STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MASA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Schronisko
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Schronisko
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu

21.01.2015

Masa czeka w schronisku na wymarzony dom...

Masa – pies wypatrzony cudem w schronisku, zupełnym przypadkiem podczas wizyty w schronisku z fundacja Nadzieja Dobermana i robienia zdjęć bernardynom, gdyby nie  to, że ją przeniesiono z innego boksu, akurat w pobliże dobermana i bernardynek pewnie nigdy bym jej nie znalazła, pewnie nigdy nie miałabym okazji zobaczyć jaka jest wspaniała, radosna, czuła. Od  tego dnia suczka siedzi mi w głowie, śni się po nocach, a ponieważ wbrew początkowym tezom, że ma w sobie coś z jakiegoś molosa, nie ma szansy na adopcję z pomocą Fundacji, która zajmuje się taki psami  proszę SOS Bokserom o objęcie jej patronatem, o pomoc w znalezieniu temu cudownemu psu domu.

MASA – lekko 40 kg czułości, miękkiego futra, które po odpowiedniej kąpieli będzie pachnące i błyszczące. Mądre piécioletnie oczy wpatrują się w człowieka. Buziaki rozdaje zawodowo. Brzuch sam się pcha i nadstawia do miziania. Komendy wypełnia wzorowo.

Masa jest w schronisku od maja, zwrócona po dwóch nieudanych adopcjach. Za pierwszym razem uczestniczyła w gotowaniu rosołu dla połowy wsi –  40 kur na koncie za jednym razem…., oddana, bo po co komu pies na wsi, co dobytku nie pilnuje i jeszcze inwentarz pomniejsza….

Za drugim razem podobno rzuciła się na  człowieka, nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo nie ma w niej takich cech.

Ja jako zupełnie obca osoba mogłam z nią zrobić na spacerze absolutnie wszystko,  a wolontariusze, którzy znają Masaę od początku jej pobytu w schronisku nigdy nie widzieli u niej takiego zachowania, a regularnie z nią przebywają, zabierają na długie spacery, czasem jak się uda na parę godzin do siebie do domu ( niestety nie mogą jej adoptować ze względu na swoje własne mało przyjemne stado )

Masa jest pozytywnie nastawiona do człowieka, niekoniecznie zaś do innych czworonogów. Powinna być jedynym futrzakiem (dosłownie futrzak) w domu, ale ona jedna wystarczy za czworo. Rzadko kiedy zdarza mi się, że pies innej rasy niż Bokser kradnie mi serce. Zawsze wiedziałam, że chcę opiekować się i kochać Boksera, a najlepiej nie jednego i udało mi się.

Nie oznacza to, że inne psy sa gorsze, brzydsze, mniej fajne, mądre.. nie, oczywiście że nie, ale one nie są Bokserami.

To, że nie są Bokserami nie oznacza oczywiście, że nie będę się o nie troszczyć i pomagać jeśli mam szansę, ale nie oznacza też że skradną mi serce….

W życiu kochałam wiele psów, niektóre bardziej, inne mniej, wszystkie były moje,  nie wszystkie były  Bokserami

Masa nie jest ani Bokserem, ani nie jest moja, choć bardzo, ale to bardzo żałuję i mimo tego wszystkiego skradła mi serce i nie przejdę obok niej obojętnie.

Nie pozwolę na kolejną nie sprawdzoną adopcję, na przywiązanie do budy i być może marne życie, zależne od humorów życia na wsi, lub  życie z kimś kto nie będzie w stanie docenić tego jaka perełka mu się trafiła. Każdy pies w schronisku  zasługuje na szansę, dziś proszę o to by dać ja MASIE.

Jako wolontariusz SOS Bokserom wiem, że w kupie siła, jedna osoba z taka informacją nie znaczy dużo, ale  ta sama informacja pomnożona przez  usta wolontariuszy Fundacji ma już zupełnie inny, często wymierny oddźwięk.

Mimo, iż MASA to nie Bokser, ba nawet koło Boksera nie stała, wierzę iż właśnie SOS Bokserom pomoże znaleźć jej ten jeden, wymarzony dom.

Powtórzę slogan sprzed lat: „ pomożecie?”

W przypadku MASY obowiązuje wizyta PA , umowa adopcyjna, wizyta PA, i mięśnie bo MASA ma krzepę.

Sterylizacja zostanie dokonana w schronisku, pies zachipowany, zdrowy, z gorącym sercem...

 

Dostaliśmy informację, że Masa znalazła dom.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.