STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
FENIKS
Wiek: 7-9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

 

12.04.2015

Feniks to pies z nowosądeckiej interwencji. Został odebrany w grudniu, kilka dni temu TOZ Nowy Sącz przekazał Feniksa pod naszą opiekę.

Dnia 13 grudnia 2014 r. dwoje inspektorów udało się do miejscowości Krasne Potockie oddalonej od Noweg Sącza o 11 km. Komisarze odnaleźli dom. Stary, rozbudowywany, zmienione okna na nowe, telewizja satelitarna. Nie jest to może willa ale widać że rodzina nie głoduje, nie żyje w ubóstwie, tym, bardziej skrajnym wręcz widać że coraz lepiej im się powodzi. Inspektorzy zaczęli rozglądać się za psem którego dotyczyło zgłoszenie, jednak psa ani widać ani nie słychać, drzwi nikt nie otwiera. Funkcjonariusze TOZ udali się więc do sąsiadów, którzy stwierdzili ze kiedyś był pies, ale teraz nie słyszeli go ani nie widzieli już kilka miesięcy. Inspektorzy jednak nie dali za wygraną, rozglądnęli się zobaczyli ogrodzony "kojec" o ile można tak to nazwać... W środku klepisko, przewrócona na bok buda, jednak mimo walających się wszędzie odchodów kojec wyglądał na niezamieszkany, obok pusty zardzewiały garnek. Ani żywego ducha, cichutko nic się nie rusza. Czyżby się spóźnili? NIE!! Nachylili się, a w głębi przewróconej budy wciśnięty na samym konicu leży pies!! Wołają, zachęcają.. Nie chce wyjść. W końcu udaje się nakłonić psa do wyczołgania się z budy... To co zobaczyli inspektorzy przeszło wszelkie pojęcie!!!!! ŻYWY TRUP!!!!! Czy to możliwe żeby żywe stworzenie było aż tak przeraźliwie chude??!! Nigdy żaden z członków TOZ nie widział psa w takim stanie!! Na całym ciele otarcia, rany i odleżyny!!!

 

Feniks jest bardzo żywiołowy, energiczny, przyjazny do ludzi, bardzo towarzyski, nie zwraca uwagi na inne psy, jedyne jego wzrok i siwa mordka zdradzają jego wiek. Gdy trafi do odpowiedniego domu, gdzie dostanie miłość, opiekę i troskę, pokocha na zabój. Lepszego przyjaciela nie można sobie wyobrazić.

PILNIE SZUKAMY DLA FENIKSA DOMU TYMCZASOWEGO!

 

17.05.2015

Feniks zamieszkał tymczasowo w siedzibie Fundacji.
11.05 Feniks był na wizycie kontrolnej w lecznicy, opis badania:
Piesek bardzo przyjazny, pogodny, lubi się miziać. Zaniedbany, brudne uszy, futro, przerośnięte pazury. Mocno pościerane powierzchnie zębów, na prawej rogówce duża blizna. W związku z podniesionym poziomem kreatyniny podano kroplówkę dożylną. Pies pozostał w szpitalu. Zbadano również mocz, wynik wskazuje na silny stan zapalny i obecność dużej flory bakteryjnej. Feniks dostaje obecnie antybiotyk.
Dotychczasowe leczenie Feniksa, badania, leki i pobyt w szpitalu kosztowały naszą Fundację: 454 zł
Jutro Feniks przejdzie zabieg kastracji, a za kilka dni pojedzie do domu tymczasowego do Bytomia.

 

 

30.05.2015

Feniks był przez kilka dni płukany kroplówkami, poziom kreatyniny spadł, więc mogliśmy przeprowadzić zabieg kastracji. Feniks zniósł operację bardzo dobrze, przez kilka dni jeszcze dostawał kroplówki. Psiak pojechał kilka dni temu do domu tymczasowego do Bytomia. Psiak szuka domu sałego, najlepiej mieszkania na parterze lub domu z ogrodem, żeby nie musiał pokonywać wielu schodów.

