STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
LENA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

26.03.2014

Lena, to bokserka znaleziona w lesie. Była przywiązana do drzewa, skrajnie wyczerpana. Na szczęście, na jej drodze pojawili się ludzie, którzy, nie zostawili jej na pastwę losu, nie skazali na śmierć, zabrali do domu i nakarmili. Dali jej nadzieję na lepsze jutro. Lena już nie przypomina bokserki z lasu, przytyła i z dnia na dzień ma się coraz lepiej. Niestety jej tymczasowi opiekunowie nie mogą Lenki zatrzymać, szukają dla niej dobrego domu. Bokserka ma około 5 lat. Jest straszną przylepą, uwielbia towarzystwo człowieka, lubi dzieci, a koty nie robią na niej wrażenia. Dostała nawet pazurem od jednego kocura, troszkę go pogoniła i przestała. Pilnie szukamy domu dla tej uroczej, pręgowanej bokserki.

07.04.2014

Lena zamieszkała w nowym domu w Koszalinie:

"Dzień dobry

Właśnie mija czwarta doba całkiem zwariowanego nowego życia naszej rodziny. Prawie wszystko kręci się wokół suni. Po zadomowieniu suni w Koszalinie odwiedziliśmy weta - wielkiego fana i opiekuna bokserków. IRA ( bo tak skróciliśmy jej imię) waży 19 kg .
Dostała elektrolity, witaminy, "advocate" na pasożyty. Ma doprowadzone do porządku uszy ( za dwa dni ponowna wizyta), pazurki, sprawdzone zęby i dziąsła.
Stan ogólny dobry ( pomijając wagę). Ustaliliśmy, że jak tylko Ira trochę przytyje - będzie szczepiona, a w okolicach 25 kg -  wysterylizowana. Przy jednym z sutków, ma niewielkiego płaskiego guza o średnicy ok.4 cm. Jeśli trzeba będzie usunąć zrobimy to przy sterylizacji. W domu: szaleństwo, Ira to jamochłon z ADHD. Wiecznie głodna, podawane początkowo chrupki Hillsa połyka łapczywie. Ponieważ to co wydala nie wygląda dobrze, odstawiliśmy suche jako posiłki, teraz pochłania ryż ugotowany z ćwiartkami kurczaka i warzywami. W tzw.międzyczasie jest prawie stale nagradzana psimi łakociami.
Mimo to ślini się na maksa na widok każdego jedzenia. Reaguje na "siad, leżeć, daj łapę", ale o "zostań" nie ma na razie mowy.
Trudno nam zjeść cokolwiek przy stole, bo Ira siada z nami, a właściwie pcha się na pierwsze wolne kolana i śliną zaznacza "to dla mnie".
Na swoje posłanie trafia by pokazać jaka jest przez ułamek sekundy grzeczna i co z nagrodą? A później fotele, kanapy, czochranie na dywanie. Sama otwiera sobie drzwi, niektóre z nich musimy zamykać na klucz.Teraz, wyjątkowo śpi w fotelu obok. Jak tylko wstanę ona także się poderwie.
Noce spędza na swojej podusi, blisko "taty". Tak lubi i już. W dzień zajmuje się "mamą", kuchnią i spacerami. Biegamy po polach i lasach co 2-3 godziny po 30-40 min. Jak nie chce biegać - robi siusiu tuż za furtką, na łące i szybko leci do domu,jeść. Ogonem wywija energicznie i obija nim meble, ściany, futryny. Czubek ogona jest poszkodowany. Jeśli nie będzie się goił ,weterynarz stwierdził, że pozostaje w ostateczności tylko skrócenie "biczyka". Ogólnie -Ira jest zadowolona i ma się dobrze. Nie mogę tego jednak powiedzieć o moich podopiecznych kotach.
Strasznie przeżywają zmiany, Ira bardzo chce je dopaść, na jej widok w panice uciekają, jednemu się nie udało schronić i doszło do starcia. Ira wyszła z tego cało, ale Romuś od soboty jest w szoku i mocno kuleje. Od tego wypadku Ira w ogrodzie przy domu chodzi na smyczy. Na spacerach poza domem, często biega luzem, przychodzi na zawołanie, wabiona "smaczkami". Często mijamy stado saren, widujemy ostrożnego lisa i dwie pary orłów. Na Irze te zwierzęta jak i psy nie robią wrażenia. Jest fajnie.Cieszymy się, że jest z nami .
W załączeniu kilka fotek wybranych przez mojego syna. Gorąco pozdrawiam i za parę kilogramów na plus u Iry ponownie się zamelduję."


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.