STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
JULA
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Tęczowy Most

26.07.2015

Jula została zrzeczona na rzecz naszej Fundacji. Sunia ma około 10 lat. Jest bardzo grzeczna, spokojna, łagodna, dogaduje się z psami. Sunia przyjechała prosto do lecznicy, została odrobaczona, zaszczepina, zaczipowana, pobrano krew i biopsję z gigantycznego guza na szyi. Czekamy na wyniki cytologii..

Sunia zamieszkała w domu tymczasowym z bokserem rezydentem.

 

01.08.2015

Dostaliśmy wyniki cytologii z biopsji pobranej z guza. Na szczęście wynik jest czysty, nie ma komórek nowotworowych, tylko stan zapalny. Sunia otrzymuje antybiotyk, guz się znacznie zmniejszył.

W domu tymczasowym Jula dogadała się z  rezydentami, uwielbia bawić się z nimi na podwórku. Psy razem okupują kanapę.

 

 

27.09.2015

Jula w domu tymczasowym czuje się bardzo dobrze. Bardzo ładnie przytyła, już nie widać jej żeber ani zapadniętych boczków. Bokserka uwielbia się bawić z psem rezydentem i wylegiwać na kanapie.

 

 

21.12.2015

Jula jest już po zabiegu sterylizacji. Pan Jacek zawiózł sunię do lecznicy i czekał tak długo, aż narkoza zacznie działać. Na drugi dzień sunia była na wizycie kontrolnej, czuje się dobrze a rana goi się prawidłowo.

 

09.03.2016

Jula była jakiś czas temu w lecznicy, miała problemy z oddawaniem moczu, napinała się. W lecznicy wykonano badanie moczu oraz USG. Okazało się, że jest stan zapalny i kryształki, musielismy więc suni kupic specjalistyczną karme weterynaryjną, którą będzie musiała jeść przez jakiś czas.

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Juli.

"Jula miała problemy z oddawaniem moczu. Byliśmy dwa razy u lekarza, bardzo dzielnie zniosła badanie USG i pobieranie moczu głą!!! Okazało się, że to stan zapalny i kryształki w moczu. Dostała leki i specjalną karmę musi jeść, ale jak widać, całkiem jej to pasuje. Już widać poprawę. Za trzy tygodnie oddamy mocz do analizy."

 

18.06.2016

Dostaliśmy nowe zdjęcia od Pana Jacka, opiekuna Juli. Sunia ma już klarowny mocz, problem z krwiomoczem ma już za sobą. Pierwsze zdjęcie przedstawia Julę z lipca 2015, z pierwszych dni kiedy trafiła pod naszą opiekę. Przez te kilka miesięcy Jula pięknie przytyła, stała się radosną i szczęśliwa sunią.09 Grudzień 2016

Jula ma problem z popuszczaniem moczu, sunia przyjechała więc dzisiaj do lecznicy na badania.

Relacja Germaine:

"Oddaliśmy próbkę moczu do analizy, lekarz pobrał Juli krew na morfologię i biochemię. Przy okazji zostały przycięte pazury. Sunia zniosła wszystkie zabiegi ze spokojem, była bardzo grzeczna i dzielna. Jutrzejsze wyniki pozwolą lekarzowi wdrożyć odpowiednie leczenie."

19 Grudzień 2016

Dostaliśmy wyniki Juli, które wykazały krwotoczne zapalenie pęcherza. Sunia dostała antybiotyki i leki osłonowe.

Leczenie Juli kosztowało 287,97 zł

Karma przekazywana opiekunowi co miesiąc 100 zł

Darowizny na Julę: 0 zł

 

23 Styczeń 2017

Jula dostawała przez jakiś czas antybiotyki, niestety problem z siusianiem mimo leków nie ustał. Lekarz zalecił Propalin, który od razu przyniósł pozytywne efekty. Po jakimś czasie w moczu suni pojawiła się krew. Próbka moczu została więc oddana do analizy, wynik wykazał stan zapalny  i kryształki.

Jula musi przejść na karmę Royal Canin Urinary, dostanie również antybiotyk na stan zapalny oraz Urinodol.

Leczenie Juli kosztowało: 120 zł - fvat nr 12/12/2016 oraz 15 zł - fvat nr 04/01/2017.  (kliknij w fvat, żeby powiększyć).

 

10 Lipiec 2017

Kilka dni temu odwiedziliśmy Julę i Astora w ich domu tymczasowym.

Relacja Germaine:

"Jula przywitała nas przy furtce, po czym pobiegła na trawę i zaczęła się tarzać. Sunia jest radosna i szczęśliwa, bardzo ufna w stosunku do ludzi."

 

21 Wrzesień 2017

Jula od dłuższego czasu czuła się coraz gorzej. W lecznicy wykonano jej USG jamy brzusznej, które wykazało guz na śledzionie. Opiekun suni poinformował nas kilka dni temu, że Jula jest bardzo słaba, nie chce jeść, nie ma siły wstawać. W lecznicy okazało się, że jest dużo płynu w jamie brzusznej. Musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję... Juleczka odeszła za Tęczowy Most..."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.