Krótka relacja z domu tymczasowego. Pani Ania pisze tak:

"Witam, piszę z DT Feniksa. Nie spodziewałam się, że tyle jest w nim miłości do ludzi, zwierząt i oczywiście do dzieci. Relacje będę zdawać na bieżąco. Pozdrawiam :) "

 

 

04.09.2015

Feniks- to starszy pan, który jest bardzo grzeczny. Psiaczek jest bardzo zakochany w swojej rodzinie tymczasowej, a najbardziej w suni rezydentce imieniem Zorka. Pięknie zachowuje czystość, uwielbia wylegiwać się w łóżeczku :) Niestety Feniks pilnie poszukuje domu choćby tymczasowego. W obecnej chwili mieszka na trzecim piętrze i schody stanowią problem. Ponieważ Fenks jest staruszkiem dwa razy spadł ze schodów. Dobrze, że zawsze idzie w asekuracji opiekunki i nic się nie stało. On chętnie chodzi po tych schodach, ale mamy obawy żeby nie doszło do jakiegoś upadku i urazu.

 

12.01.2016
Feniks nadal szuka domu, ma problemy ze stawami, wchodzenie po schodach stanowi dla niego duży problem. Pies jest nadal na diecie nerkowej, obecnie dostaje również leki przeciwbólowe i przeciw zapalne na stawy.
Dostaliśmy nową relację i zdjęcia z domu tymczasowego Feniksa:
"Feniks jest bardzo grzecznym psem z wilczym apetytem, bardzo kocha dzieci i przytulać się. Ogonem rusza praktycznie cały dzień, jak leży na ziemi to zawsze się śmiejemy że gwoździe przebija, jak stoi tyłem do choinki to bombki lecą. Choć bardzo go kochamy to zdajemy sobie sprawę, że musi znaleźć domek na parterze."


14.05.2016

Feniks przyjechał kilka dni temu z Bytomia do Warszawy do lecznicy. Opiekunka tymczasowa zgłosiła nam problem z posikiwaniem, pies musiał więc przejść badania.
Feniksowi w lecznicy pobrano krew, wykonano usg jamy brzusznej, mocz został wysłany na badanie ogólne.
Relacja Germaine:
"Feniks, radosny i bardzo kontaktowy psiak zniósł dzielnie wszystkie zabiegi w lecznicy. W związku z tym, że w Bytomiu lekarz wet. zaleciła podawanie psu antybiotyku, nie mogliśmy wysłać moczu na posiew. Pies musi dostawać antybiotyk długo, minimum 3 tygodnie."


09.07.2016
Dostaliśmy relację i zdjęcia od opiekunki Feniksa:

"Feniks czuje się lepiej, nie sika już pod siebie, biega, bawi się ładnie z Zortą, ma dużo energii. Jedyną jego wadą jest to, że ma wilczy apetyt do tego stopnia, że kradnie jedzenie. Jak syn zostawi pokój otwarty, to Feniks jest w stanie dorwać się do papierków i je zjeść :( Jedynym sposobem na powstrzymanie go jest Zorta, która jak zobaczy, że coś ukradł to wyciąga mu to z pyska ; Feniks ładnie jeździ samochodem i nie boi się wchodzić do wody :) Pozdrawiam"


30 Grudzień 2016

Jakiś czas temu opiekunka Feniksa zgłosiła nam, że Feniks chudnie i stracił apetyt i ma nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Od razu skierowaliśmy chłopaka na badania, które wykazały wrzodziejącą zmianę błony śluzowej policzka. Aby wykluczyć podejrzenie zmian nowotworowych, wykonaliśmy RTG płuc i rozwialiśmy podejrzenia. Płuca są czyste. Po wprowadzeniu antybiotykoterapii, nastąpiła poprawa i staruszek czuje się zdecydowanie lepiej. Wykonana została również morfologia i biochemia.

Informacje z karty:

-wrzodziejąca zmiana błony śluzowej policzka po stronie prawej

-RTG klatki piersiowej bez zmian

 

Diagnostyka i leczenie Feniksa kosztowało nas w tym miesiącu 172.80 zł. Do tego każdego miesiąca wysyłamy dla staruszka karmę o wartości około 100zł.

Bardzo prosimy o wsparcie dla naszego podopiecznego.

 

 

27 Czerwiec 2017

Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu tymczasowego Feniksa:

"U Fenixa w sumie nic się nie zmienia, tylko tyle, że troszkę schudł :(  Mój wnuk zaczął jeść normalne jedzenie, co oznacza WIELKĄ przyjaźń z Zortą i Feniksem. Pilnują czy coś przypadkiem mu z rączki nie wypada i szybko sprzątają po nim. Bardzo baliśmy się tego jak Feniks zacznie kraść małemu jedzenie, gdyż jest bardzo niedelikatny w tych sprawach i ku naszemu zdziwieniu bardzo delikatnie wyciąga małemu jedzenie z rączki. Apetyt dopisuje, mordka siwieje. Tak jak na początku ciężko mu było wchodzić po schodach, tak teraz wbiega pierwszy przed Zortą. Dużo czasu spędza na ogródku grzejąc dupke na słońcu. Pozdrawiam Ania z rodziną "

31 Maj 2018

Opiekunka z domu tymczasowego Feniksa zgłosiła nam, że staruszek chudnie, ma chronicznie biegunki, zjada odchody, jest bardzo słaby i słania się.
Pies przyjechał do Warszawy na badania, pobrano mu krew, wykonano USG jamy brzusznej. 

