STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ZEFIR
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: Schronisko
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Schronisko
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

22.02.2015

Zefir do schroniska trafił jako znajda.
Jest to pies w typie Boksera. Brązowy pręgowany z długim ogonem.
Strasznie zaniedbany i wychudzony...
W schronisku od razu trafił do kojców szpitalnych na pełną diagnostykę.
Zefir to pies 7-letni, który mimo wychudzenia i wieku jest energiczny i wesoły. W chwili obecnej jest bardzo łapczywy na jedzenie, co jest oczywiste w jego stanie. Na spacerach ciągnie, dlatego wymaga nauki chodzenia na luźnej smyczy, zna podstawy komendy siad. Czeka go okres socjalizacji i nauki, który najwidoczniej został zaniedbany w młodzieńczym wieku. Na razie nie zwraca za dużej uwagi na opiekuna, poznaje otoczenie w którym się znalazł, jednak jestem pewna że z biegiem czasu się to zmieni.
Do ludzi jest bardzo przyjaźnie nastawiony, widać że lubi kontakt z człowiekiem.
Do psich kolegów jak na razie nie została zauważona niechęć, mijając boksy nie szczekał, jedynie wąchał zapoznawczo.
Czeka na zabieg kastracji. Jest zaszczepiony i zaczipowany.

 

04.03.2015

Zefir przebywający w schronisku był w sobotę z wolontariuszem na spacerze.

Wolontariuszka pisze o nim tak:

"To wesoły psiak, który  lubi być głaskany. Widać, że jak na swoje 7 lat ma sporo energii, którą musi rozładować, co nie jest możliwe przy spacerach raz czy dwa razy w tygodniu.

Zefir jest po kontrolnych badaniach krwi, podejrzenie niewydolności trzustki. Psiak czeka na zabieg - kastracji. Cały czas jest pod kontrolą lekarzy. "

 

 

30.06.2016

Zefir nadal szuka domu, takiego, który da mu miłość i poczucie bezpieczeństwa i wynagrodzi półtora roku spędzone w schronisku...

Relacja wolontariuszki ze schroniska:

Zefir niestety dalej w schronisku. Na jego koncie dwie nieudane adopcje, w jednym domu zagryzł kota, w drugim dziecko miało zbyt silną alergię na jego sierść. W schronisku został wykastrowany. W dniu 5.06.16 Zefir towarzyszył nam na akcji promocyjnej czipowania psiaków. Jego zachowanie było wzorowe. Bardzo ładnie komunikował się z innymi psami, był spokojny i neutralny. Na wybiegu pięknie bawił się z adoptowaną od nas suczką w typie husky. Wśród ludzi był spokojny i nienachalny. Za to do nas bardzo entuzjastycznie nastawiony - rozdawał buziaki i tulił się. Bardzo nam smutno, że tak cudowny pies spędził już 1,5 roku w schronisku :(

Zefir to cudowny pies o wielkim sercu przepełnionym miłością. Kocha kontakt z człowiekiem, rozdaje olbrzymie śliniące buziaki. Jak na swój wiek ma sporo pozytywnej energii w sobie. Lubi zabawę patykami i nie tylko. Do dzieci jest łagodny. "

 

18 Listopad 2016

Dostaliśmy od wolontariuszki informację, że Zefir znalazł dom. Powodzenia chłopczyku :)

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.