STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TINA
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Suka
Status: Adoptowany
.06.2009r. Tina odeszła za Tęczowy Most [*]

 

Na początku maja 2009r. właściciel 11-letniej bokserki Tiny podjął decyzję o jej uśpieniu.
Powód: mama właściciela rozchorowała się i poszła do szpitala. Tina przez 12 godzin siedziała sama w mieszkaniu i głośno się temu sprzeciwiała, co powodowało niezadowolenie sąsiadów. Lekarz weterynarii, który został wezwany, aby uśpić psa, nie wyraził zgody na eutanazję. Zaoferował właścicielowi, że przez tydzień przechowa sunię w lecznicy i pomoże szukać nowego opiekuna.
12 maja 2009r. Tina przyjechała do Ewy, która zdecydowała dać bokserce szanse na godne dożycie swoich dni.

Suczka jest bardzo żywiołową boksią, rozdaje buziaki wszystkim zainteresowanym. Z rozmów z właścicielem wynikało, że nigdy nie rodziła, jest ogólnie zdrowa, tylko ma zmiany na skórze (ale jak stwierdził - to podobno u bokserów normalne).
Po przyjeździe okazało się, że Tina ma nie tylko zmiany na skórze, ale również guzy sutków i prawdopodobnie ślinianki.

Ewa zdecydowała, że zapewni Tinie dach nad głową, miłość, pełną miskę i dojazdy do lekarza. Fundacja "SOS bokserom" obejmuje suczkę opieką medyczną, zapewnia jej diagnostykę i konieczne leczenie. Wiemy, że boksia pod opieką Ewy będzie zadbana i kochana. Znalazła bezpieczną przystań na ostanie lata swojego życia, należną każdemu seniorowi, w miłości i spokoju.
Bardzo jesteśmy wdzięczni Ewie za serce i opiekę nad Tiną, dzięki takim Ludziom nadzieja nigdy nie umiera i siwa głowa znajduje zawsze schronienie.
09.06.2009r.
Tina miała przyjechać do kliniki w Lublinie tylko na badania. Wykazały one, że suczka ma na śledzionie guza wielkości męskiej pięści oraz niedobre wyniki krwi. Musiała więc zostać w klinice i przejść operację jeszcze tego samego dnia.
Lekarze usunęli suczce narośl ze śledziony, dwa sutki z guzami oraz przy okazji ją wysterylizowali. Po operacji pojechała do domu, na rekonwalescencję.

8.06.09r. Tina musiała mieć przetaczaną krew. Niestety, z powodu komplikacji potransfuzyjnych, odeszła za Tęczowy Most.
Ewa, która ofiarowała suczce swoje serce, opiekę i dom, była z nią do końca. Dzięki Tobie Ewo, Tina do końca życia mogła kochać i być otoczona miłością.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.