Wyniki krwi wykazały podwyższony mocznik i kreatyninę, Feniks dostawał codziennie w lecznicy kroplówki dożylnie i leki osłonowe. Pies jest obecnie na karmie weterynaryjnej nerkowej. Feniks czuje się bardzo dobrze, stał się psem aktywnym, ma wielki apetyt.

Pies nie ma biegunki, nie załatwia potrzeb w domu, nie zjada odchodów.

Leczenie i badania Feniksa w Warszawie to koszt: 707 zł, fvat nr 17/5/2018.

Darowizny dla Feniksa w 2018 roku: 0 zł

 

24 Czerwiec 2018

Kiedy staruszek Feniks przyjechał do Fundacji, ciągle szukał jedzenia. Po jakimś czasie się wyciszył, obecnie chętniej wychodzi na dwór, dużo spaceruje po ogrodzie, przychodzi na głaskanko. Feniks jest cały czas na specjalistycznej nerkowej karmie weterynaryjnej.

 

05 Sierpień 2018

Staruszek Feniks uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, w upalne dni przesypia większość dnia pod świerkiem. Do domu wraca dopiero wieczorem, kiedy jest już chłodno.

Dziadzio lubi chodzić na spacery i mimo swojego wieku i problemów ze stawami ciągnie na smyczy i gna do przodu.

Fenio ładnie przybrał na wadze, czuje się bardzo dobrze.

Bardzo dziękujemy Pani Justynie T. za darowiznę 150 zł dla Feniksa.

Dziękujemy również Magdzie M. za przekazanie worka karmy Urinary dla staruszka.

14 Październik 2018

Dziadzio Fenio jest największym amatorem jabłek w Fundacji. Feniksa nie interesuje zabawa z jabłkami, on woli je szybko konsumować, a kiedy już zje swoje, próbuje zabrać jabłka innym psiakom.

Feniks jest cały czas na nerkowej diecie weterynaryjnej. Możesz pomóc staruszkowi wpłacając darowiznę na zakup karmy i leków dla niego lub adoptując go wirtualnie. Fundacja SOS Bokserom, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000, tytuł przelewu: "dla Feniksa".

28 Październik 2018

Dziadzio Fenio nie jest zachwycony jesiennym ochłodzeniem. Nie może się już wylegiwać pod ulubionym drzewkiem w ogrodzie, nie może obserwować co się dzieje za bramą. Staruszek chce co chwila wychodzić na dwór, a za chwilę, kiedy się przekona że jest za zimno gna do domu.

Chcesz pomóc Feniksowi ale nie możesz go adopotować? Adoptuj go wirtualnie wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: "adopcja wirtualna Feniks" Nawet najdrobniejsza kwota ma znaczenie! Feniks potrzebuje suplementów na wspomaganie stawów, jest na diecie nerkowej.

29 Grudzień 2018
Feniks w maju przyjechał do Warszawy i zamieszkał w Siedzibie Fundacji.
Dziadzio był w złym stanie, był chudy, sierść matowa i wypadająca.
Zaczęła się walka o chłopaczka, diagnostyka i odpowiednia karma, Feniks malutkimi kroczkami wracał do właściwego wyglądu i formy.
Aż w końcu wyglądał pięknie, przybrał na wadze, a jego sierść nabrała blasku 
Feniks uwielbiał dobrze zjeść i wygrzewać się w promieniach słońca, to było to, co dziadzio kochał najbardziej, jedzenie i korzystanie z jak największej ilości słońca i pobytu w ogrodzie.
Lato się skończyło i Feniks stracił chęć do wychodzenia na dwór. Nie chciał już wychodzić na spacery, szybko uciekał do domu na posłanko.
Kilka dni temu stan Feniksa się bardzo pogorszył, staruszek przestał chodzić, nie chciał jeśc ani pić. Nie pomogły leki osłonowe ani kroplówki.
Dziadzio Fenio przeszedł za Tęczowy Most ....
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.