STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FRANIA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

16.02.2014

Kilka dni temu pisaliśmy o interwencji Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Nowym Sączu. Frania to cudna mamusia, której dziewięcioro trzydniowych dzieci właściciel wyrzucił do kontenera, jak niepotrzebne śmieci. To młoda bokserka, w wieku poniżej 3 lat, bardzo wychudzona i zmęczona.

Po anonimowym powiadomieniu Straży Miejskiej o próbie zabójstwa nowonarodzonych szczeniąt, funkcjonariusze Straży udali się na miejsce i w kontenerze znaleźli szczeniaczki. Bardzo szybko ustalili właściciela szczeniąt. Kilka godzin później o procederze również anonimowo powiadomione zostało Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Nowym Sączu, które natychmiast podjęło kroki i interwencyjnie odebrało bokserkę i 9 szczeniąt właścicielowi. Informacja na FB ukazała się i zaalarmowani przez naszego wolontariusza Krzyśka, skontaktowaliśmy się z TOZem i zaproponowaliśmy pomoc.

Po tygodniowej obserwacji w lecznicy w Nowym Sączu TOZ w Nowym Sączu  przekazał bokserkę z dzieciaczkami pod naszą opiekę. 6 lutego boksery dojechały do Warszawy, spędziły 2 noce w siedzibie fundacji po czym zamieszkały w DT u Pani Marii.

Relacja Pani Marii:

" Psina wesoła, bardzo kontaktowa, niezwykle łagodna, pozwala sobie na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne - np. mycie przy oczach, wycieranie i mycie pupy po k...pie, mycie łapek, żeby nic nie naniosła swoim dzieciaczkom. Nie ma żadnego problemu z manipulowaniem, układaniem, przystawianiem mniej łakomych szczeniaczków. Leży, spokojna, wyluzowana, a my delikatnie gładzimy ja po łebku, widac wtedy, że jest jej dobrze. Najlepiej czuje sie w mieszkaniu, spacer jest wyłacznie w sprawach wiadomych, nie węszy, inne psy jej nie interesują, a przy ewentualnych spotkaniach - np. na naszej klatce schodowej z inna sunia, jest spokojna i właściwie obojętna. Z radościa wita nas, dzieci widać, że ja męcza, bo i rzeczywiście sa bezlitosne dla tej chudzinki - robią najazd Hunów, gadając, mlaskając i po swojemu warcząc i przepychajac sie do lepszego mlekiem płynącego cycuszka."

 

01.03.2014

Nasza mamuśka Frania bardzo dba o swoje dzieciaczki, a nad całą rodzinką, z wielkim oddaniem, czuwają opiekunki z domu tymczasowego, Pani Maria i Julka.

Frania jest już bardzo zmęczona, ale wywiązuje się ze swoich obowiązków jak na matkę przystało, wzorowo. Dzieciaczki wypijają z niej wszystkie soki, dlatego od kilku dni dokarmiamy je suchą karmą starter i mlekirm dla szczeniąt. Mamusi zmieniliśmy karmę, teraz kupiliśmy dla niej karmę Royal Starter dla suk karmiących i szczeniąt. Opiekunka z DT karmi ją dodatkowo wołowinką, więc mamusia ma zapewnione wszystkie potrzeby. Dziś cała boksiowa rodzinka przeszła kolejne odrobaczenie.

Bardzo dziękujemy Kasi za pomoc w transporcie i zapanowanie nad rozbrykaną brygadą.

I nisko kłaniamy się Pani Marii za nieocenioną pomoc. Oby każdy domek tymczasowy otaczał podopiecznych Fundacji tak profesjonalną opieką.

12.03.2014

Frania i jej córeczka Balbinka zamieszkały w nowym domu w Katowicach, Państwo od początku byli bardzo zaangażowani i w stałym kontakcie z Fundacją - dowiadywali się o stan zdrowia mamusi i maluchów.
Dzięki ich pomocy sunia i maluchy miały zapewnioną specjalistyczną karmę weterynaryjną, poleconą przez lekarza w lecznicy.

Relacja z nowego domu:

"Witam serdecznie,

W załączeniu przesyłam kilka zdjęć mamy i jej córeczki po podróży. Rodzinka powoli się klimatyzuje, mama jeszcze nie wierzy w to, czy to jej stały dom i ogródek. Dalej na boksiowej mordce rysuje się smutek i zmartwienie, ale są przejawy radości i beztroski. Mamusia uwielbia grę w piłkę i tarzanie w trawie. Dziewczyny są po wizycie u weterynarza. Mama zmieniła imię i wabi się Kenia a mała dziewczynka Luna. Noc przespaływ łóżku razem z nami, trochę niespokojnie lecz z momentami fazy rem i chrapania w najlepsze.

Pozdrawiamy i dziękujemy za Te dwa skarby"

Grafika

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.