STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FOX
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: dom
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Adoptowany
27.08.2009r. Fox od kilku dni ma własny dom!

 

 

Tymczasowa Opiekunka Foxa znalazła go na szosie. Bokser biegał między jadącymi autami, jakby nieświadomy grożącego mu niebezpieczeństwa. Kierowcy trąbili, jednak pies - coraz bardziej wystraszony - mimo wszystko wciąż wbiegał na jezdnię.
Fox nie miał obroży. Natychmiast zareagował na nawoływanie i z ufnością wsiadł do samochodu.

Fox został jak najszybciej zaprowadzony do weterynarza, który zdiagnozował u boksera zapalenie dziąseł i przepisał odpowiednie leki. Ponadto pies ma niewielkie wgłębienia na oku, co według lekarza może świadczyć o tym, że przedzierał się przez krzaki, które uszkodziły powierzchnię oka. Jednak pies widzi całkowicie prawidłowo. Został także odrobaczony i zabezpieczony przeciwko kleszczom.
Nie posiadał chipu.

Relacja Tymczasowej Pani Foxa, która pierwszy raz ma kontakt z tą rasą:
"Pies jest socjalizowany, ufny, bezkonfliktowy i przesympatyczny, i naprawdę przekonał mnie, że ta rasa jest wyjątkowa.
Wie do czego służy poduszka ;)
Potrafi wzorcowo chodzić nawet na "krótkiej" smyczy. Doskonale rozumie, że tylne miejsce w samochodzie kombi jest przeznaczone dla psa.
Aportuje i bawi się jak szczeniak.
Nad jeziorem sprawiał wrażenie stałego bywalca: pływał i przynosił rzucane kije, piłeczki.
Nie jest bokserem z ADHD: nie skacze z radości na człowieka, do twarzy, tylko kręci kółka ogonkiem i pupą. Bardzo ważna jest dla niego obecność człowieka. Każdy, kto poszukuje wiernego przyjaciela i kompana do spacerów, będzie nim zachwycony."

Fox pilnie poszukuje domu stałego!


27.08.2009r.
Fox dotarł w końcu tam, gdzie pewnie próbował dojść sam szosą, na której został znaleziony - do nowego domu!
Dziękujemy tymczasowej opiekunce za okazane mu serce i troskliwą opiekę.
Czekamy na relację od Nowych Właścicieli.

">

19.09.2009r.
Dostaliśmy list z domu Foxa :) :
"Po pierwsze, mimo jego bandyckiego wyglądu, Fox to strasznie kochany misiek, cieszy się niemal do każdego.
W nowym domu szybko się zaaklimatyzował, zbadał prawie każdy kąt, każdą kanapę i każdą poduszkę. Z początku bał się kuchni, teraz regularnie w niej urzęduje, jak tylko wyczuje jedzenie.

Z suczką- rezydentką Misią dogaduje całkiem nieźle, choć ich pierwsze spotkanie nie napawało nas optymizmem - Fox dosyć brutalnie okazuje swoje uczucia suczkom :). Ale teraz jest już dobrze - czasem tylko warkną na siebie, jak jedno ukradnie drugiemu zabawkę albo jeśli chodzi o jedzenie.
Właśnie, w sprawie jedzenia to Foxiu ma duuuużo do powiedzenia:
kilka dni temu staliśmy przed domem, Fox biegał sobie po ogrodzie, po chwili zniknął w drewutni. Zaczęły stamtąd dochodzić odgłosy zwalanego drewna, a my sądziliśmy, że Fox wybiera sobie nową "zabawkę". Po chwili Foxiu wyprysnął z drewutni z reklamówką w zębach, a Pan stolarz, który montuje nam nowe balustrady, zaczął za nim gonić z krzykiem, że w tej reklamówce są jego kanapki. Po krótkim pościgu reklamówka została odebrana, a drugie śniadanie ocalone. Fox po te kanapki wspiął się po stosach drewna wysoko, bo Pan stolarz był nauczony już, że jego jedzenie znika w niewyjaśnionych okolicznościach i schował drugie śniadanie naprawdę wysoko :).

Fox uwielbia szaleć na dworze z zabawkami - zaczepia nas żeby się z nim bawić, kiedy tylko może. Jak tylko trochę zmęczy się zabawą - leci biegiem do oczka wodnego i tam się kładzie. Bardzo lubi się w nim moczyć.

Fox od pierwszego spotkania podbił nasze serca, przejechał z nami ponad 500 km, w domu czuje się już jak u siebie. Kochamy go wszyscy bardzo. Nawet Misia - smutna po odejściu naszego poprzedniego psiaka - odzyskała przy Foxie radość życia."Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.