe noce, na pierwsze siku wychodzimy najwcześniej o 7:30, zdarza się, że później (ostatnie ma koło północy). Nie słucha za bardzo poleceń, jak to szczeniak, ale wydaje się być naprawdę mądrym psem. Sprytnym. Radosnym. Żywiołowa, ale też łatwo można ją wyciszyć. Ciekawska."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.