STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
VERTEZ
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Schronisko
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Schronisko
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

28.02.2014

W schroniksu przebywa prześliczny bokser o imieniu Vertez.

Relacja wolontariusza:
"Tak filigranowego, a jednocześnie proporcjonalnego boksera jeszcze nie widziałam.Według danych schroniska ma 2 lata i 40 cm w kłębie. Ja miałam z nim kontakt po raz pierwszy, więc trudno coś pewnego o nim napisać. Fakt, przeciągnął mnie podczas wyprowadzania z wiaty niemiłosiernie, sprowokowany przez pierwszego psa rzucał się po kolei na wszystkie mijane klatki. Trudno określić, czy była to agresja czy tylko podekscytowanie wyjściem na spacer. Pewne jest natomiast to, że pies kocha ludzi, jest niezwykle radosnym, ufnym i przyjacielskim zwierzakiem. Cieszy się na widok człowieka, domaga głasków i przytulania oraz kręci najwspanialsze precelki. Jest na prawdę nieduży, ale ładnie zbudowany, pręgowany z długim ogonem. Ma malutką kształtną głowę, z króciutką kufą i uroczy przodozgryz. Jest bardzo skoczny i energiczny, kije wszelkiego rodzaju to jego pasja. Może je nosić, gryźć i bawić się nimi bez przerwy. Ciągnie na smyczy, wręcz rozpiera go energia, ale korygowany pokazuje, że potrafi też ładnie spacerować. Nie wykazał się znajomością podstawowych komend, może nie był ich uczony, może tylko mu się nie chciało. Sprawdzę to przy najbliższej okazji i przede wszystkim jego stosunek do innych zwierząt. Na spacerze zainteresowany był mijanymi zwierzakami ale już bez wyraźnej ekscytacji. Pewnie schroniskowe boksy i mieszkające w nich psy, wzbudzały w nim obawę."

 

13.03.2014

Dostaliśmy informację, że cudny Vertez znalazł dom i został adoptowany bezpośrednio ze schroniska. Państwo przyjechali po niego aż z Gniezna.

Powodzenia w nowym domku, boksiowa miniaturko.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.