STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
CARMELA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

24.07.2014

Takie cuda znajdziecie tylko w SOS bokserom :)

Carmela nie jest bokserem, to cudna przedstawicielka rasy Dog De Bordeaux, a więc molos w pełnej krasie. Carmela błąkała się, została nam zgłoszona jako bokserka....

Relacja Germaine:
"Carmela została nam zgłoszona wczoraj, błąkała się, potrzebowała pomocy. Czekaliśmy na nią w lecznicy, miała przyjechać bokserka ... a przyjechała sunia rady Dog de Bordeaux. Kiedy ją zobaczyłam przerażoną, bardzo smutną, zgarbioną, z ogonem podkulonym, zapadła od razu decyzja, bierzemy, tzeba jej pomóc.
Carmela została prawdopodobnie wyrzucona z nielegalnej hodowli, jest bardzo wychudzona, zaniedbana, zarobaczona, uszy brudne. Chyba niedawno rodziła, ma jeszcze mleko. Na pewno była bita, na widok człowieka kuli się cała, ogon jest przyklejony do brzucha. Sunia chodzi cały czas przygarbiona, jakby spodziewała się ciosu, a dostawała ich w swoim życiu na pewno wiele. Ma krwiaki na ciele po uderzeniach. Ożywia się tylko na widok innych psów, do których jest nastawiona bardzo przyjaźnie. Minie trochę czasu zanim zaufa człowiekowi, chociaż w lecznicy była bardzo spokojna podczas wszelkich zabiegów. Sunia bardzo czysta, załatwia swoje potrzeby na spacerze. Przeraźliwy smutek i rezygnacja w oczach. Czy znajdzie się ktoś, kto sprawi, że te oczy będa pełne szczęścia i radości??"

 

27.07.2014

Carmela .... słodka jak karmel, jak trufle...nie sposób się nie zakochać i uzależnić...

Sunia zamieszkała tymczasowo u Germaine w siedzibie Fundacji.

Relacja Germaine:
"Carmelka jest cudna, łagodna do psów, na koty nie zwraca uwagi. chodzi cały czas na podkurczonych łapach, najlepiej czuje się w pokoju, wychodzi na chwilę załatwić potzeby i ucieka od razu do domu. Kiedy wchodze do pokoju ucieka od razu na balkon, po chwili widząc, że nie zwracam na nią uwagi, sama podchodzi ostrożnie i obserwuje. Patrzy czy ją uderzę, czy nic jej nie grozi, postawa cała czas taka, jakby miała za chwilę uciec. Kiedy kucam i wyciągam rękę, podchodzi i daje się głaskać, po chwili się odpręża, zamyka oczy i widać, że głaskanie sprawia jej przyjemność."

 

02.10.2014

Carmela nie musiała długo czekać na swojego człowieka, który zakocha się w niej i otoczy opieką i miłością. Kilka dni po przejściu pod naszą opiekę Carmela zamieszkała we Wrocławiu, w  domu tymczasowym, który stał się jej domem stałym. Ta decyzja nas nie zaskoczyła ani nie zdziwiła, bo przecież takiego psa nie da się nie pokochać. Tak więc cudna Carmela ma swoich ludzi na dobre i na złe i jest szczęśliwa.

Relacja opiekunki:

"Beza- niegdyś Carmela z dnia na dzień jest coraz bardziej otwarta na świat.  Z początku była wystraszona i wszystko ją przerażało.

Dziś Beza uwielbia jeździć autem, jest bardzo towarzyska i pilnuje, aby być obok człowieka w domu. Uwielbia leżeć na tarasie patrząc, kto niechciany mógłby wejść do jej domu. Świetnie dogaduje się z psami oraz kotami. W domu ma swoje łóżko,  którym chętnie dzieli się z innymi mieszkańcami. Jest bardzo subtelna i spokojna, uwielbia leżeć i wypoczywać w towarzystwie właścicielki.
Uwielbia także spacery, ale nie długie. Nie ma już na nie siły. Okazało się, że wcale nie jest taka młodziutka. Ma prawie 8 lat. Na spacerach szaleje z psami, świetnie się pilnuje i nie odchodzi daleko od swojej Pani. Jest psem idealnym, spokojnym, cierpliwym i tolerancyjnym. Jeszcze walczymy z niewielkimi problemami zdrowotnymi, ale jest coraz to lepiej. Już nas boli, że nie będzie z nami tak długo jak byśmy chcieli. Ale cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.