STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
LUTER
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

02.03.2016

Luter to młodziutki chłopczyk, który w bardzo złym stanie trafił do schroniska. Bokser błąkał się jakiś czas, przeganiany z miejsca na miejsce. W końcu ktoś się zlitował i powiadomił schronisko. Bokser był taki słaby, że nie miał siły iść, kierownik schroniska wziął go na ręce i zawiózł do schroniska.

Zwykle mówimy, że schronisko to najgorsze, co może spotkać boksera. Tym razem, schronisko uratowało Luterowi życie.

W poniedziałek Luter przeszedł pod naszą opiekę i przyjechał do Warszawy. Bardzo dziękujemy kierownictwu, pracownikom schroniska i lekarzowi weterynarii za udzielenie bokserowi pomocy i danie szansy na nowe życie i kochający dom. Bardzo dziękujemy za przekazanie chłopczyka pod nasze skrzydła.

Luter w lecznicy przeszedł badania, został odrobaczony.

Relacja Germaine:

"Luter na początku był bardzo wycofany, nie chciał wyjść z samochodu, kulił sie ze strachu. W lecznicy sie rozkręcił, zaczął rozdawać buziaczki, kręcić precelki, skakać. Pani doktor pobrała mu krew, a on był bardzo grzeczny. To typowy bokser, który uwielbia się przytulać i szaleje z radości na widok człowieka.

 

 

06.03.2016

Luter przeszedł zabieg kastracji i zamieszkał w domu tymczasowym u Natalii i Piotrka. Bokser otrzymał imię  Bambo i  jest w trakcie "dogadywania się "z bokserem rezydentem Buddym.

 

09.03.2016

Luter dogadał się z bokserem rezydentem, skradł serca opiekunów tymczasowych i zmienił status z psa do adopcji na adoptowanego.

Relacja Natalii:

"Luter, nazywany u nas Bambo, Bambusem, Bambusiem i Bamboszkiem, błyskawicznie się aklimatyzuje. Jego nowy starszy braciszek, Buddy, nie jest jeszcze do końca zadowolony z faktu jego pojawienia się. Swoją zazdrość demonstruje w ten sposób, że kiedy Bambo śpi na ich wspólnej kanapie, Buddy nie wchodzi na nią, by tylko nie dotknąć "intruza". W efekcie kładzie się na dywanie, a po 5 minutach z obrażoną miną jednak zwija się w kłębek w kącie kanapy. :) Bambo oczywiście wszystkich tych zabiegów w ogóle nie zauważa, bo smacznie sobie śpi. Położyliśmy na środku dużą poduchę, by dać chłopakom trochę "intymności" po obu jej stronach. Widzę, że to Buddy'emu dobrze zrobiło.

Bambuś jest super spokojnym, zrównoważonym, łagodnym i uległym pieskiem. Szybciutko nauczył się, co to jest "miejsce" i co to znaczy "zostań". Wie już, że nie wolno pieskom przepychać się przed nami w drzwiach i nie wolno dobierać się do miski Buddysia. Na swoją miskę cierpliwie czeka siedząc, dopóki nie dostanie sygnału, że może jeść. Nawet nie stara się wchodzić na naszą kanapę. Chłopaki mają w końcu swoją. :)
Bambo na smyczy nie ciągnie, a nawet, kiedy spieszy mu się, bo Buddy idzie przed nim, to i tak ładnie daje się korygować i stara się zwolnić. Puszczony ze smyczy, trzyma się nas i nie jest szczególnie zainteresowany zabawą, do której stara się go sprowokować Buddy - posiadacz imponującego ADHD ;)
Jeszcze nie wprowadziliśmy zabawek, żeby nie generować ewentualnych konfliktów. Zwłaszcza, że Bambusek jest jeszcze znacznie słabszy fizycznie od Badylka. Generalnie wszystko idzie jednak w dobrą stronę. Z godziny na godziny ich relacje są coraz lepsze, a Bambuś sprawia wrażenie coraz bardziej wyluzowanego. Pięknie je, daje sobie zakrapiać oczka i nie ma w sobie ani odrobiny agresji. Tuli się chyba jeszcze bardziej, niż Buddy, choć zdawałoby się, że to niemożliwe. W łóżku chłopaki robią ze mnie hot doga. Jeden przykleja się z jednej, a drugi - z drugiej strony. Teraz wiem, jak czuje się parówka po opakowaniu w bułkę. ;)
Bambo już stał się pełnoprawnym członkiem naszej rodziny i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go z nami nie być. Nie da się nie zakochać w nim od pierwszego wejrzenia. Te śliczne oczka mają w sobie tyle miłości! :)
Pozdrawiam,
Natalia"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.