STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
RAMZES
Wiek: powyżej 9
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most

28.08.2015

Serce pęka...

Brakuje słów...

Ramzes jest pod opieką TOZu. Bokser pilnie potrzebuje pomocy...Czy ktoś da szansę tak choremu i wyniszczonemu psu?

"Ramzes został odebrany interwencyjnie, włascicielka podpisała dobrowolnie zrzeczenie na rzecz TOZu. Na policji toczy się postępowanie. Pies jest łagodny w stosunku do ludzi oraz innych zwierząt, w tym kotów. Jest spokojnym staruszkiem, który potrzebuje stabilizacji i bezpieczeństwa. Jest bardzo przestraszony. Był zamykany na siłę w komórce, w której spał, jadł i się załatwiał "pod siebie" i w której nie było ani sprzątane, ani nie było żadnej wentylacji, gdyż na starość pojawiły się problemy z utrzymywaniem moczu. Ramzes był także przywiązywany łańcuchem na kolczatce, zatem był zmuszony załatwić się tam gdzie stał i w tych odchodach przebywać całymi dniami. Sęk w tym, że Ramzes miał ogromnego guza prostaty, który był bliski pęknięcia. Guz został zoperowany, w trakcie zabiegu Ramzes został równiez wykastrowany. Istnieje nadzieja, że operacja przywróci normalne załatwianie się. Ramzes ma także problem z oczami, który jest w trakcie diagnozy i jest niewidomy. Ponadto okazało się po wnikliwym sprawdzeniu, że Ramzes był u lokalnych weterynarzy jedynie dwa razy w swoim życiu - w 2003 i w 2004 roku, nigdy więcej. Pies jest bardzo zaniedbany i wyniszczony złymi warunkami i brakiem opieki weterynaryjnej. Starszy Pan Bokser Ramzes ma tez problemy ze stawami."

 

 

03.10.2015

Wczoraj wstawialiśmy nową relację Ramzesa, ale internet odmówił posłuszeństwa i relacja się nie pojawiła na naszej stronie ...

Dziś rano zmroziła nas  informacja z TOZu, że bokser zmarł we śnie...

Nie zdążyliśmy dać domu Ramzesowi, odszedł i nie mógł zaznać bliskości i ciepła człowieka...


Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.