STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BAMBI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT Szczecin
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

15.02.2015

Bambi przeszła wczoraj pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym u Pani Janki w Szczecinie.

Relacja byłej właścicielki, która przekazała nam psa:

"Bambi - sunia boksiowa o maści marengo - rok i 3 miesiące, przygarnięta ze schroniska- odłowiona przez straż miejską jako wałęsający się pies. Po czipie trafiono do byłej właścicielki, ta jednak nie zdecydowała się odebrać psa.  Bambi wzięliśmy jako bardzo wychudzoną i zaniedbaną sunię. Była  strasznie wygłodzona - taki piesek szkieletor, tylko skóra a kość. Po  prawie 4 tygodniach pobytu w domu boczki się wyrównały, sunia odzyskała siły, wcześniej nawet spacer sprawiał jej trudność. Ma wilczy apetyt, po zachowaniu widać, że  była głodzona. Niezbyt lubi suchą karmę, woli gotowane mięso plus warzywa i ryż, choć zje wszystko. Lubi banana, czasami zje pokrojone jabłko. Jest po sterylizacji - o rany zadbaliśmy, są już ładnie wygojone. Oczy - wcześniej kanaliki były bardzo czerwone, zostały udrożnione - jest lepiej. Skóra powoli wraca do normy, choć wymaga jeszcze to czasu ( możliwe leczenie nużycy). Na początku miała problemy z zachowaniem czystości, jednak sunia wygrzała się (uwielbia posłanko na podgrzewanej podłodze), a częste spacery pozwoliły na trening czystości i jest lepiej (za wyjątkiem nielicznych wypadków). Sunia nie zgłasza, nie stoi pod drzwiami  tylko kręci się- trzeba wówczas z nią wyjść. Sunia drobniutka, mordka z wyglądu jak większy szczeniaczek. Bardzo kontaktowa, proludzka. Lubi pieszczoty, domaga się głaskania. Umie już reagować na komendy: siad, daj łapę, fuj,chodź, weź ( a reszty się uczy:) Nie sprawdzona na dłuższych spacerach na zewnątrz. Ciągnie na smyczy. Bardzo zadowolona z zabaw i biegania po ogrodzie, gdzie jest najszczęśliwsza. Trzyma się posesji - sprawdzaliśmy czy ma tendencję do ucieczek. Szalona na punkcie zabaw, wywija śmieszne fikołki, uwielbia grać w  piłkę, aport przypomina bardziej kradzież ( w końcu musiała jakoś przetrwać w tym swoim psim życiu). Przypomina nam czasem Pchłę Szachrajkę- bardzo śmieszna i wesoła psinka. Bardzo polubiła jazdę samochodem. "

 

 

21.02.2015

Cudna Bambi szybko znalazła swój nowy dom i tym samym zmieniła status z psa do adopcji na adoptowanego. Nie ma w tym nic dziwnego, bo takie perełki potrafią zawładnąć sercami i umysłami :) W nowym domu sunia otrzymała imię Niunia.

Kilka dni temu mała Bambi pojechała do nowego domu w Łodzi, do Pani Ani i Pana Konrada, którzy jakiś czas temu adoptowali od nas psa Roko.

Bardzo dziękujemy Pani Janinie ze Szczecina za opiekę nad Bambi.

Relacja z domu Bambi:

"Witamy wraz z Bambi z jej nowego domku. Nazwaliśmy ją Niunia i o dziwo reaguje na swoje imię. Jest śliczną, trochę rozrabiającą psinką, cudownie bawi się z naszym boksiem notabene Niuńkiem. Dogadują się bez problemu, choć gdy ją przywieźliśmy, mieliśmy niejakie obawy jak to będzie, ale jest super. Niunia musiała być bita, ponieważ niesamowicie boi się kija od mopa, gdy tylko go widzi ucieka i kuli się na swoim posłanku. Gdy wracamy do domu niesamowicie cieszy sie na nasz widok, skacze jak mały kangurek, kręci się w kółko a jej ogonek zmiata wszystko co jest na drodze. Na spacerach chodzi na smyczy i w szelkach, trochę ciągnie (takie małe a siłę ma), oczywiście śpi razem z nami i Niuńkiem w łóżku, no ale cóż, takie są boksie, najwyżej zmienimy łóżko na większe:) W załączeniu przesyłamy kilka zdjęć, następna relacja wkrótce. Serdeczne podziękowania dla Pani Eli, Beatki i Pana Romana, za ogromną życzliwość i empatię. Pozdrawiamy Ania z Konradem"

 

25 Październik 2018

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu Bambi:

"Witamy serdecznie. W 2015 roku, w lutym adoptowaliśmy przecudnej urody sunię. Sunia była bardzo wystraszona, bała się wszystkiego , począwszy od głośniejszego kichnięcia a skończywszy na odkurzaczu. W poprzednim domu skąd ją interwencyjnie odebrała Fundacja , prawdopodobnie była bita. Bała się dosłownie wszystkiego,  jak również miała lęk separacyjny. Niszczyła wszystko. Listwy , buty, piloty i wszystko co tylko jej wpadło w zęby gdy nas nie było w domu. Długo pracowaliśmy z nią i w końcu przyniosło to efekty. W chwili obecnej jest radosnym, pełnym energii boksiem.
Można powiedzieć, że prawdziwa z niej Supermenka . Poniżej kilka zdjęć damy."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.