STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MANI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

 

13.09.2014

Mani był nam zgłaszany kilka razy, bokser błąkał się, był bardzo nieufny, nie chciał podejść do człowieka.
Niestety za każdym razem, kiedy po niego jechaliśmy znikał...
Wczoraj zadzwoniła do nas Pani Agnieszka, której mama złapała boksera i przenocowała u siebie w domu.
Mani został nam przekazany w Parku Praskim podczas Kiermaszu.
Relacja Germaine:
"Mani jest pięknym, potężnym bokserem, z wieloma guzami i wyłysieniami na całym ciele z powodu inwazji pcheł. Ogon boksera się cały czas ruszał, bynajmniej nie dlatego, że pies był szczęśliwy i nim merdał, skupisko pcheł w okolicy ogona było tak wielkie, że cała sierść chodziła.
Po wielu próbach udało się wprowadzić Maniego do samochodu, pchły skalały po całym samochodzie i niestety ... po nas.
Dojechaliśmy do domu i bokser został zakroplony dwa razu środkiem przeciw pchelnym.
Mani został również odrobaczony, dostaje Aniprazol przez 3 kolejne dni.
Byliśmy dzisiaj z bokserem w lecznicy, badanie krwi wykazało niedokrwistość, prawdopodobnie na skutek inwazji pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych. Guzy na ciele są skutkiem zapalenia skóry i nadkażenia przez pchły.
Bardzo brudne uszy zostały wyczyszczone, Mani został również zaczipowany.
Bokser jest bardzo grzeczny, zrównoważony, nie niszczy nic w domu, nie szczeka, nie brudzi, załatwia swoje potrzeby na zewnątrz. Pies idealny, piękny, który powoli się otwiera, zaczyna nieśmiało merdać ogonem, nie boi się już wyciągniętej ręki, ani wejścia do domu. Z czasem, po odkarmieniu, usunięciu guzów stanie się prawdziwym radosnym i wspaniałym przyjacielem."


 

16.09.2014

Dostaliśmy wyniki krwi Maniego, bokser ma niedoczynność tarczycy oraz podwyższone próby wątrobowe.
Relacja Germaine:
"Mani dostaje obecnie hormon tarczycy, lek osłonowy na wątrobę. Oczka są zakraplane antybiotykiem 3 razy dziennie. Boksio dzielnie znosi wszystkie zabiegi, coraz bardziej się cieszy na mój widok, zaczyna merdać ogonem i pchać się do głaskania. Do psów bez problemu, w domu nadal ideał psa, jakby go nie było, cichy, grzeczny."

 

11.10.2014

Mani miał przejść zabieg kastracji i usunięcia guzów. Wynik biopsji wykazał zmianę łagodną wywodzącą się ze stanu zapalnego z mieszka włosowego.
Niestety bokser kaszle, pojechał na wizytę kontrolną do lecznicy, wykonano mu zdjęcie RTG, dostał antybiotyk.

Relacja Germaine:

"Mani czuje się u nas coraz pewniej, do obcych jeszcze jest nieufny, wycofany. Na koty nie zwraca uwagi, bezdomniaki podchodzą pod same drzwi na dokarmianie, a on nie reaguje. Cudowny, zrównoważony, spokojny pieszczoch."

28.10.2014

Mani był kilka dni temu na konsultacji kardiologicznej u Dr Niziołka przed planowanym zabiegiem kastracji i usinięcia guzów. Wyniki są w normie, bokser może być znieczulony.

09.11.2014

Mani jest już po zabiegu kastracji i usunięcia zmian o charakterze kaszaków z okolicy krzyżowej.

Relacja Germaine:
"Mani czuje się dobrze, nie trzeba było nawet zakładać kołnierza po operacji, nie interesował się raną i kołnierz został zdjęty. Bokser jest nadal nieufny w stosunku do obcych, chowa się za mną i zaczyna mnie lizać po rękach szukając pomocy. Stał się też zaborczy i zazdrosny, chce być cały czas w centrum uwagi. W domu bardzo grzeczny, przesypia większość dnia, nic nie niszczy"

25.01.2015

Jakiś czas temu Mani zamieszkał w domu tymczasowym u Oli i Michała. Początki były trudne, Mani był zazdrosny o naszego drugiego podopiecznego Romka.
Na szczęście po jakimś czasie boksery sie dogadały, a nawet zaprzyjaźniły, a opiekunowie wybierają się z nimi na szkolenie.

Kilka dni temu opiekunowie Maniego i Romka przyjechali do Fundacji i podpisali umowę adopcyjną, Mani zostaje u nich na stałe!

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.