STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NEMO
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

22.03.2015

Kolejny bokser trafił pod nasze skrzydła. Nemo przyjechał do Warszawy aż z Kołobrzegu, bardzo dziękujemy Panu kierownikowi schroniska za zaufania i przekazanie nam psa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w transport i opiekę nad bokserem.

Nemo trafił prosto do całodobowego szpitala, gdzie od razu zajęto się jego stanem fizycznym. Bokser ma zmiany skórne, wyłysienia, w tragicznym stanie poduszki łap, które powodują ból przy każdym kroku. Pobraliśmy materiały (krew, kał) do badań, Nemo ma silną anemię. Ze skóry pobrano zeskrobiny, czekamy na wyniki. Bokser jest mocno wychudzony.

Bardzo prosimy o wpłaty na leczenie Nemo z dopiskiem Nemo.

 

 

20.04.2015

Nemo zamieszkał dwa tygodnie temu w domu tymczasowym pod Warszawą. Okazało się, że problemy zdrowotne boksera oraz zmiany na łapie spowodowane są bardzo silnym  zarobaczeniem tęgoryjcem. Nemo dostaje leki na odrobaczenie, skróra wygląda dużo lepiej. Za dwa tygodnie czeka go wizyta kontrolna, żeby się upewnić, że uporaliśmy się z tęgoryjcem. Dostaliśmy relację z domu tymczasowego  Nemo.

"Nemo nazywany jest w domu Zębusiem.

To pięknie umaszczony, pogodny i wesoły bokser, przyjaźnie nastawiony do wszystkich suczek i psów.
Na razie jest jeszcze trochę niewychowany i nie umie chodzić na smyczy, ale szybko i chętnie się uczy.
Bez kłopotów zostaje sam, pod warunkiem, że ma przy sobie ulubione zabawki, którymi może bawić się godzinami.
Jest nadal w trakcie leczenia, za dwa tygodnie będzie miał badanie kontrolne."

29.06.2015
Nemo jest już po zabiegu kastracji. Przy okazji, podczas znieczulenia wykonano mu zdjęcia RTG bioder. Bokser dostaje obecnie leki przeciw bólowe i przeciwzapalne na stawy. Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Nemo:
"Witam,

Przesyłam kilka zdjęć Nemo.
Nemo to wesoły i bardzo mądry piesek. Szybko przystosował się do nowych warunków. Choć pierwsze dwa dni reagował na różne odgłosy szczekaniem, z każdym następnym dniem był już spokojniejszy. Ładnie chodzi na smyczy i chociaż w pierwszych dniach zaczepiał wszystkie możliwe stworzenia, które były w zasięgu jego wzroku, to po kilku dniach można już było z nim spokojnie spacerować. W domu zachowuje się bardzo dobrze. Jest grzeczny i nie rozrabia. Jest wesoły, zaczepia domowników, bardzo lubi się przytulać i być w centrum zainteresowania. Czasem siada na kolana :) Wobec dzieci jest przyjaźnie nastawiony. Jest pojętnym psiakiem i szybko uczy się różnych komend. Nemo to naprawdę fajne psisko, ale trzeba z nim jeszcze trochę popracować, aby go ułożyć. I mimo tego, że jest u nas dopiero niecałe dwa tygodnie, mamy wrażenie, że jest u nas od zawsze."


02.01.2015
Dostaliśmy relację z domu Nemo. Nemo zmienił status, nie szuka domu, jest już psem wyadoptowanym, w szczęśliwej rodzinie adopcyjnej, która  nie wyobraża sobie życia  bez boksera.
"Nemo, Nemcio, Nemczysław , Nemsonek, Nemciunio…

Witam,

Już pół roku minęło odkąd Nemo zamieszkał z nami. Zwierzak cały czas się zmienia. Pamiętam jak w pierwszych tygodniach Nemo spał czujnie w nocy, kiedy wstawałam i wychodziłam z pokoju on natychmiast wstawał i szedł za mną… rano podchodził do łóżka cichutko i sprawdzał czy jeszcze śpię i czy jest już to pora na spacer… a teraz…. A teraz chrapie w nocy jak smok tak, że czasem trzeba go budzić , „biega” i powarkuje przez sen, a rano zadowolony podchodzi do łóżka, mlaszcze i oblizuje się, a ogon mało mu się nie urwie z radości.

Spacer też wygląda inaczej niż na początku. Na pierwszych spacerach Nemo rozglądał się za ludźmi, samochodami. Zdarzało się wiele razy, gdy usłyszał samochód z silnikiem diesla- mają charakterystyczny warkot, to nie można było go utrzymać na smyczy. Teraz już się uspokoił.

Gdy mijamy agresywnego psa, Nemek jest z reguły opanowany. Niestety nie spuszczamy go ze smyczy dla jego bezpieczeństwa. Za dużo rzeczy dookoła go zadziwia. Czasem tak potrafi się na coś zapatrzeć, że „wchodzi” na słup, ławkę, żywopłot… Na spacerach gania gołębie , szarpie za smycz, ale tylko jak jest pora na taką zabawę, wystarczy powiedzieć „nie- puść” i znów idzie grzecznie, chociaż jeszcze czasem próbuje złapać za smycz zaczepliwiec jeden :)

Oprócz zdjęć, które zrobiliśmy ostatnio, przesyłam parę zdjęć, które robiliśmy Nemciowi w czerwcu, gdy się u nas pojawił, by można było zobaczyć jak troszkę się zmienił od tego czasu. Plamka przy ogonie praktycznie cała zarosła, przytył nam też troszkę. Pamiętam jak pierwszy raz dostał ryż z mięsem …nie bardzo wiedział jak się do tego zabrać.W pewnym momencie trzeba było mu trochę zmniejszyć porcje, bo zaczął zaokrąglać się :)

Nemek jest naprawdę wesołym psiakiem, jak to bokser. Uwielbia towarzystwo domowników. Zaczepia nas jak umie, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, potrafi czasem zabrać skarpetkę dziewczynkom, buta, maskotkę (..i w nogi :) ) lub skubie za nogawkę dla zabawy.

Ostatnio jak przynieśliśmy choinkę do domu to poodgryzał ucięte gałązki jednym zębem i spoglądał czy to widzimy. Gdy do niego mówię, patrzy głębokow oczy, macha ogonkiemi próbuje stanąć na tylnych łapach.

Od około dwóch  miesięcy zaczął powarkiwać, gdy ktoś obcy kręci się za drzwiami na korytarzu, a wieczorami denerwuje się na spacerze jak ktoś idzie zbyt blisko lub słychać krzyki. Wtedy prostuje się, nabiera więcej powietrza w płuca i demonstracyjnie idzie sprężystym krokiem.

Choć początki bywały różne i nie zawsze przytrafiały nam się same wesołe historie ( szarpanie na smyczy do samochodów, warczenie przy misce, wstawanie w nocy i wyprowadzanie na spacer – w pierwszych dwóch- trzech tygodniach – z biegunką nie ma żartów - i takie tam różne inne ) to gdyby ktoś cofnął czas to i tak wzięlibyśmy Nemcia … chociażby dla tych śmiejących się oczu, które się w nas teraz wpatrują.

Pozdrawiam

J.W."

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.