STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BORYS
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most
11.08.2009 Borys zostaje na zawsze w Domu Tymczasowym.

 

 

W poprzedni weekend Borys został zabrany z Katowickiego schroniska. Trafił tam oddany przez syna właściciela, który już go dłużej nie chciał.
Borys bardzo źle znosił pobyt w schronisku. W ogólnym boksie nie umiał obronić się przed młodszymi, atakującymi go psami. Ma ślady pogryzień na głowie.

W domu tymczasowym bokser odżył, uspokoił się, domaga się uwagi opiekunki, zaczepiając ją łapą i poszczekując radośnie.
Uwielbia spacery nad rzekę, gdzie chętnie nurkuje, by wyciągnąć z dna ogromne kamienie.
Borys jest spokojny, zrównoważony, towarzyski - jak to bokser. Potrafi zostawać sam domu. Uwielbia dzieci.
Ma już swoje lata i to zapewne utrudni mu znalezienie domu, ale liczymy na to, że znajdzie się ktoś o wielkim, kochającym sercu, kto przygarnie dziadzia-boksera i zapewni mu spokojną starość na domowej kanapie, a nie w schroniskowym boksie...


11.08.2009r.
Do Borysa dopiero na stare lata uśmiechnęło się szczęście, ale za to uśmiechnęło się szeroko.
W domu tymczasowym zaczął funkcjonować jak na boksera przystało i korzystać z życia:
„na spacerach jest spokojny, idzie pomału, nie ciągnie, ale jak widzi wodę siła w niego wstępuje i zaczyna szaleństwo. Super dogadał się z naszą suką, na kota nie zwraca uwagi, na spacerach ze wszystkimi psami chce się bawić, nie ma w nim agresji”
Borys jest wesołym kompanem dla dzieci, za którymi przepada. W domu zachowuje się wspaniale. Nie odstępuje na krok opiekunki, zagląda jej głęboko w oczy i pokazuje, ile może mieć frajdy z życia taki psi senior, jak on:
„o Borysku można mówić godzinami, ten pies na każdym kroku zaskakuje, jest żywy, pokazuje siłę, jakby chciał powiedzieć: nie jestem taki stary, chcę żyć, nie oddawaj mnie już”
W domu tymczasowym Borys spotkał miłość i troskę. Znalazł także przystań na resztę życia:
„Proszę nie szukać mu domu, chcę by z nami został, pękło by mi serce gdyby od nas odszedł. Serdecznie pozdrawiam i wysyłam fotki mojej Piękności”

19.12.2009
Wiemy, że Borys jest w zaawansowanym wieku, bo ma siwy pysk i starte zęby. Pogarsza się także jego wzrok. Gdy świat wokół niego szarzeje, bokser przytula się do swojej Pani. Gdyby nie to, podejrzewalibyśmy, że jest panem w pełni sił. Uwielbia spacery, szczególnie, gdy ekipa wybiera się nad pobliską rzeczkę. Wtedy zaczyna się wodne szaleństwo - zabawa kamieniami, nurkowanie po nie pod wodę. Trzeba uważać teraz - w zimowe chłody - by Borys, wspominając szczęśliwe lato pełne takich zabaw, nie skoczył w leniwy, ale lodowaty nurt ;) Ale w zimie staruszek znalazł sobie inną rozrywkę - zabawę oponą na śniegu, z którą potrafi się zmagać naprawdę długo.

Staruszek jest prawdziwym galantem - ustępuje suczce rezydentce, ignoruje małe pieski. Cierpliwie znosi czułości dzieci. Boi się tylko, gdy niechcący trąci się go stopą.

Wydaje się, jakby wiedział, że wszystko, co ma, zawdzięcza Eli. Wciąż jej nie odstępuje, stara się stale jej towarzyszyć, jakby chciał jej przekazać "czekam tylko, byś powiedziała, co mogę dla Ciebie zrobić, bo Ty dałaś mi cały świat".


21.07.2011

Borys miał ostatnio problemy żołądkowe i częste biegunki. Staruszek nie chciał jeść, wymiotował, był bardzo słaby. Dostawał leki i kroplówki w lecznicy, jednak leczenie nie przynosiło rezultatów.
Borys przeszedł za Tęczowy Most, do samego końca była przy nim jego ukochana opiekunka Ela:

" Byłam przy nim do końca, mówiłam że juz nie będzie go bolało, już nigdy nic nie zaboli. Do końca leżał mi na kolanach, patrzyłam mu w oczy a on tylko chwilę patrzył, potem zgasł, serce mi pęka, płaczę ze wszystkimi w domu.
Straciłam dziecko inaczej tego nie umiem nazwać."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.