STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
+48 608 270 633
adopcje@sosbokserom.pl
INTERWENCJA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: *
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony

05.06.2015

Fabryka psów w stodole i kurniku

21 psów w typie rasy buldożek francuski z pseudohodowli odebrano w minioną środę, 3 czerwca  mieszkańcowi gminy Chodel (powiat opole lubelskie). Mężczyzna sprzedawał je nielegalnie poprzez portale internetowe. Zwierzęta były chore: zarobaczone, nieleczone, bez szczepień. Utrzymywane były na tyłach gospodarstwa rolnego, we własnych odchodach, niesprzątanych od wielu tygodni.

O tym, iż mężczyzna kryjacy się pod internetowym nickiem „Mariusz” sprzedaje nielegalnie psy wiedzieliśmy od początku maja br., bo właśnie wtedy pojawiły się w internecie pierwsze ogłoszenia. – Do organizacji „Pogotowie dla Zwierząt” zwróciliśmy się z prośbą o pomoc. Wcześniej nabyliśmy psa chorego, nieleczonego, w ciężkim stanie od mieszkańca gminy Chodel. Osoba ta nie ujawniała adresu, umawiała się z klientami na sprzedaż psów pod sklepami lub barami na terenie gminy Chodel. Generalnie ratujemy boksery, ale cierpienie buldogów i innych psów potrzebujących natychmiastowej pomocy jest dla nas motorem do działania. W ogłoszeniach podawana była nazwa miejscowości „Antonówka”, ale mężczyzna tam  nie mieszkał. Wskazywał inną nazwę miejscowości.

Zwróciliśmy się również do Fundacji „Załoga Bulldoga” z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu części psów (zapewnienie domów tymczasowych, opieki lekarsko-weterynaryjnej). Wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu wielu osób, wszystkie psy odebrane interwencyjnie zostały zabezpieczone.

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”, które prowadziło interwencję złożyło zawiadomienie w Komisariacie Policji w Poniatowej o łamaniu Ustawy o Ochronie Zwierząt i procederze nielegalnej sprzedaży psów. Wspólnie z funkcjonariuszami policji udano się pod ustalony wcześniej adres sprawcy. - Podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzono skrajnie nieodpowiednie warunki w hodowli i utrzymywaniu psów. Zwierzęta trzymane były w klatkach umieszczonych na zewnątrz budynku, co jest szczególnie niewskazane dla psów tej rasy tj. buldożek francuski. Przetrzymywanie buldogów francuskich na dworze skutkuje chorobami, problemami skórnymi. W kojcach zalegały odchody z wielu tygodni. Na zewnątrz przebywało 14 buldożków. Psy przetrzymywane były także w stodole i kurniku, tam głównie znajdowały się szczeniaki. Wszystkie trzymane były w odchodach, większość z chorobami skóry – mówi Grzegorz Bielawski, prezes Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”.

Zwierzęta były karmione mielonymi kośćmi, miały problemy z wypróżnianiem się. Niektóre były chude, wylęknione, trzymane w odosobnieniu.

Łącznie z posesji odebrano 21 psów w typie rasy buldożek. Psy wymagają leczenia, niektóre szybkiej interwencji chirurgicznej a niektóre z nich konsultacji z behawiorystą.

- Właściciel psów wiedział jak się powinno prowadzić hodowlę zwierząt. To młody rolnik, przedsiębiorca posiadający duże gospodarstwo i mający spore doświadczenie w hodowli zwierząt, nie tylko psów. Psy, w większości suki utrzymywał tylko dla rozrodu i sprzedaży kolejnych miotów szczeniaków. Oferował także w internecie do sprzedaży reproduktory po 1000 zł. za sztukę. Szczeniaki sprzedawał w hurcie, pojedynczymi transakcjami nie był zainteresowany – mówi przedstawiciel zarządu z Fundacji "SOS Bokserom", co potwierdza przedstawicielka Fundacji "Załoga Bulldoga"

Dochodzenie w sprawie zwierząt prowadzi Komisariat Policji w Poniatowej. Za znęcanie się nad psami grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd w przypadku skazania sprawy orzeka przepadek psów oraz może dodatkowo zakazać prowadzenia hodowli na okres 10 lat.

Pod opiekę naszej Fundacji przeszło 10 psów.

LECZENIE NASZYCH NOWYCH PODOPIECZNYCH JEST BARDZO KOSZTOWNE. BARDZO PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE I WPŁATY NA KONTO NASZEJ FUNDACJI Z DOPISKIEM "BULWY"

 


http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3889601,pogotowie-dla-zwierzat-zabralo-rolnikowi-z-ratoszyna-21-psow-sprzedawal-je-hurtowo-w-internecie,id,t.html

 

 


W sprawie buldożków z interwencji toczy sie obecnie postępowanie administracyjne.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2018 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.