STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
RED/PARYS
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

15.06.2009r. Red mieszka już w nowym domu :)

 

Reda znaleziono w lesie i przywieziono do schroniska pod koniec kwietnia 2009r.
Aktualnie jest podziębiony i dostaje antybiotyki.
Jak większość bokserów zamkniętych w klatce i daleko od swojego człowieka, jest bardzo chudy i przygaszony.

28.05.2009r.
Red zamieszkał w domu tymczasowym i zmienił imię na Parys, na które już bardzo ładnie reaguje. Jest cichy i dobrze ułożony:
"Mam go od 13 maja i jeszcze nie znam brzmienia jego głosu. Ani razu nie szczeknął, pomimo moich najróżniejszych komend i prowokacji. Jest bardzo łagodny, kocha wszystkich ludzi, uwielbia jeździć samochodem i autobusem. Gdy widzi jakikolwiek środek komunikacji, zaczyna się trząść z radości. Dlatego przyszły właściciel musi się liczyć z tym, że spacerując z nim w pobliżu ulicy musi go prowadzić na smyczy. Bokser reaguje na podstawowe komendy takie jak: daj łapę, chodź tu, nie wolno, noga i zostaw. Jest najmądrzejszym psem jakiego do tej pory spotkałam, bardzo szybko się uczy."

Nie wykazuje agresji wobec innych zwierząt, chyba, że jest sprowokowany. Koty traktuje jak żywe zabawki i je gania, choć nie wykazuje przy tym nawet cienia agresji. Wychodzi z założenia, że wszystko co ucieka, trzeba złapać. DT izoluje go od kotów, by niechcący nie zrobił im krzywdy. Mimo skłonności do ganiania kotów zawładnął sercem opiekunki:
"Co tu dużo mówić, jest wspaniały, kochany, po prostu idealny. Z wielkim żalem, smutkiem i pękającym sercem będę go oddawać. Gdyby nie posiadane już przeze mnie zwierzęta na pewno by ze mną został."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.