STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MASAJ
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Bytom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

30.06.2013

Masaj to 4 letnie żywe srebro, bokser pilnie szuka nowego domu.

Relacja Marty:

"Rozpiera go energia, skacze, podskakuje, chce się bawić. Nie ma w sobie cienia agresji - można mu liczyć ząbki i zabierać zabawki z mordki. Na widok człowieka ma ochotę zasypać go lawiną buziaków. Chłopak nie wygląda na swój wiek, to zdrowy psiak, który nie zna słowa "choroba". Jego właścicielka jest zmuszona go oddać gdyż w swoim wieki nie radzi sobie sama z tak żywym psiakiem. Po śmierci męża Pani nie jest w stanie zapewnić Masajowi tego, czego potrzebuje - czyli chociażby upustu nadmiaru energii. Bokser potrzebuje aktywnego opiekuna, który razem z nim będzie szalał i bawił się."

17.12.2013

Masaj zamieszkał w nowym domu w Łodzi.

Relacja opiekunów:

"Masaj zadomowił się u nas na dobre. Z dzieciakami ma super relacje. Mimo swoich 4 lat zachowuje się jak szczeniak, witając wszystkich radosnymi podskokami. Co prawda czeka nas jeszcze dużo pracy nad pieskiem, żeby ciut się uspokoił i zaczął słuchać, ale  zachęcamy każdego do adopcji psa takiej rasy jaką są boksery. Są radosne i ufne, bardzo szybko się aklimatyzują w nowym otoczeniu."

22.12.2014

Życie...

Każdego dnia pod naszą opiekę trafia kilka psów, każdego dnia właściciele zgłaszają nam, że potrzebują pomocy w znalezieniu domu dla ich psów, którymi z różnych przyczyn nie mogą się dłużej opiekować. Ot..., zwykła ludzka rzecz, tak bywa i wówczas nie pytamy o powody, tylko pomagamy. Psy traktujemy jak fundacyjne, szukamy im domów, sprawdzamy, weryfikujemy. Przeszło rok temu zostaliśmy poproszeni o pomoc dla Masaja, ogłosiliśmy go na naszej stronie. Adopcję poprowadziliśmy jak każdą, potencjalni opiekunowie napisali ankietę, przeprowadziliśmy wizytę i wszystko przebiegało prawidłowo. Masaj zyskał nową rodzinę i miał być szczęśliwy. Niestety... jego opiekunowie okazali się bardzo nieodpowiedzialnymi ludźmi i sponiewierany, wychudzony Masaj trafił do schroniska. Informację otrzymaliśmy od zapłakanej, bardzo zdenerwowanej byłej właścicielki, która dowiedziała się o losie Masaja z lokalnej gazety.

Podjęliśmy kroki, sprawdziliśmy, wysłaliśmy wizytę poadopcyjną i niestety potwierdziliśmy, że bokser z interwencji to pies, którego kiedyś ogłaszaliśmy.

Kilka dni temu zabraliśmy Masaja ze schroniska. Bokser przeszedł pod naszą opiekę, obecnie pod troskliwą opieką i czujnym okiem nabiera sił w klinice. Dziś przeszedł zabieg kastracji.

Relacja Germaine:

"Odwiedziliśmy wczoraj Masaja w lecznicy. Bokser jest potęznym rozpiera go energia, jest bardzo silny. Spacer traktuje jak zabawę, szarpie cały czas smycz i powarkuje. Trzeba mieć dużo siły, żeby z takiego spaceru wrócić w jednym kawałku. Masaj skacze, szarpie, ciągnie i się świetnie bawi, niestety spacerujacy z nim opiekun niekoniecznie. Jest to typowy młody bokser, który potrzebuje dużo ruchu i konsekwentnego prowadzenia."

