STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
PRĘGUS
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

14.03.2014

Pręgusek to jeden ze szczeniaczków z nowosądeckiej interwencji wydarty ze szponów śmierci. Ten chłopczyk to sama miłość i słodycz. Pręgusek przebywa w domku tymczasowym wraz ze swoją siostrą Misią w domku tymczasowym u Kasi.

Relacja Kasi:

"Pręguś jest u nas dłużej niż Misia, bo od  01.03.14r . Przez pierwszy tydzień, był małym urwiskiem, bo zabawa rozkładała się na jego pozostałych braci. Wszystko się zmieniło po wyjeździe Śmieszka i Kruszyny, gdy przyjechała mała terrorystka Misia. Pręguś stara się dorównać  siostrze, ale dziewczyna w ich stadku rządzi i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Często Pręguś jest budzony przez siostrę, która ma ochotę na zabawę i podgryzanie. Ale jak to w rodzince bywa, nie zawsze każdy ma ochotę na zabawę. Sunia biega za Pręgusiem i ciągnie go za ogon. Kiedy chłopak ma dość swojej siostry, też potrafi jej ząbki pokazać.  Ma też prostszy sposób, chowa się za moimi nogami, żebym go broniła przed wampirem . Pręguś uwielbia się bawić i też podgryzać ale z pewnością jest delikatniejszy niż jego siostra. Chłopaczka strasznie ciągnie do mojego Bzika i jest ciekawy co kryje się za płytą, dzielącą jego od innych domowników. Tak jak przy Misi, Pręguś robi teraz dokładnie to samo co jego siostra, podkład służy jako toaleta i jako zabawka. I ja każdy szczeniak rozrabia i broi."

28.03.2014
Pręgusek napędził nam dzisiaj strachu. Wczoraj Kasia, opiekunka malucha zauważyła u szczeniaczka wypływ z noska i biegunkę. Dzieciaczek trafił od razu do kliniki, wykonano badania: usg brzuszka, rtg, podano leki i psiaczek po kilku godzinach wrócił do domu. Jego stan zaczął się jednak pogarszać. Nieprzespana przez Kasię noc i czuwanie przy Pręgusiu. Rano w ciężkim stanie, z bardzo dużą niewydolnością oddechową malec trafił do kliniki, gdzie spędził kolejny dzień. Wykonano kolejne usg, rtg, podano tlen, leki przeciw bólowe i rozkurczowe, antybiotyk, kroplówkę dożylnie. Stan malucha znacznie się poprawił, jutro jednak pnownie czeka go pobyt w szpitalu i dalsze obserwacje i leczenie.

24.05.2014
Pręgusek już nie szuka domu. Taki przystojniak znalazł go w mgnieniu oka i teraz jako Dexter mieszka w Dąbrowie Górniczej.
Relacja nowej rodziny:
"Witam!
Nasz kochany Pręguś-teraz już Dexter jest już z nami 2 miesiące. 02.05.14 byliśmy na trzecim szczepieniu u weterynarza. Piesio rozwija się bardzo dobrze, ma apetyt, waży 13 kg. 27 kwietnia skończył 3 miesiące. Uwielbia psie zabawy, a szczególnie zabawę z piłeczką i jeżykiem, którego dostał od swojej poprzedniej opiekunki Kasi. Dexter jest bardzo wesołym, mądrym i pełnym energii pieskiem. Nauczył się komend : "siad","podaj łapę","zostaw". Powoli uczy się chodzić na smyczy, wychodzi mu to coraz lepiej.
Dexter skradł nasze serca. Jest cudownym pieskiem, który stał się członkiem naszej rodziny.
A oto nasz Bohater na zdjęciach :)"
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.