STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
CEZAR
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
7 lipca Cezar pojechał do nowego domu.

 

 

Cezar został znaleziony na polu przez Panią i jej psa podczas ich spaceru. Prawdopodobnie długo się błąkał i był już wycieńczony, bo leżał bez sił. Został natychmiast zawieziony do schroniska.
Lekarz określił jego wiek na koło 3 lata.
Cezar prawdopodobnie miał różne złe przygody. Świadczą o tym powyrywane kawałki uszu i liczne ślady pogryzień na całym ciele (szczególnie na głowie i tylnych łapach). Pomomo takich przejść jest bardzo przyjaźnie nastawiony do innych psów. Ze schroniska przyjechał w towarzystwie drugiego boksera.
Podczas transportu oraz badania u weterynarza był bardzo grzeczny i spokojny, pozwalał robić przy sobie wszystko. Badania krwi wyszły w normie. Niestety przez okropną biegunkę, wychudzenie, przeziębienie i bardzo zły stan uszu musi pozostać w lecznicy co najmniej do końca kwietnia.


09.05.2009r.
Cezar przeprowadził się z kliniki do domu tymczasowego w Sułkowicach, gdzie jest kontynuowane leczenie.
23.05.2009r.
"Czarek, bo tak wołamy na niego w domu, powoli odżywa i wraca do zdrowia, i pełni sił. Wystające kości powoli znikają, sierść odrasta i jaśnieje, rany na uszach i ciele się goją.
Apetyt mu dopisuje i ładnie przybiera na wadze. Będzie z niego duży pies, około 35-40kg. Przy swoich rozmiarach jest niezwykle delikatny i taktowny. Bardzo lubi się przytulać. Nadaje się do domu z małymi dziećmi.
Jest psem inteligentnym, pojętnym, zrównoważonym i spokojnym. Szybko uczy się podstawowych komend, ładnie chodzi na smyczy.

Pomimo nie najlepszego początku, bokser odnalazł się w domu tymczasowym, dołączając do stada liczącego 3 rezydentów. Przy odpowiednim postępowaniu Czarek toleruje i dogaduje się z sukami, i spokojnymi, lub mniejszymi od siebie samcami.
Bardzo lubi bawić się psimi zabawkami, żucie sprawia mu wielką frajdę, a bieganie za piłką jeszcze większą. Cały czas ćwiczymy oddawanie aportu.

Po kastracji Czarek będzie gotowy do adopcji. Przyszły właściciel będzie miał z niego naprawdę wiernego i kochającego przyjaciela. "
11.07.2009r.
Już od kilku dni Czarek mieszka ze swoją nową rodziną. Na zdjęciach widać, jak czekał na pana i jak bardzo spieszył się do domu :)

Dziękujemy opiekunom tymczasowym za troskę okazaną Czarkowi.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.