STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ZASPA
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT Sosnowiec
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

26.01.2014

O Zaspie dowiedzieliśmy się jakiś czas temu z ogłoszenia. Sunia przybłąkała się do Pana Grzegorza na Śląsku. Pan Grzegorz nie mógł się jednak zająć sunią, więc zawiózł ją do rodziny do Tomaszowa Lubelskiego. W piątek sunia przeszła pod naszą opiekę i noc spędziła w domu tymczasowym u Ewy, która jakiś czas temu adoptowała od nas Karmelka. Bardzo dziękujemy Asi, Ewie i jej męzowi oraz Patrycji za pomoc i transport do domu w Sosnowcu.

31.01.2014

Zaspa zamieszkala w nowym domu w Sosnowcu, relacja:

"24.01.2014

Małą odebraliśmy około godziny 14:00 w Krakowie. Była początkowo wystraszona, wycofana nie wiedziała co się dzieje. Może dlatego, że długą drogę przebyła zanim trafiła na nas. Jadąc z nią na tylnim siedzeniu na początku była nieobecna jednak po 20 minutach zaczęła się łasić i lizać mnie po rękach. Gdy byliśmy już na miejscu w domu nie chciała nam wchodzić po schodach, musieliśmy przez pierwsze 2 dni nosić ją na rękach jednak po tych dwóch dniach po trochu zaczęliśmy ją uczyć żeby zaczęła sobie z nimi radzić. Wnosiliśmy ją do połowy schodów a potem sama wbiegała na górę. Mała strasznie się cieszyła, że znalazła ciepły domek. Nie obeszło się oczywiście bez zaznaczenia terenu oraz zapoznania się z meblami oraz butami, jednak zostają one stopniowo zamieniane na kostki do gryzienia. Jeśli chodzi o jedzenie bardzo chce jeść dosłownie wchodzi nam na głowę gdy tylko wywęszy jak ktoś w pobliżu je. Zachowaniem co do jedzenia sprawia wrażenie, że albo była głodzona albo jedzenia dostawała tyle co nic. Spacerując po dworze Mała boi się aut może ma obawy, że ją ktoś od nas zabierze. Wracając ze spaceru zaczyna się z wszystkimi witać :) Tak jakby chciała powiedzieć "Wróciłam! Nie oddaliście mnie! " lub biega wesoła po całym domu od kuchni do pokoju od pokoju do pokoju. 

27.01.2014
Pestka bo tak nazwaliśmy Zaspę zawitała na pierwszej wizycie u weterynarza. Po obejrzeniu suczki, zbadaniu lekarz stwierdził ,że wygląda dobrze a co do mieszanki może to być i mieszanka boksera lub amstafa ma też coś z buldożka. Dosłownie wybuchowa mieszanka:)
Mała dostała witaminki, tabletki na odrobaczywienie oraz umówiła się na termin następnej wizyty tj. 30.1.2014

30.01.2014
Na wizycie Pestka trochę była wystraszona bo chyba czuła ,że coś się szykuje. Mała dostała szczepionke na choroby zakaźne a w nagrodę dostała smakołyki. Następna wizyta tj 27 luty na której dostanie szczepionkę na wściekliznę oraz zostanie umówiona na zabieg sterylizacji. 

Mała jest bardzo wesoła. Początkowo nie szczekała, była wycofana jednak teraz już biega , wariuje, bawi się oraz szczeka. Jeśli chodzi o inne psy to akceptuje je i nie boi się ich.Widać ,że jest zadowolona ,że ma ciepło jednak dalej obawia się, że ktoś może jej to zabrać. Zapoznała się już ze swoim nowym kolegą Ramzesem ( pies kuzynek - mieszanka boksera z wilczurem ). Jednak Ramzes chyba nie udźwignął jej szalnego charakteru - gryzła go po nogach. I trochę od niej uciekał.
Co do sterylizacji będzie ona przeprowadzona w marcu tylko nie znam jeszcze dokładnej daty, dowiem się 27 lutego. Z racji tego ze klinika ma od kwietnia duży ruch to weterynarz zaproponował mi marzec lub po 1 cieczce. "


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.