STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MYSZKA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT Warszawa
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

13.10.2015

Myszka trafiła do chroniska. Sunia doczołgała się na posesję jakiegoś człowieka i padła wyczerpana. Dzięki opiece i trosce stanęła na nogach. Po kilku dniach trafiła do schroniska.

Myszka po kwarantannie przeszła pod naszą opiekę, przyjechała prosto do lecznicy,  a następnie zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie.

Opis z lecznicy:

"W badaniu klinicznym suczka wyniszczona, bardzo wychudzona. Błony śluzowe bladoróżowe, o nieznacznie obniżonej wilgotności. Węzły chłonne niepowiększone. Jama brzuszna miękka, niebolesna. Temp 38,3st. Osłuchowo bez zmian. Uszy brudne, bez stanu zapalnego.

Sutki powyciągane - suczka na pewno rodziła. W chwili obecnej z sutków mleczno-ropny wypływ w niewielkich ilościach. - podano antybiotyk.

Na prawej kończynie piersiowej widoczne zgrubienie w połowie długości kości przedramienia. Zmiana twarda. Jutro zdjęcie rtg kończyny.

W okolicy miednicy widoczne trzy rany odleżynowe. Największa o średnicy około 2,5cm. W chwili obecnej bez cech bakteryjnego zapalenia.

Dodatni test bibułowy na obecność odchodów pcheł na skórze. Podano preparat przeciwko pchłom i kleszczom.

Suczce podano puszkę typu gastro - zjadła z wielkim apetytem.

W związku z podniesionym poziomem krwinek kwasochłonnych oraz braku potwierdzonego odrobaczenia podano pierwszą dawkę leku odrobaczającego Aniprazol.

W związku z podniesionym poziomem kreatyniny w badaniach krwi przesłanych do nas jutro badanie moczu oraz powtórzenie oznaczenia kreatyniny"

Relacja Germaine:
"Myszka jest drobniutką, bardzo wychudzoną sunią z olbrzymimi odleżynami. Mimo swojego stanu jest bardzo przyjazna, ufna i radosna. Opiekunowie muszą smarować odleżyny miodem Manuka, żeby się szybciej goiły."

25.10.2015

Myszka w domu tymczasowym jest królewną i dumnie nosi imię Kropa :). Sunia rozkochała w sobie opiekunów, śpi w łóżku i jest oczkiem w głowie. Jej Pani gotuje dla małej same pyszności i rozpieszcza ją do granic możliwości. Bokserka bardzo ładnie przybiera na wadze i nie przypomina już wychudzonego szkieletu, jaki zabraliśmy ze schroniska. Myszka nie sprawia żadnych problemów, grzecznie zostaje w domu, nie niszczy, nie demoluje, utrzymuje czystość. Na spacerach jest bardzo zainteresowana innymi psami.

 

10.11.2015

Myszka zwana w domu tymczasowym Kropą była kilka dni temu na wizycie kontrolnej. Sunia przeszła USG jamy brzusznej oraz wykonano badania kontrolne krwi - morfologię i biochemię. Badania są zadowalające, choć jeszcze nie rewelacyjne, ale parametry poprawiają się, a sunia pięknie przybiera na wadze. Jej opiekunka dogadza bokserce, gotując pyszne jedzenie, które Kropa zjada z wielkim apetytem.

21.12.2015

Myszka czyli Kropa jest już po zabiegu sterylizacji. Jej opiekunowie przyjechali wczoraj z nią do Fundacji, żeby podpisac umowę adopcyjną. Sunia pięknie przytyła, jest radosna i wpatrzona w swoich opiekunów.

 

26.01.2016

Dostaliśmy krótką fotorelację od opiekunów Myszki, nazywanej w nowym domku Kropą. Serce rośnie, gdy widzimy, jak nasi podopieczni otrzymują od losu nowe życie, jak z psów będących w opłakanym stanie przemieniają się w okazy, nabierają ciałka i chęci do życia, nakarmieni miłością i troską opiekunów.

Haniu, dziękujemy :)

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.