STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
WERTA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

30.04.2014

3 dni temu dostaliśmy zgłoszenie o bokserce, której kolejny raz zawalił się świat. Werta po zmianie opiekuna trafiła do schroniska. Jej nowy właściciel miał problemy i nie mógł się nią dłużej zajmować.

Dziś bokserka przeszła pod naszą opiekę, od razu pojechała do lecznicy na badania i leczenie.

Sunia została odrobaczona, zabezpieczona przeciwko pchłom, pobrano badania oraz podano antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych. Wieczorem bokserkę odebrał tymczasowy opiekun.

Werta zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie.

21.05.2014

Opiekun z domu tymczasowego Werta podjął decyzję, że bokserka zostaje u niego na stałe:

"Witam

Werta - PIES ANIOŁEK. Dziewczynka od pierwszego momentu kiedy spotkaliśmy się w klinice potrafiła trafić wprost w moje serce. Już w drodze do domu mocno się przytuliła i na kolanach przejechała całą trasę. Widać, że lubi jeździć samochodem bo gdy tylko otworzyły się drzwi auta była w nim pierwszą pasażerką. Wertunia okazała się być bardzo pogodną sunią o wielkim serduchu i niekończącej chęci przytulania się do człowieka. Dodatkowo zna komendy takie jak siad, daj łapę, leżeć czy zostań. Ta ostatnia wywołała we mnie największy szok kiedy wychodząc z domu do sklepu ( na chwilę - co okazało się być jednak dłuższą chwilą ze względu na panujące kolejki przed majówkowym weekendem) powiedziałem do Werty - Zostań. Wracając byłem przygotowany na wszystko ponieważ na stole zostały jakies przekąski, na podłodze niektóre moje buty a na wieszakach kurtki...jednak po wejściu do domu Werta siedziała w tym samym miejscu w którym widziałem ją ostatni raz zamykając drzwi mieszkania. Wertunia w ogóle nie rozrabia w domu kiedy zostaje sama.
Na spacerze pięknie idzie na smyczy, w ogóle nie ciągnie. Nie jest w ogóle agresywna ani do ludzi ani do innych zwierząt. Przypadek z dzisiaj kiedy to poszliśmy wspólnie do sklepu zoologicznego po karmę i przekąski dla suni - w pewnym momencie do sklepu weszła też dziewczynka z Yorkiem. Mala zadziora (York) wyraźnie nie była zadowolona z obecności Werty, zaczęły się powarkiwania i szczekanie...na co Werta nie zwracała w ogóle uwagi.
W domku mieliśmy jedynie problem z jedzeniem przez pierwszą dobę bo nie chciała wziąć do ust nic oprócz wody. Ale kryzys mamy już za sobą bo właśnie przed sekundą opróżniła całą miskę karmy latając później z pustą michą po kuchni.
Wertunia to też przykładny pies broniący domu...pisząc to mam uśmiech na twarzy, ponieważ sunia słysząc dzwonek oszczekuje osobę za drzwiami ile sił w płucach. Jednak kiedy tylko otworzą się drzwi a za nimi widzi człowieka cieszy się całym ciałem co jest charakterystyczne dla boksiów.
Jeszcze raz powtórze - Wertunia to Piesek Aniołek ( kanapowy Aniołek bo najulubieńszym miejscem do wylegiwania się jest kanapa )."

 

15.04.2015

Dostaliśmy nowe wieści z domu Werty. Jej opiekunowie piszą o niej tak:

"Werta, która została nazwana przez swojego poprzedniego właściciela Westą, przyjechała z nami do domu 31 sierpnia 2014r. Podróż minęła bardzo spokojnie. Pierwszy miesiąc sunia objawiała lęk separacyjny, który odbił się piętnem na drzwiach:). Większych strat jednak nie było. W ciągu trzech tygodni sunia uspokoiła się i przyzwyczaiła do nowego domu. Po jakimś czasie zauważyliśmy, że Westa ma problemy skórne. Objawia się to alergią oraz drapaniem. Suczka dostaje więc dopasowaną karmę. Zmagaliśmy się też przez dłuższy czas z zapaleniem pęcherza. Od poprzedniego właściciela nie otrzymaliśmy książeczki zdrowia, dlatego sunia została zaszczepiona i dwukrotnie odrobaczona.

Westa jest psem bardzo posłusznym, znającym podstawowe komendy. W stosunku do naszego 5-letniego syna jest spokojna, nieagresywna. Jest bardzo cichym, grzecznym psem.

Serdecznie pozdrawiam"

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.