STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
JESSI
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

13.01.2014

Jakiś czas temu dostaliśmy zgłoszenie o suni w Ostrołęce przetrzymywanej w bardzo złych warunkach, w kojcu, w budzie. Boksery nie nadają się do mieszkania na dworze ze względu na brak podszerstka. Potrzebują stałego kontaktu i uwagi człowieka. To psy typowo rodzinne, towarzyskie. Sunia była wychudzona, dokarmiali ją ludzie, którzy nie mogli patrzeć, jaka jest zabiedzona. Jak zawsze w takich sytuacjach, o pomoc i interwencję poprosiliśmy Pana Grzegorza Bielawskiego, Prezesa Pogotowia dla Zwierząt. W niedzielę odbyła się interwencja i sunia przeszła pod naszą opiekę. Bokserka Jessi od razu pojechała do lecznicy, gdzie została przebadana., pobrano jej krew.

Jessi jest mocno wychudzona, niedożywiona, zaniedbana z przerośniętymi pazurami.
W uszach bardzo dużo fizjologicznej wydzieliny.
Bardzo zaostrzony szmer oddechowy nad tchawicą, wypływ z nosa, kaszel, będące wynikiem warunków, w których sunia była przetrzymywana.

Jessi jest sunią bardzo sympatyczną, bardzo spragnioną kontaktu z człowiekiem i jego uwagi.
Cały czas podaje łapę i chce się przytulać.
Bokserka dostała antybiotyki w lecznicy w injekcji, w domu będzie je dostawała w tabletkach.

17.01.2014

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Jessi:

"Dobry wieczór,

Podsyłam kilka słów o Jessi.
Kiedy odebrałam sunię z kliniki była bardzo wystraszona, kuliła się, gdy ktokolwiek chciał ją pogłaskać. Nie była przyzwyczajona do chodzenia na smyczy, ciągnęła z całych sił przez co się podduszała. Jednak kiedy tylko poczuła się bezpiecznie pokazała swoją cudowną naturę. Bardzo lubi być pieszczona i przytulana - najchętniej nie odchodziłaby od człowieka na krok. Jest bardzo spragniona miłości, delikatności i ciepła. Szybko też nawiązuje pozytywne relacje z ludźmi, których spotyka w domu. Niestety musiała doznać krzywdy ze strony człowieka, ponieważ boi się obcych ludzi na ulicy.
W domu zachowuje się jakby jej nie było. Jest bardzo grzeczna i cicha. Dużo śpi, ale kiedy się obudzi od razu prosi o pieszczoty. Bardzo spragniona towarzystwa człowieka piszczy cicho, aby zwrócić na siebie uwagę. Szybko nauczyła się załatwiać podczas spacerów (pierwszego wieczora zdarzyło jej się załatwić w domu, jednak sytuacja ta się nie powtórzyła). Coraz lepiej radzi sobie również chodząc na smyczy. Dużo wygodniejsze są dla niej szelki, ale w obroży także przestaje powoli ciągnąć.
W kontaktach z innymi psami jest bardzo ostrożna i wycofana, wyraźnie przestraszona woli się podporządkować. To może być kwestia temperamentu Twixa, który jest bardzo zazdrosny.  Powoli jednak oba pieski uczą się żyć razem. Dzisiaj oboje mnie zaskoczyli i dogadali się przez wspólne zajęcie łóżka. Co ważne, Jessy szybko przywiązuje się do osoby, która okazuje jej miłość. Więcej będę mogła napisać za kilka dni, kiedy cała nasza trójka lepiej się pozna.
Pozdrawiam serdecznie,
Basia"

Ostatnia relacja, najsmutniejsze wieści, jakie możemy i musimy Wam przekazywać...
Jessi wyszła ze swoim opiekunem na spacer radosna i chętna do zabawy jak zawsze. Spotkała na spacerze swojego kumpla, z którym pobawiła się jak zawsze i spokojnie wracali do domu. Nic nie wskazywało, że to ostani wspólny spacer, ostatnie wspólne godziny...
Jessi zasłabła, opiekun zaniósł ją do domu i wezwał pomoc lekarską. Za kilka chwil, bokserka oddała swoje ostatnie tchnienie...
Przeprowadziliśmy sekcję zwłok na SGGW, aby wyjaśnić przyczynę nagłej, niespodziewanej śmierci. Jessi miała guzy nowotworowe, które pękły i krwawiły...


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.