STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
KARMEL
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

14.08.2014

Karmel trafił do schroniska... Smutne oczy, tak wychudzone ciałko młodego boksera, że policzyć można wszystkie kosteczki i uczyć się anatomii... Widok, który tak bardzo zapada w serce i umysł, że śni się po nocach... Charakter cudny, typowy boksiowy, ale brak radości w oczach, bije z nich tylko smutek i rezygnacja...

Karmel jest już wykastrowany, czeka na szczepienia. Do adopcji będzie gotowy około 23 sierpnia...Czy znajdzie się dla niego ciepły dom? Życzliwy, kochający opiekun, który zamieni jego ciężki żywot w królewskie życie, jakie powinien mieć każdy bokser?

 

25.08.2014

Karmel przeszedł w weekend pod naszą opiekę, zamieszkał w domu tymczasowym u Pani Elizy w Warszawie. Przeraźliwie chudy i smutny bokser od razu odzyskał chęci do życia, kiedy wylądował u Pani Elizy w łóżku pod kołderką.
Wczoraj bokser przyjechał do lecznicy na badania:

Pobrano krew do badania, w morfologii obniżenie parametrów czerwonokrwinkowych. Karmela zaczipowano, wykonano toaletę uszu. Wykonano RTG płuc, które nie wykazało nieprawidłowości.
Dzisiaj Karmel przyjechał ponownie do lecznicy na badanie USG jamy brzusznej oraz badanie kału:

Cechy zapalenia jelit cienkich, w badaniu kału znaleziono jaja Isospora. We krwi niedoczynność tarczycy. Ze względu na utrzymujące się biegunki bokser dostał tabletki Diadog, antybiotyk oraz karmę weterynaryjną Intestinal.

Badania i leki Karmela kosztowały: 549,80 zł, prosimy o wpłaty dla niego z dopiskiem: "dla Karmela".

 

01.09.2014

Karmel był wczoraj w lecznicy z powodu nawracających biegunek, silne zarobaczenie i zapalenie jelit niestety sprawiły, że bokser nadal choruje. Karmel dostał antybiotyk.
Opiekunowi przyjechali z nim do siedziby Fundacji po puszki z karmą, żeby dosmaczać suchą karmę Intestinal.
Karmel przytył 4 kg, jest coraz silniejszy, uwielbia się bawić.

08.09.2014

Karmel był kolejny raz w lecznicy, mimo podawanego antybiotyku jest nadal problem z nawracającą biegunką. Lekarz zalecił zmianę karmy z Intestinala na hypoalergiczną  Hill's Ultra Allergen Free.
Karmel przyjechał z opiekunką do siedziby Fundacji po karmę, przy okazji szalał z piłką.

FILMY:

20.09.2014
Karmel jest szczęśliwy :)
Opiekunowie tymczasowi zakochali się w bokserze i nie oddadzą go nikomu :)
Relacja:
"Karmelek trafił do mnie przez zupełny przypadek. Moja siostra stała się dla niego domem tymczasowym i nie był jej pierwszym lokatorem z Fundacji SOS Bokserom. Obie jesteśmy miłośniczkami zwierząt, a nasze serca skradły boksery. Wracałam z wakacji, kiedy zadzwoniła moja zapłakana siostra, że właśnie trafił do niej najsmutniejszy i najbardziej wychudzony bokser, jakiego widziała. O Karmelu nie wiedziałam nic więcej, nie widziałam nawet jego zdjęć. Zwykle to ja w naszej rodzinie, mimo wielkiego serca, starałam się zawsze zachować zimną krew i rozsądek, i nie dać się ponieść emocjom (A wiadomo, że o to łatwo przy bokserach..). Niewiele się zastanawiając, podjęłam decyzję o wzięciu urlopu i zabraniu Karmelka do siebie, żeby móc regularnie go karmić. Na miejscu przywitały mnie niesamowicie smutne oczy, ale nadal pełne nadziei. Nieśmiało merdając ogonkiem, schował się między moimi nogami. Dokładnie w minucie, w której Karmel przekroczył już drzwi naszego mieszkania, rozpoczął się bardzo szybki proces zmian, zarówno w nim, jak i w nas.

Pokochaliśmy siebie nawzajem, a każdego dnia ta więź staję się coraz silniejsza. Mimo mojego dotychczas "zdrowego rozsądku" Karmel skradł moje serce i całą mnie. Nie dlatego, że jest ślicznym, młodym pieskiem, tylko dlatego, że zaufał mi i pozwolił obdarzyć się miłością. Dlatego, że każdego dnia widok jego już szczęśliwych oczu sprawia mi ogromną radość i rozpiera mnie duma, że z wychudzonego, skrzywdzonego psa, Karmel stał się chodzącym wulkanem energii i eksplozją radości, a ja mogłam mieć w tym swój udział. Boksio podąża za mna po całym domu, na spacerach odwraca sie sprawdzając czy wszyscy sa, a kiedy kładzie sie spac z nami w lozku, co jakis czas budzi sie i podnosi głowę, zeby moc zerknąć czy jesteśmy. Wtedy idzie dalej spokojnie spac.Decyzja o nie oddawaniu Karmelka zapadła, kiedy zrozumiałam, że nie tylko ja takie rozstanie będę przeżywać, ale przede wszystkim Karmelek, który wreszcie stał się szczęśliwym psem i chyba nikt z nas nie chce, żeby to jego szczęście trwało tylko tymczasowo.
Zdecydowaliśmy, że chcemy, żeby nasz dom, stał się domem stałym dla Karmelka, żeby nie musiał znów przeżywać rozstania z człowiekiem i żeby nie został przez nas zawiedziony, skoro obiecaliśmy mu prawdziwy dom, a on mimo tego, co przeszedł, zdecydował się nam zaufać. Karmelek z kaźdym dniem zmienia się w oczach, nie tylko waży już 27 kg (!!!!), ale odzyskuje radość życia i nadrabia stracony czas. Załączam zdjęcia Karmela, na dowód powyższych słów :) Pozdrawiam ciepło, Julia "

26.11.2014

Karmel przeszedł kilka dni temu zabieg kastracji, relacja:

"Dzien dobry,
Karmelek jest już kilka dni po kastracji. Czuje się bardzo dobrze, apetyt ma jak zwykle ogromny, ale niestety kołnierz utrudnia mu szaleńcze zabawy z piłką, nie mówiąc już o patykach, które nie mieszczą sie razem z Karmelem w kołnierzu :)
Oczywiście jest bardzo niezadowolony z tego faktu, co widać na zdjęciach. Powoli przyzwyczajamy się do kołnierza (my też, bo z taką "lampą" pod kołdrą w łóżku mamy trochę mniej miejsca ... :)   ).
Karmelek z niecierpliwością czeka na ściągnięcie szwów i pożegnanie się ze złowrogą "satelita".
Pozdrawiam ciepło"

 

14.10.2015

Dostaliśmy relację z domu Karmela.

"Dzień dobry,

w załączniku przesyłam najnowsze zdjęcia Karmelka, który jest już ze mną ponad rok :)
Jak widać na zdjęciach, mamy się wspaniale :)
Pozdrawiamy,
Julia i Karmel"
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.