STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
WIKTOR
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Oświęcim
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

11.11.2013

Pamiętacie Sonię i Boro, boksera  z wrośniętą obrożą, psy odebrane w lipcu interwencyjnie przez KTOZ w Krakowie po naszym zgłoszeniu?

Wiktor to ostatni bokser z tamtej posesji, którego udało nam się wyciągnąć z piekła dopiero teraz.

W lipcu, po naszym zgłoszeniu do KTOZ w Krakowie, interwencyjnie odebrano 2 boksery, matkę Sonię i syna Boro oraz nakazano poprawę warunków, w których pozostał Wiktor.

Pozostający na posesji Wiktor nie dawał nam spokoju, więc  ponownie zgłosiliśmy, że bokser przebywa w złych warunkach i ponownie poprosiliśmy o interwencję. Inspektorzy  KTOZu udali się na miejsce i znów nakazali poprawić warunki. Właściciele nie zastosowali się do zaleceń, więc Wiktor został odebrany i przeszedł pod naszą opiekę.

Wiktor jest bardzo przytulaśnym psem, bardzo spragnionym kontaktu z człowiekiem. Dotychczasowe życie spędził przy budzie, na łańcuchu.w warunkach urągających godności.. Wprowadzony do warunków domowych nie mógł się odnaleźć, wszystko było dla niego nowe, nieznajome. Bardzo szybko, z wrodzoną bokserom inteligencją przystosował się do nowych warunków, powoli opanował kanapę i poznaje prawdziwe boksiowe życie. Już nie musi spać na twardych deskach, w zimnej budzie, z łańcuchem na szyi. Teraz do dyspozycji ma mięciutkie posłanie i ludzkie łóżko. Czystość zachowuje, sygnalizuje, że potrzebuje wyjść na zewnątrz. Powoli uczy się życia z ludźmi, otwiera się na człowieka, wdrapuje na kolana.

 

09.01.2014

Wiktor zamieszkał w nowym domu w Kętach.

Relacja:

"Wiktorek trafił do nas z DT z Oświęcimia póznym wieczorem. Od pierwszych chwil poczuł się w domu, jakby był tam od zawsze. Zwiedził domek i stwierdził, że najlepszym miejscem do leżenia i spanka jest łożeczko:) i miękka podusia. Dzisiaj Wiktorek ma na imię Drago zdrobniale nazywany Dragusiem. Boksiu jest przekochanym psiakiem bardzo radosnym, uczącym się zabaw z piłką itp.

W domu zachowuje czystość, choć na początku zdarzyły się mu może 4 razy chwile zapomnienia. Ktokolwiek widzi Dragosia włącznie z Panią weterynarz jest w szoku, że boksiu ma za sobą jakieś traumatyczne przeżycia - otworzył się całkowicie szalje, jak szczeniaczek, uwielbia wdrapywac się na kolana, żeby usiąść sobie wygodnie:) Boksiulek szybciutko zaprzyjaźnił się też z naszą bernardynką z którą uwielbia się ścigajać po ogrodzie. Jesli chodzi o jedzenie hmmmm....Draguś nie lubi suchej karmy (próbowaliśmy już wielu super i tych średnich, które skubnie tylko od czasu do czasu. Nasze "maleństwo" uwielbia gotowane jedzonko: mięsko, jarzyny, ryż lub makaron."

12.05.2016

Dostaliśmy nową relację i zdjęcia z domu Wiktora:

"Wiktor vel Drago jest z nami prawie 3 lata a nadal zachowuje się jak szczeniak:) w domu zyskał ksywę "kanciasty" z racji sposobu okazywania miłości i radości wskakiwania na kolanka każdego, kto nas odwiedzi. Chłopak nadal nie zdaje sobie sprawy ile waży :) nadal też nie lubi się kapać, trzeba użyć podstępu, żeby kanciastego zaciągnąć pod prysznic. Od dwóch lat zyskał nowego kumpla ( wyżła węgierskiego) tez z "odzysku" :) Chłopaki bez siebie nie wyobrażają sobie życia, choć dzieli ich totalna przepaść charakterów. Co dziwne to Węgier próbował podporządkować sobie Pregusa, a Drago przyjął to bezproblemowo. Choć na początku wydawało się Dragonowi, że Rudy to fajna "dziewczyna" :) Na szczęście ten etap szybko minął. Chłopaki uczą nadal się od siebie ...niestety rzeczy których nie powinny...Drago uczy Rudego, jak wyć kiedy przejeżdża jego ulubione auto na sygnale, a Carmel poddaje boksiołowi pomysły typu : może spróbujemy jak smakuje Edek (fretka). Na szczęście Edziu nadal żyje sobie spokojnie:)

Pozdrawiam Patrycja"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.