STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TOM
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

07.09.2015

Schroniskowy zgiełk, wszędzie psie odchody, brud i smród...

Klatki pełne psów, leżących na słomie, niektóre na klepisku lub betonie, po kilka w jednym boksie... Wszędzie gdzie popatrzeć podobny widok...

W jednej z klatek bokser, z ewidentną bolesnością brzucha...

Tom został interwencyjnie odebrany przez PdZ z piekła, ze schroniska, które z założenia powinno być miejscem, gdzie zagubione, bezpańskie psy powinny otrzymać schronienie i pomoc...

Bokser potrzebował pomocy, którą otrzymał od nas...Tom (roboczo nazwany przez nas) trafił do lekarza, gdzie natychmiast wykonano niezbędne badania i wdrożono leczenie, a następnie do domu tymczasowego, gdzie pod opieką sprawdzonych, znających rasę opiekunów, mógł spokojnie dochodzić do siebie i do zdrowia.

Opis z lecznicy:

27/08/2015: Opis badania:

Okolice odbytu zabrudzone białym kałem. W domu silna biegunka wodnista cuchnąca , nie chce jesć słabo pije , brak cech odwodnienia Nic nie wiemy o profilaktyce. Ogon uciety za krótko ( wysoka amputacja ??? ). Na pysku i uszach stare i świeże ślady po pogryzieniach Ogon po amputacji - widoczna kość ogonowa. Silna infestacja pchłami. Brak czipa

Opis profilaktyki:

Szczepienie p-ko wściekliźnie, Nobivac Rabies.

29/08/2015 14:23: Badanie

Opis wywiadu: Pies od czwartku  nie zrobił kupy wcale.

Ma super apetyt. Ale na spacerach wyrażnie się napina i nie może nic zrobić.

W RTG w jelitach bardzo duże masy kałowe w per rectum kał z ziemią bardzo suchy. Olej parafinowy do pyska 60 ml. Lewatywa 150 ml

Błony śluzowe różowe wilgotne węzły chłonne niepowiększone, jama brzuszna miękka, wyczuwalne masy kałowe suche zbite, temp 38.00 osłuchowo bez zmian.

Przymknięte lewe oko, bez zmian w rogówce, prostata w pre rectum niepowięksozne gładka. Uszy zabrudzone ziemią i wydzieliną łojotokową."

05/09/2015 16:19: Badanie + Diagnostyka

Opis wywiadu: Tom ponownie ma problem z oddaniem kału. Po ostatniej lewatywie tego samego dnia była jeszcze druga kupa, we wtorek ostatnie oddanie kału. Psiak napina się. Ogólne samopoczucie i apetyt bardzo dobre.

Opis badania:

W badaniu klinicznym błony śluzowe różowe, wilgotne. Jama brzuszna miękka, niebolesna. Kał w prostnicy miękki, o konsystencji gliny. Psiak nie buntuje się w czasie lewatywy.

Prostata w badaniu usg powiększona o wymiarach 4,5cm-5cm, ale nie powinno to rzutować na problem oddawania kału ponieważ w badaniu per rectum prostata jest niebadalna. Wskazana kastracja psiaka. Możliwe, iż problemy z defekacją są wtórne do bardzo krótkiego przycięcia ogona i nieprawidłowej budowy anatomicznej okolicy."

Historia odnalazła swój szczęśliwy bieg. Zostaliśmy poinformowani przez PdZ, że zgłosił się właściciel Toma, który naprawdę nazywa się Borys. Dziś skontaktowaliśmy się z właścicielem, który wykazał i udowodnił swoje prawo własności, okazał nam książeczkę zdrowia, zdjęcia, kartę leczenia. Mamy pewność, że to właściciel i że opiekuje się psem jak należy. Nasi wolontariusze odwieźli boksera do domu. Właściciel oprowadził ich po posesji i domu, okazał stosowne dokumenty (książęczkę oraz historię leczenia), podpisał protokół przekazania/odbioru psa, zobowiązał się do kontynuacji leczenia, odpowiedniego karmienia, zastosowania się do zaleceń z lecznicy, kastracji psa.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.