STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
HANKA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: *
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony

13.06.2015

Hanka to buldożka odebrana interwencyjnie przez Pogotowie dla Zwierząt z rozbitej pseudo hodowli. Sunia wraz z innymi buldogami mieszkała w obskurnej budzie, w niesprzątanym od dawna kojcu. Hanka ma około 2 lat i jest cudnym psem. Podobnie jak inne buldogi zabrane z pseudo, sunia nie zna komend, wszystkiego się boi, wszystko jest dla niej nowe, nieznane...

Sunia trafiła do lecznicy.

Opis badania:

"Około dwuletnia suka w cieczce, ogólnie przerażona , wycofana , lękliwa, wykazuje niechęć do ruchu, długie pazury, przyjmuje najchętniej pozycję leżącą, skuloną, na kończynach przednich widoczne na skórze rany gryzione. Węzły chłonne podżuchwowe, pachowe, pachwinowe i podkolanowe niepowiększone. Sierść matowa brudna, kanały słuchowe brudne , skóra małżowin z wyłysieniami, lekki osad nazębny, obustronne zapalenie spojówek i trzecich powiek.

Osłuchowo serce bez szmerów, oskrzela, płuca bez zmian, powłoki brzuszne napięte, zgazowane. W kale widoczne gołym okiem pasożyty! (człony tasiemca).

Pobrano krew do badań - podwyższony wskaźnik wątrobowy i liczba eozynofili

Pies zaniedbany, brak informacji o szczepieniach, opiece weterynaryjnej ewentualnych wcześniejszych chorobach, ciąży czy porodach i innej profilaktyce. Kondycja psychiczna psa bardzo zła, konieczna konsultacja behawiorysty."


 

 


W sprawie buldożków z interwencji toczy sie obecnie postępowanie administracyjne.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.