STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
MOLLY
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

15.05.2016

Cudna, młodziutka Molly trafiła do schroniska. A bokser w schronisku to widok, który spędza sen z powiek i każe nam natychmiast działać.

Relacja ze schroniska:

"Bardzo przestraszona, potrzebuje czasu na oswojenie. Przy bliższym kontakcie jest łagodna, natomiast przy gwałtownych ruchach ucieka, piszczy. Na smyczy chodzi grzecznie, jest opanowana."

Kilka dni temu sunia przeszła pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym u Iwony, gdzie dostała imię Cola. Bez najmniejszego problemu dogadała się z bokserką rezydentką i kotem i stanowią rewelacyjną drużynę :)

Iwona pisze o małej tak:

"Cola jest z nami już od kilku dni. Na początku nieśmiała, bardzo wystraszona, boi się gwałtownych ruchów. Bardzo wychudzona(szkielecik powleczony skórą). Ma duży apetyt, bardzo dużo pije. Jest bardzo grzeczna mądra, rozumie co się do niej mówi. Pomimo strachu niepewnie podchodzi do człowieka domagając się pieszczot. Gdy w trakcie zabawy wskoczyła na kanapę, zamarła w bezruchu wystraszona, co się stanie .Powoli nabiera pewności siebie, szaleje bawiąc się z naszą Tequilą.Wkrótce czeka nas wizyta u weterynarza."

Dziewczynka przeszła w lecznicy podstawowe badania. Trzeba podleczyć jej wątrobę i stan zapalny. Sunia waży 19 kg ale bardzo ładnie przybiera na wadze.

Główne zalecenie lekarza: koooochać i dobrze karmić :)

A o to martwić się nie musimy, bo Iwonka ma serce na dłoni i każdego podopiecznego doprowadza d idealnego stanu fizycznego i psychicznego. Iwonka, wielkie dzięki :)

 

15.06.2016

Molly zostaje na stałe w domu tymczasowym, relacja Iwony:
"
Cola jest z nami od miesiąca, powoli nabiera zaufania i już sama przychodzi by się przytulić. Nadal boi się gwałtownych ruchów i zdarzy jej się zawyć ze strachu, bardzo nie lubi być przytrzymywana na siłę. Apetyt ma świetny i powolutku przybiera na wadze. Za tydzień musimy powtórzyć badania wątrobowe. Do kota Leona już sie przyzwyczaiła, a bez Tequili nie chce się nigdzie ruszyć."

07 Marzec 2017

Dostaliśmy nową relację z domu Molly - Coli, która mieszka u naszej wolontariuszki Iwony. Wszystkim naszym podopiecznym życzymy tak cudownych, kochających i odpowiedzialnych opiekunów i tak ciepłych domów. 

Relacja Iwonki:

"Witam. Cola jest już z nami od 9 miesięcy. Bardzo się zmieniła. Nabrała do nas zaufania, już się nie boi wszystkiego. Jeszcze czasami coś się jej przypomni, wystraszy się, zapiszczy, ale potem szybko się wtula i szuka pocieszenia. Jeśli chodzi o zdrowie, troszkę musieliśmy powalczyć. USG wykazało mocno stłuszczoną wątrobę (tabletki, dieta, olej z ostropestu) no i widać poprawę. Pięknie przytyła z 19 mamy 26 kg. Niestety pojawił się problem z tylnymi łapkami, ból, opuchlizna, problemy z chodzeniem i wstawaniem. Jesteśmy po wizycie u ortopedy, miała zrobioną punkcję i dostała blokady. Jest duża poprawa. Niestety jeśli będzie się to powtarzać, musimy pomyśleć o ortezach, a w najgorszym wypadku o operacji -artrodeza. Na razie dostaje suplement na stawy, co dalej, czas pokaże. Jest wesoła, radosna, przylepa niesamowita z niej, no i straszna gaduła. Dziękujemy za wspaniałego przyjaciela"

"Kupiłam dla Coli tak bardzo zachwalany i polecany na stawy suplement diety AniFlexi+. Stwierdziłam, że jeśli nie pomoże to trudno, byle nie zaszkodził. I tu wielka niespodzianka. Po 4 tygodniach podawania jest poprawa (przez 4tyg. cała miarka leczniczo, a teraz po pół wspomagająco), Cola chodzi pewniej, wyprostowana, z posłania wstaje bez problemu, widać, że nie sprawia jej to bólu, a przecież o to chodziło. Owszem ma gorsze i lepsze dni, ale tych gorszych jest znacznie mniej."

 

01 Wrzesień 2017

Dostaliśmy nową relację o Molly Coli, adoptowanej przez naszą wolontariuszkę Iwonkę. Takich opiekunów i domów życzymy wszystkim naszym podopiecznym...

Relacja Iwonki:

"Dzień dobry.

Cola jest już z nami ponad rok. Otworzyła się bardzo na ludzi, nie boi się obcych, lgnie do ludzi prosząc o pieszczoty. Jeszcze czasami coś jej się przypomni i gdy podejdzie się do niej od tył i dotknie, zaczyna przeraźliwie wyć ze strachu. Na szczęście takich sytuacji jest coraz mniej. Cola ładnie przytyła, muszę pilnować, by się nie roztyła, bo apetyt ma ogromny, sierść nabrała blasku i gęstości. Zaczyna mnie sprawdzać na ile może sobie pozwolić - spryciara, słyszy tylko to co chce. Pokazuje swój charakterek, uparta jak osioł. Jak sobie coś umyśli, to musi to zrobić i koniec, czasami muszę powtórzyć komendę kilka razy, a ona spogląda na mnie tymi swoimi oczętami, które zdają się mówić " ale że co? do mnie mówisz,  albo czego znowu chcesz, lub no idę no czego się drzesz" .
Jeśli chodzi o zdrowie to nadal walczymy z chorymi łapkami, które odmawiają posłuszeństwa. Są dni, kiedy bolą, idzie wtedy powolutku, zgarbiona, smutna, kuleje, potyka się lub powłóczy tylną łapką, wejście po schodach sprawia jej problem i muszę ją asekurować by nie spadła. Stawy skokowe nadal są pogrubione, zbiera się w nich płyn. Miała zrobione kilka punkcji z podaniem blokady, ale niestety pomogły na chwilę. Podjęliśmy decyzję o podaniu osocza. W czerwcu i w lipcu miała podane dwie pierwsze dawki. Po drugiej dawce jest lepiej. Cola zaczęła chodzić pewniej, skakać i biegać. Widać poprawę, ale jak dla mnie jeszcze za małą. Cola ma lepsze i gorsze dni. Przy gorszych dostaje środek przeciwbólowy przepisany przez weterynarza, chodzimy wtedy na krótkie spacery by jej nie męczyć. Pod koniec września będzie miała podaną trzecią dawkę osocza i mam nadzieję na jeszcze większą poprawę. Trzymajcie proszę kciuki. Pozdrawiam Iwona."
 
 
Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.