STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DORA
Wiek: 5-7
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

13.03.2014

Kolejne okrucieństwo, kolejne porzucenie, kolejny raz "pseudoczłowiek" pokazuje swoją prawdziwą naturę i bez skrupułów pozbywa się psa w lesie. W zasadzie, historię Dory znamy od podszewki, ale ...

Dora wychowała się w szóstką dzieci, była psem domowym, lecz życie pisze niewyobrażalne scenariusze. Dora z pewnością nie mogła się spodziewać, że przejażdżka do lasu, to porzucenie.

Jej "kochający" właściciele pozbyli się jej jak śmiecia, zbędnego przedmiotu. Na szczęście Pani Monika zainterweniowała i przyjęła sunię pod swój dach. Dora nie może jednak zostać na stałę u Pani Moniki, bo nie dogaduje się z dużym psem rezydentem.

Dora  ma 8 lat, jest bardzo grzeczna, posłuszna, zachowuje czystość, uwielbia jeździć samochodem. W stosunku do dzieci jest łagodna i cierpliwa. Koty toleruje na podwórku, gania z nimi, w domu burczy na nie, ale nie atakuje. Z psami dogaduje się różnie, sunię zaakceptowała, z psem nie potrafi znaleźć wspólnego języka, reaguje na niego agresją, dlatego psy są izolowane.

Dora szuka odpowiedzialnego domu, człowieka, który już nigdy jej nie skrzywdzi, który zapewni jej godne życie.

24.03.2014

Dora przeszła tydzień temu pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie.

Relacja Pani Marty:

"Witam,

Dora w domu jest posłusznym aniołkiem, który uwielbia się przytulać i towarzyszyć w każdej domowej czynności. Zachowuje czystość, nie niszczy w domu. Najbardziej uwielbia swoją kanapę, gdzie przesiaduje w ciągu dnia i śpi :) ma problem z wchodzeniem do małych, ciasnych miejsc, podejrzewam, że powodem są złe wspomnienia z przeszłości. Jeżeli chodzi o jedzenie to zamiast karmy proponuję domowe, gotowane obiadki. Dorcia uwielbia ryż z gotowanym kurczakiem itp. Zna komendę "siad". Jest bardzo pocieszna i delikatna, zna umiar w zabawie. Podczas gdy jemy z narzeczonym obiad, jedynie nam się przypatruje i robi maślane oczka. Natomiast ani nie skacze ani prosi i nie przeszkadza- cierpliwie czeka czy przypadkiem nie najemy się połową i resztą się podzielimy :) Jak nakładam jej jedzenie do miski Dora siedzi grzecznie i się przypatruje, dopiero jak skończę to grzecznie zaczyna jeść. Bez problemu można dołożyć jej jedzenie bądź zabrać miskę. Gorzej jest na dworze. Dorcia od momentu wyjścia z klatki jest napięta, każdy szelest, ruch człowieka jest przez nią obserwowany. Na dworze Dora się nie wita, jest za bardzo skupiona na otoczeniu (narzeczony wyszedł po mnie z sunią na przystanek jak wracałam z pracy, pies w ogóle nie zwrócił na mnie uwagi. Natomiast jak wchodzę do domu z pracy, skacze z radości aż do sufitu :)  Niestety nie jest towarzysko nastawiona do innych psów. Odnoszę wrażenie, że spacery nie sprawiają jej przyjemności. Najlepiej żeby Sunia znalazła dom z podwórkiem, ogródkiem- zasługuje na to! Uważam, że tam najlepiej się odnajdzie. Na smyczy nie ciągnie dopóki nie zauważy psa, obojętnie czy po drugiej stronie ulicy, czy przed, czy za nami- skupia się wyłącznie na danym osobniku. Pomimo jej dojrzałego wieku Dora podczas zabawy zachowuje się jak szczeniaczek :) Obecnie ma smakołyk, którego nie je, a jest dla niej świetną zabawką, której oczywiście nie chce oddać, ale lubi jak próbujemy jej zabrać :) Do gości, obcych osób Dorcia jest pozytywnie nastawiona- wszystkich obdarowuje buziakami i merda przekomicznie ogonkiem. Gdyby nie wyjazd, pies zostałby z nami. Każdy się w niej zakocha! Na każdym kroku pokazuje swoją wdzięczność i zaufanie. Adoptując Dorcię jej nowy właściciel zyska prawdziwego, wiernego przyjaciela."
Pozdrawiam,
Marta

