STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ARGO
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT Gdynia
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

01.10.2013

Argo został doprowadzony do schroniska przez opiekuna starszej Pani, która odeszła w szpitalu. Życzeniem Pani było, aby pies żył dalej i znalazł nowy, kochający dom. Martwiła się bardzo, żeby bokser nie trafił do schroniska.

Argo przeszedł w piątek pod naszą opiekę. Bardzo dziękujemy Dominice za przenocowanie boksera. W niedzielę Argo miał przyjechać do Warszawy. Pani Maja,  jadąc po naszą Tonię miała Argusia dowieźć  do Warszawy. Odebrała go w Bydgoszczy i zakochała się w bokserze bez pamięci. Tym sposobem Argo zamieszkał w domku tymczasowym w Gdyni.

 

24.11.2013

Argo był w lecznicy: wykonaliśmy badanie krwi oraz RTG kręgosłupa. Bokser jest już po zabiegu kastracji, dalszą diagnostykę związaną z jego problemami z kręgosłupem zajmie się opiekunka z domu tymczasowego.

"Witam Pani Elu

Argo coraz bardziej czuje sie jak w domu, chociaż ma dni nostalgiczne i jest smutny, zaczyna być straszną przytulajką, choć jest chuliganem! Jak na boksery przystało jest aktorem pierwszo planowym!!!. Najpierw grandzi, a potem się przytula. Nie lubi zostawać sam w domu, oczywiście najgorzej jest po dniach wolnych. Jak musi to na trochę zostanie, ale wtedy różne przedmioty idą w obroty (11 lat??? - niemożliwe!), wie że robi źle, no ale cóż...
Do obcych ma średnie zaufanie, więc na wszelki wypadek unikamy kontaktów na spacerze, szczególnie z dziećmi. Pracujemy nad tym, może się uda! Uwielbia pluszowe zabawki, więc wszystkie są wszędzie - a trochę ich jest, no i oczywiście śpi tylko na kanapie:)"
Argo jest już po zabiegu kastracji. "Argo jest już po zabiegu i 2 wizytach kontrolnych. Wszystko goi się bardzo dobrze, a Argo czuje się świetnie. Zdjęcia RTG wykazały spondylozę odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz zmiany zwyrodnieniowe w lewym biodrze. Zmiany zwyrodnieniowe są bardzo zaawansowane i są one przyczyną bolesności, a co za tym idzie kulawizny. Argo miał konsultację u chirurga ortopedy, który stwierdził, że najlepszym wyjściem jest zabieg resekcji głowy i szyjki kości udowej."
Opiekunka Argo podjęła decyzję, że sama pokryje koszt operacji ortopedycznej  i dalszego leczenia.

17.12.2013

Opiekunowie z domku tymczasowego podjęli decyzję, że Argo zostaja z nimi na zawsze. Przecież to już ich synuś i nie oddadzą go nikomu.

Relacja :
"Witam Pani Elu
Argo- nasz "Skarbek" jest pieskiem warczącym, ale z drugiej strony straszną przytulajką. Nadal nie lubi (chyba coraz bardziej) zostawać sam w domu, ale Polska jest krajem nadal mało przyjaznym zwierzętom - choć jest już lepiej niż było- więc nie może ze mną jeździć do pracy, a tak to bym go brała, choć co by to było gdyby nagle się otrzepał i pluje leciałyby w różne strony! A plujką jest strasną- trzeba bardzo uważać i mieć refleks by "nie być trafionym"
Ale poszlismy na kompromis i na zakupy jeździmy razem, a ponieważ zakupów nie lubię, więc zajmuje mi to max. 20min i tapicerka jest cała!
Trzy tygodnie temu Arguś przeszedł operację biodra, dlatego też chodzimy mniej i się rehabilitujemy, ale już jest coraz lepiej.
Wszyscy "Skarbka" podziwiają, jaki to piękny pies i nie możliwe żeby miał tyle lat, ale ile ma na prawdę tego nie wiemy.
Zaraz się wybieramy po prezent pod choinkę - ciekawe co sobie wybierze???"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.