STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MAMBA
Wiek: 3-5
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

20.12.2014

Mamba trafiła do schroniska kilka dni temu, wczoraj przeszła pod naszą opiekę, zamieszkała w domu tymczasowym w Krakowie. Dziękujemy Panu Kierownikowi schroniska w Krakowie za zaufanie i przekazanie nam suni.

Relacja Agnieszki:

"Mamba jest wesołą, całuśną i przytulaśną buldozią. Oczywiście chrumka jak mały prosiaczek. Jest małą torpedą, tylko by szalała, wszystko musi obwąchać poniuchać, ustawić tak jak jej się podoba. W samochodzie skakała sobie po fotelach, ale że jest mała wielkiego problemu w trakcie jazdy to nie robi. Przekopała połowe moich klamotów, żeby sobie je ustawić odpowiednio, a potem się na nich wyłożyć. To jest taki mały śmieszny piesek szalejący :)

Zaliczyła już kontrolę klatki piersiowej, buldozia jest osłuchowo czysta - nie ma żadnych chorób układu oddechowego ani serca.
Sunieczka jest zachipowana, zaszczepiona przeciiwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym, a takze wysterylizowana. Interesuje się jedzeniem, w domu tymczasowym od razu znalazła psie posłanko, a także zlokalizowała łóżko, na którym zaraz się ułożyła. Buldozia na żywo jest bardzo ładna i daje buziaczki w nos."


07.01.2015
Kolejne dobre wieści, kolejny szczęśliwy psiak i zakochani nowi właściciele :)
Luna, co nietrudno było przewidzieć, łamie ludzkie serca i zyskuje ogromną sympatię :)
Relacja z nowego domu:
"Dzień dobry.
Mamba została przywieziona do nas przed Świętami na tydzień...Zostaje na zawsze :)  
Postanowiliśmy Jej nikomu nie oddawać.  W naszym domu były tylko boksery,  teraz najwyraźniej  przyszedł czas na Buldozię. Dziewczynka to "żywe srebro".  Uwielbia  się bawić,  psocić.  Nie brakuje jej pomysłów by zawsze pozostawać w centrum uwagi.  Bardzo lubi sprzątać, dlatego rzeczy, które kiedyś mogły stać na podłodze - musiały stamtąd  zniknąć. Zagląda do szafek, skusiła się  nawet wejść do lodówki. Jest bardzo gościnna. Tylko na początku wszystkich wchodzących  do domu obszczekuje, jednak po kilku minutach stara się wymusić na nich pieszczoty.  Chociaż nie na wszystkich  -  nie znosi Pana z gazowni i elektrowni.  Ze względu na aurę, nie bardzo ma ochotę na spacery.  Nie lubi śniegu i mokrych chodników. Bardzo żywiołowo reaguje na inne psiaki, bez agresji.  Najbardziej rozczula nas jej skrzywdzony i błagalny wzrok - nie  można Jej  wtedy  niczego odmówić :) A odgłosy jakie wydaje - zawsze słyszymy kiedy śpi:):):)
Bardzo chętnie poddaje się zabiegom higienicznym.  Bez problemów czyścimy uszy i smarujemy łapki. Uwielbia kąpiele. No cóż ... Francuski piesek :)
Jednym słowem jest to kolejny - CUDOWNY PSIAK , którego mamy szczęście posiadać. Mamba po raz kolejny rozweseliła nasz dom.  Nie ma dnia, żeby na naszych twarzach nie pojawił się uśmiech - i za to będziemy jej bardzo wdzięczni.
Pozdrawiamy serdecznie.
Wioletta i Grzegorz.
Cdn..."

20.02.2016

Parę dni temu w Fundacji zapanował wielki smutek. Nagle i niespodziewanie zachorowała buldożka Mamba, w domu zwana Bubą. U Buby powstała ogromna martwica na jelicie, prawdopodobnie nastąpiła na skutek powikłań po stanie zapalnym, z którego była leczona jakiś czas wcześniej. Pomimo prób ratunku, przebytej operacji i podjętego leczenia Buba odeszła w domu podczas snu. Organizm przegrał z chorobą.  Ciężko powiedzieć cokolwiek w takiej chwili, to jest tak bardzo przykre.

Opiekunowie Buby bardzo ją kochali. Miała wielkie szczęście, że trafiła właśnie do nich, zostali najpierw tzw. „awaryjnym domem tymczasowym”,  po tygodniu Bubiś miał jechać do nowego domu, ale potencjalny dom stały się rozmyślił. Wtedy zapadła decyzja, że już nigdy jej nie oddadzą. Wszyscy się cieszyliśmy, że właśnie w swoim domu tymczasowym zostanie na stałe, mieliśmy nadzieję, że Bubiś przeżyje tam długie lata do późnej starości. Bubiś był szczęśliwy, bardzo zadbany, jadła najlepszą karmę, a jak nie karmę, to opiekunowie gotowali najlepsze mięska, wyleczyli z zaniedbań, Buba nawet dostała swój własny wykonany przez opiekunów „tron”, który stał tuż obok łóżka, a na czas pracy opiekunów odprowadzana była niczym dziecko „do dziadków”. Odwiedzałam Bubę tuż przed sylwestrem 30.12.2015, była zdrowa, żywiołowa, wesoła, skakała, furczała, chciała się cały czas ze mną bawić. Kto by przypuszczał, że domowi, który każdego dnia tak bardzo się starał i dbał przydarzy się takie straszne nieszczęście.  Wszystko działo się bardzo szybko, przebieg choroby był bardzo ostry, opiekunowie zrobili co tylko mogli. W ostatnich chwilach rokowania były złe, wszyscy jednak do końca wierzyli, że wszystko będzie dobrze, bo jak mogłoby być inaczej.. Niestety po raz kolejny los okazał się być bardzo okrutny i niesprawiedliwy.

Opiekunka Buby, Pani Wiola, tak piszę do nas o tym co się stało:

„Staramy się raczej nie przebywać w domu. Ciężko w nim wytrzymać, pusto, głucho. Z Nią, już nic więcej nam nie brakowało. Wszystkich uszczęśliwiała. Mój Boże, w Święta gdy pisałam do Pani sms-a z podziękowaniem za to nasze Szczęście...Tak się cieszyliśmy, że Ją mamy.”

„Codziennie jestem na stronie Fundacji, teraz to nie będzie łatwe patrzeć na taką relację, pewnie ciężko mi będzie wtedy wejść na Waszą stronę. Wiem, że to konieczność, ale nie wiem co mogłabym napisać, tylko to że... Odeszła nasz najukochańsza Bubcia. Nagle, niespodziewanie, za wcześnie. Bardzo Panią proszę o dołączenie opisu wedle własnego uznania.”

Cała Fundacja bardzo współczuje opiekunom nagłej straty.  Ze swojej strony moge dodać, że dla każdego psa, nie tylko fundacyjnego, życzyłabym sobie takich opiekunów i takiego domu. Dziękujemy, że tak się wspaniale opiekowaliście.Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.