07.01.2015

Dobre wieści rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i wciąż mamy ich niedosyt. Więc i opiekunka Masaja daje nam coś na osłodę :)

Relacja:

"Dzień dobry,
Pani Elu, przesyłam pierwszą relację z domu Masaja oraz kilka zdjęć. 
Mam nadzieję, że chociaż okazałam się dla Masaja wymagającym opiekunem, to nasze spotkanie zakończy się jako DS :)

W Wigilię, kiedy odszedł za Tęczowy Most mój Neron, arystokrata wśród bokserów, święta jawiły się jako czas smutnej refleksji .
Jednak nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje…  
W klinice czekał na swoją szansę Masaj, 5-cio letni bokser o mentalności i zachowaniu kilkumiesięcznego szczeniaka.
Dwa dni później, kiedy Masaj rozgościł się na legowisku Nerona, wiedziałam, że to nowe otwarcie i całkiem inna relacja.
Obecnie boksio jest zaniedbanym wychowawczo, żywiołowym, bez wyznaczonych granic, potężnym, szarpiącym się, stawiającym się na duże psy, nieustannie skaczącym i kłapiącym zębami psem w sile wieku. Porzucenie, wygłodzenie i schronisko wzmocniło tylko negatywne zachowania, momentami obronno-agresywną postawę i nieustanne, natarczywe poszukiwanie jedzenia.
Współpracujemy ze sobą od pierwszego spotkania.  Mam przekonanie , że przy pomocy behawiorysty, konsekwentnego postępowania, zapewnieniu aktywności i poczucia bezpieczeństwa, Masaj z czasem stanie się ułożonym, wyciszonym i zrównoważonym psem.
Nie jest to kwestia tygodni lecz miesięcy, ale to typowy łakomy pieszczot i smakołyków, inteligentny i łagodny w swojej naturze typowy boksiołek. 
Jak powiedziałam w rozmowie z panią Elą z Fundacji, Masaj ma „Asa w rękawie” – jest cholernie przystojnym psiakiem…
J
W załączeniu przesyłam pierwsze zdjęcia przystojniaka, który skrada nasze serca.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wraz z życzeniami Pomyślności  i Szczęścia w 2015 roku wszystkim  
zaangażowanym w działalność Fundacji SOS Bokserom, 
Ewa "

 

07.03.2015

Chcecie poczytać o kolejnym szczęśliwym psie? Pewnie że chcecie :) Z przyjemnością zapraszamy więc do lektury :)

Wspomnimy tylko, że ten przystojniak nie szuka już domu i opiekuna, bo w Pani Ewie ma przyjaciela na dobre i na złe :)

Relacja Pani Ewy:

"Witamy,

Styczeń i luty za nami. 
Po wychudzonym ( obecnie 35 kg), niecierpliwym i napastliwym ADHD-owcu ślad powoli zanika. 
Miska nadal jest źródłem zainteresowania ale Masaj czeka na nią spokojnie, a zawartości  nie pochłania w tempie odkurzacza.  
Zakupy , które wcześniej stawały się łupem , można zostawić do obwąchania. 
Na spacerze Masaj lubi sobie poskakać wokół smyczy , podroczyć się chwilę ale odpuszcza, kiedy widzi , że mnie to nie interesuje. 
Zmienił się, ustabilizował a trudne do okiełznania szczeniackie zachowanie jest eliminowane. 
Są sytuacje, kiedy potrafi się maksymalnie nakręcić, zwłaszcza kiedy spotykamy duże psy, ale to się również zmienia. 
Z wielkim zaangażowaniem znaczy teren w czasie spacerów. 
Dużo pracujemy nad umiejętnością koncentrowania się na opiekunie i mamy  sukcesy.  
Masaj lubi jeździć w samochodzie , gdzie spokojnie obserwuje otoczenie , nawet w trakcie przejazdu 
przez automatyczną myjnię samochodową :)  Kiedy trzeba , czeka w samochodzie.
Nie boi się , nie cofa, zawsze zainteresowany tym co się wokół dzieje. Z zabiegami pielęgnacyjnymi nie ma problemu, weterynarza honoruje. 
Myślę, że kiedy już przestaniemy przepychać  się o hierarchię, będzie zrównoważonym psem jednego przewodnika , 
którego do tej pory mu brakowało.  Poza tym , to boksio , otwarty na człowieka, dopominający się pieszczot, przynoszący swoje zabawki i wywijający z radości precelki.

W oczekiwaniu na nasze dokumenty adopcyjne dla DS przesyłamy kilka zdjęć i serdecznie pozdrawiamy  przyjaciół z Fundacji SOS Bokserom "


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.