STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FANTOMA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Dom Stały
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

14.06.2014

Dostaliśmy prośbę o pomoc w znalezieniu dla Fantomy nowego domk. Domu, takiego na zawsze, takiego, w którym bokserka będzie najszczęśliwsza, a przede wszystkim ...bezpieczna...

Fantoma jest młodą bokserką, miała dom, kochających opiekunów i... szuka domu :( Splot sytuacji i wydarzeń sprawił, że jej opiekunka nie mogła dłużej sprawować nad nią opieki. Sunia zamieszkała u zaufanej osoby, która nie potrafi się nią zająć.

Relacja
"Witam Panią
Postaram się krótko opisać Fantomę.
Fantomka ma ok. 16-18 miesięcy. Jest żywym pieskiem, z dużą ilością  niespożytej energii. Niestety większość czasu spędza zamknięta w domu, ponieważ osoba, która się nią zajmuje, przebywa cały dzień poza domem. Narażona jest na bardzo nerwową atmosferę i przypuszczam, że ten brak spokoju jej się też udzielił. Pies jest spragniony zabawy i niestety, ale w wyniku braku poświęcenia czasu ze strony dorosłych jest niegrzeczna i wymaga dobrego wychowania. Nie lubi kotów i reaguje na nie dosyć nerwowo jak to pies, w stosunku do innych psów jest dominująca ale nie agresywna, raczej się chce bawić.
Kontaktu  specjalnego z dziećmi nie miała, jeśli już to nie była ani zaczepna ani agresywna, co najwyżej szczekała ale to do czasu aż poznała dziecko lepiej.
Na widok nowych osób, które przychodzą do domu tak bardzo się cieszy, że aż skacze i trzeba chwili, żeby ją uspokoić. Wystarczy odpowiedni ton głosu i się uspokaja ale to wymaga systematycznej nauki. Zauważyłyśmy że jest mądra i inteligentna ale wymaga zdecydowanej osoby, która  ją po prostu wychowa.
Jest alergikiem, testowane były różne karmy ale po większości się drapie. Ostatnio je cały czas jedną po której nie ma problemu

BRIT CARE Junior Large Breed Lamb & Rice

Co do zachowania kiedy zostaje sama. Parę m-cy temu kiedy była za długo sama, czyli po parę godzin i była młodsza to z nudów niszczyła różne rzeczy ale zawsze to były małe rzeczy typu but, pozostawiony jakiś dokument, skarpetki albo np. szczotka do wc. Nigdy nie było to nic w rodzaju np. łóżko zniszczone czy jakiś inny mebel. Ale to tylko z nudów. Jest coraz starsza i myślę, że będzie coraz lepiej. Jak jest z kimś w domu to jest bardzo spokojna, siedzi, patrzy, chodzi za człowiekiem z pokoju do pokoju, cały czas szuka kontaktu z człowiekiem. Dawniej tez  lubiła bardzo siedzieć na kolanach, przytulać się, nie wiem jak teraz.
I druga uwaga. Kiepsko jej wychodzi chodzenie przy nodze. Jak już wyjdzie na spacer, to raczej się spieszy jakby chciała jak najwięcej nacieszyć się spacerem. Ale myślę ze to zrozumiałe."
09.07.2014
Fantoma nie szuka już domu. Znaleźliśmy dla niej cudowną rodzinę z tradycjami boksiowymi, ale jej obecna opiekunka oświadczyła, że sama zapewni suni opiekę i dom i nie odda jej nikomu. Tak więc, cudna Fantoma została ze swoją rodziną "na dobre i na złe". Powodzenia śliczna dziewczynko :)
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.