STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NERO
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

03.04.2015

Właścicielka Nero ciężko zachorowała, rodzina była więc zmuszona poszukać bokserowi nowego domu. Nero przez chwilę przebywał w domu tymczasowym, który jednak nie mógł dłużej się nim zajmować. Rodzina właścicielki odebrała go więc z tego domu i zdecydowała prosić o pomoc naszą fundację. Nero przeszedł dwa dni temu pod naszą opiekę, zamieszkał w siedzibie fundacji.
Na razie jest zdezorientowany i wyraźnie tęskni. Miał też problemy żołądkowe, ale być może przyczyną była karma (biedronkowa i Teo), którą dostawał i przywiózł ze sobą na początek, a w swoim domu był przyzwyczajony tylko do gotowanego jedzenia.
Relacja Germaine:
"Nero przyjechał do mnie bardzo zestresowany, płakał, nie mógł sobie znaleźć miejsca. Pierwszego dnia nie chciał nic jeść, drugiego sam się poczęstował babką drożdżową (ściągnął ją ze stołu). Dzisiaj pięknie zjadł moczoną karmę Hill's (jagnięcina z ryżem). Staramy się mu zapewnić jak najwięcej rozrywki, długie spacery (trochę ciągnie na smyczy) i zabawy z piłką. Dzisiaj od rana merda ogonem i zaczepia, żeby się z nim bawić."

05.04.2015

Nero był wczoraj w lecznicy na wizycie kontrolnej.
Opis badania:
"Silna infestacja pchłami, fatalne uszy, stan uszu sugeruje chorobę przewlekłą. Przerzedzenia na skórze, zapalenie skóry. Pobrałam krew do badania podstawowego i na T4 (hormon tarczycy). W domu odrobaczanie przez 3 kolejne dni. Pies został odpchlony."

Relacja Germaine:
"W lecznicy zwróciliśmy lekarzowi uwagę na wyłysienie przy ogonie wyglądające jak blizna. Okazało się, że są to wyłysienia przez stada pcheł, które grasują po bokserze. Test bibułowy to potwierdził, więc Nero został od razu odpchlony. "

10.04.2015

Nero powoli oswaja się z nowym miejscem, już tak nie tęskni, nie płacze.

Zaprzyjaźnił się bardzo z Luneczką i pozwala jej na wszystko. Do innych psów w Fundacji nie przejawia żadnej agresji.

 

18.04.2015

Nero nadal czeka na swój wymarzony dom, na swojego człowieka.

Relacja Germaine:
"Nero powinien trafić do domu, w którym nie zostanie sam. Bokser chce mieć przy sobie cały czas opiekuna. Kiedy zostaje sam w pokoju płacze i się denerwuje. Mając przy sobie opiekuna staje się psem idealnym, bawi się zabawkami albo kładzie przy nogach i zasypia."

01.06.2015

Nero zamieszkał w nowym domu w Warszawie. Relacja Malwiny:
"NERO - Nieustanny Entuzjazm, Ruch, Osobowość. Tak, ten pies to wulkan energii. Cały czas zaskakuje swoich Państwa czymś nowym. W sumie można powiedzieć, że jest jak dziecko - szaleje do utraty tchu i śpi jak zabity. Ale jest ślicznym facetem - to trzeba mu przyznać mimo, że do robienia zdjęć nie jest chętny... Ten pełen energii chłopak trafił do idealnego dla siebie domu, wszystko tętni życiem, radością i miłością."

Relacja z nowego domu:

"Nero jest w naszej rodzinie już ponad miesiąc, jesteśmy zaskoczeni tym jak szybko się u nas zaaklimatyzował, aczkolwiek wciąż jest jeszcze nie ufny i pewnie jeszcze długo tak zostanie. Kiedy odbieramy go z tzw. "przedszkola" czyli od dziadków, wtedy cieszy się bardzo, skacze, liże i wchodzi na osobę, która go odbiera. Na spacerach widać, że nie przepada za dużymi psami, za to uwielbia zabawy z małymi rasami takimi jak york. Najfajniejszą zabawą dla niego jest jeszcze płoszenie ptaków no i oczywiście nadal zabawa z piłką.Okazało się również, że za drobną nagrodę podaje łapę, siada oraz kładzie się.Wyleguje się na naszych kanapach i fotelach jak i również w sypialni rodziców i moim pokoju. Byliśmy już na paru wizytach u weterynarza z których wynika, że Nero przybrał na wadze, co niestety wiąże się z tym, że na spacerach coraz trudniej go utrzymać. Nero przeżywa w naszym domu i wzloty i upadki, jest kochany, wtula się w każdego członka rodziny, niestety mieliśmy też dwa małe incydenty. Nero dwa razy ugryzł jednego z członków naszej rodziny. Nie zmienia to naszego podejścia do niego wciąż pracujemy nad jego zachowaniem i mamy nadzieje, że się zmieni. Chcemy aby Neruś czuł się u nas jak najlepiej i mamy nadzieje, że nasz dom będzie uważał za swój."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.