STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
NANI
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: *
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony

10.06.2015

Nani to kolejna nasza pointerwencyjna podopieczna. Sunieczka jest jeszcze psim dzieckiem, ma góra 2 lata a już jej życie to pasmo cierpienia i bólu. Buldożki to bardzo delikatna rasa, wymagająca nie tylko odpowiedniego traktowania ale przede wszystkim odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Sunia prosto z interwencji trafiła do kliniki.

Opis badania:

Biegunka i wypływ z pochwy. Sierść brudna, matowa. Z oczu ropny wypływ, spojóki rozpulchnione i zaczerwienione. Skóra uszu prawie całkowiecie pozbawiona włosów. Kanały słuchowe przerośnięte, brudne. W kontrolnym tichogramie włosów z uszu osobniki nużeńca. Z pochwy mętny, dość obfity wypływ. W badaniu USG macica rozpulchniona, ściana przebudowana. W świetle narządu widoczna niewielka ilość płynnej zawartości. Podejrzenie ropomacicza. Suczce podano antybiotyk. Duża ilość pasożytó w kale.

 

 

14.06.2015

Nani od kilku dni była osowiała, trzykrotnie wymiotowała, straciła apetyt. Dostała ciepłą kroplówkę, lek rozkurczowy, lek osłonowy na przewód pokarmowy. Sunia przeszła zabieg usunięcia macicy wraz z jajnikami. Macica była zmieniona chorobowo, ściana pogrubiała, w świetle narządu niewielka ilość płynu. Zrosty trzonu macicy z siecią (po cesarskim cięciu). Jajniki zmienione chorobowo, liczne cysty.


W sprawie buldożków z interwencji toczy sie obecnie postępowanie administracyjne.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.