02.04.2014

Dora była dzisiaj w lecznicy na wizycie kontrolnej, została zaczipowana, pobrano jej krew, czekamy na wyniki.

Po badaniach lekarze ocenili wiek Dory na około 5 lat.

 

20.05.2014

Tymczasowi opiekunowie Dory nie mogli się nią dłużej zajmować z powodu wyjazdu za granicę. Bokserka zamieszkała w hotelu, jest już po zabiegu sterylizacji, gotowa do adopcji.

Relacja Beaty:

"Dziś odwiedziłam w hotelu naszą Dorunię. I powiem tak: dziewczynka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jak weszłam, wszystkie psiaczki zaczęły radośnie szczekać, a nasza bidulka leżała skromnie na kanapie owinięta w kocyk. Dora dopiero ożywiła się jak wzięłam ją na spacer. Na spacerku była grzeczna i oczami cały czas wodziła za panią z Hotelu. Ta filigranowa dziewczynka na pewno jeszcze czuje się nie najlepiej po zabiegu sterylizacji. Dała sobie bez problemu wyciągnąć wenflon. W hotelu dogaduje się z Aresem, psiakiem w typie sznaucera.Po powrocie grzecznie weszła do swojego pomieszczenia i położyła się do spania. Przykryłam ją kocykiem, a ona tylko wodziła za nami swoimi pięknymi oczkami. Dora to naprawdę piękna, delikatna sunia. Niestety zdjęcia nie ukazują jej uroku i wrażliwości. Na zdjęciu wydaje się, że jest duża, a w rzeczywistości to drobinka i piękna sunia, która potrzebuje kochającego domku. Widać, że bardzo tęskni za bliskością z człowiekiem. Dla nowego opiekuna Dorunia odda swoje całe małe serduszko, które jest przepełnione miłością, pomimo cierpień jakimi obdarzył ją człowiek!"

 

27.06.2014

I do Dory uśmiechnęło się szczęście. Bokserka znalazła swoją Rodzinę. Jest już bezpieczna i kochana. W domu jest idealna, spokojna, delikatna i bardzo uczuciowa. Uwielbia się przytulać. Kocha wszystkich domowników, szczególnie dzieci. Nawet po krótkiej nieobecności, po powrocie do domu precelkom nie ma końca. Cieszy się tak, jakby swojej rodziny pół roku nie widziała. Ostatnio pojechała nad jezioro. Jej radość jest nie do opisania. Pluskała się w wodzie, nurkowała, kopała w piasku zanurzając cały pyszczek.Widać, że jest szczęśliwa i niczego jej nie brakuje.

 

07 Styczeń 2019

Dostaliśmy smutną wiadomość z domu Dory:

"Witam, z przykrością zawiadamiam, że po intensywnym leczeniu 19 października pożegnaliśmy Naszą przyjaciółkę Dorcię.
Wniosła do naszego domu ogromna dawkę miłości,oddania i szczęścia. Przez przeszło  4 lata była kompanem w  wędrówkach górskich, wakacyjnych urlopach 
Przy Niej nawet zimowe wieczory wydawały się krótsze. Magiczna więź jaka wytworzyła się między nami nie  pozwalała pożegnać się z Dorcia tak od razu. Musiałam dojrzeć do tego, że już Jej nie ma obok Nas...."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.