STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MANGA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: *
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony

06.06.2015

Manga to jedna z buldożek odebranych interwencyjnie przez Pogotowie dla Zwierząt, ze znalezionej i zgłoszonej przez nas pseudohodowli. Słodka, smutna, przerażona, wykorzystywana sunieczka jest już bezpieczna pod naszą opieką, ale trauma, którą przeżyła pozostanie na długo w jej psychice.

Sunieczka z interwencji trafiła do kliniki, opis badania:
"Suczka brudna, cuchnąca, załzawione oczy, brudne uszy, przerośnięte pazury. Cuchnie moczem, suczka ma brunatny wypływ z pochwy. Dużo pije, oddaje cuchnący mocz. W USG mocz niejednorodny sonograficznie, pogrubiała macica. pobrałam krew i mocz na badanie ogólne. Wskazana jak najszybsza sterylizacja. W badaniu kału liczne jaja tęgoryjca i włosogłówki. Przy zabiegu konieczna korekcja noska, suczka ma bardzo wąskie otwory nosowe.
Manga musi byc odrobaczona przez 5 kolejnych dni, dostaje antybiotyk.

Możesz wspomóc leczenie Mangi wpłacając darowiznę z dopiskiem: "leczenie Mangi".

Relacja Germaine:
"Manga jest bardzo spokojną i grzeczną sunią, nie narzuca się, boi się sama podejść, obserwuje i bardzo chce głaskania i przytulenia, z drugiej strony boi się, że człowiek może ją skrzywdzić."

 

14.06.2015

Codzienność i lata doświadczenia dają nam wiedzę oraz umiejętność obserwacji i szybkiego reagowania. Chyba właśnie dzięki temu udało się wyłapać niepokojące objawy i w porę podjąć decyzję. Manga czuła się coraz gorzej, ingerencja chirurgiczna była jedynym rozsądnym  rozwiązaniem. Lekarze otworzyli sunieczkę i ich oczom ukazał się widok, który ich przeraził. "Wnętrze" suni wyglądało jak "po wojnie", całe w zrostach i bliznach po cesarkach, jakby liczne operacje cesarek przeprowadzał rzeźnik, a nie lekarz weterynarii.

Opis z lecznicy:

Na skórze widoczna rozlegla blizna. W jamie brzusznej bardzo duża ilość zrostów. Macica i śledziona połączone licznymi zrostami tworzyły praktycznie jedną masę tkankową. Macica przyrośnięta także była do otrzewnej ściennej i do błony surowiczej żołądka. Usunięto macicę, jajniki i śledzionę. Udało się odpreparować wyżej wymienione narządy od ściany brzusznej i żołądka. Przyczyna takiego stanu to silny stan zapalny na terenie jamy brzusznej po cesarskim cięciu"

21.06.2015

Manga była wczoraj w lecznicy, zdjęto jej szwy. Sunia czuje się coraz lepiej, dostaje nadal antybiotyk.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

W sprawie buldożków z interwencji toczy sie obecnie postępowanie administracyjne.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.